Női kézi-vb: a svéd kapitány szerint ez a szünetbeli változtatás döntött a javukra a mieink ellen

2023.12.10. 09:56
Jamina Roberts a második félidőben már megtalálta a réseket a védekezésünkben (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, a társházigazda svéd válogatott négy góllal legyőzte a mieinket a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében, amely ellenfelünknek negyeddöntőt ért, míg a magyar csapatnak azt jelentette, hogy már nem juthat tovább. Tomas Axnér svéd kapitány a találkozó után arról beszélt, mi kellett ahhoz, hogy a második félidőben megváltozzon a játék addigi képe.

A mieink 11–8-ra is vezettek az első félidőben, a szünetre mégis egy gólra zárkózott fel a házigazda. A svédek részéről két kulcsember, Jamina Roberts és Jenny Carlson együtt hét technikai hibát vétettek az első húsz perc alatt. A második játékrész első 13 percét aztán 8–2-re nyerte a svéd válogatott, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a maga javára a mérkőzést.

Mi okozta ezt a fordulatot, mi hangzott el az öltözőben? – kapta a szokásos kérdést a svéd kapitány a helyi újságíróktól a lefújás után.

Valóban az döntötte el a mérkőzést, amit a szünetben megbeszéltünk. Az első félidőben nem támadtuk kellően agresszíven a réseket a falukban, nem késztettük elég mozgásra és besegítésre a védekező játékosaikat. Nincs olyan, hogy felrajzolok egy variációt a táblára, és attól majd egyből négy méteres lyuk keletkezik valaki előtt. Tenni kell érte, és all-int mondva kell támadni a falat. Jamina (Roberts) négy betörésből is betalált a szünet után, és Emma (Lindquist) is eredményes volt ilyen helyzetekből, mert teljes erőből és lendületből mentünk rá a falra. Ez volt a döntő” – idézi Axnért az Aftonbladet.

Nem tettünk bele kellő energiát, és nem támadtuk teljes erőbedobással a falukat. Csapdahelyzetbe tereltek minket az első félidőben, és ebből több labdát is eladtunk. Ezzel együtt elég nyugodt volt a szünetben a hangulat. Mindenki tudta, min kell változtatnunk, és végre is hajtottuk” – erősítette meg edzője szavait a hét gólig jutó Roberts.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
I. CSOPORT (GÖTEBORG)

SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 26–22 (10–11)
Göteborg, 10 561 néző. Vezette: A. Covalciuc, I. Covalciuc (moldovaiak)
SVÉDORSZÁG: BUNDSEN – HAGMAN 5 (2), LINDQVIST 7, J. Carlson 1, Blohm, ROBERTS 7, Hansson 3. Csere: Lagerquist, Mellegard 1, Dano, Lundström 2, T. Axnér, Hvenfelt. Szövetségi kapitány: Tomas Axnér
MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 2, VÁMOS P. 6, Papp N., Bordás 1, Kuczora 2, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Klujber 3, Pásztor N., Simon P., ALBEK 5, Márton G. 1, Juhász Gréta, Töpfner. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 12. p.: 3–6. 22. p.: 8–8. 26. p.: 8–11. 34. p.: 12–12. 38. p.: 15–12. 43. p.: 18–13. 50. p.: 22–17. 56. p.: 23–20. 58. p.: 25–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/0