Férfi kézi Eb: a dánok simán megverték Norvégiát, máris elődöntősök

K. Zs.K. Zs.
2024.01.21. 22:09
Emil Nielsen nagyon jó teljesítményt nyújtott a dán kapuban (Fotó: Getty Images)
Dánia 29–23-ra legyőzte Norvégiát a férfi kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi játéknapján, és a középdöntő hátralévő mérkőzéseitől függetlenül bejutott az elődöntőbe.

Két és fél percet kellett várni az első gólra, Alexandre Blonz lőtte – és az volt az egyetlen alkalom, amikor a norvégok vezettek a mérkőzésen… A dánok remekül védekeztek, a később a meccs emberének megválasztott Emil Nielsen parádés teljesítménnyel őrizte a kapujukat – a norvégoknak volt nyolcperces gólcsendjük is –, a gyors indítások pedig hozták a gólokat. Dánia úgy is hétgólos előnnyel ment szünetre, hogy a norvég klasszis, Sander Sagosen dudaszókor esett gólja végül is érvényesnek bizonyult.

A második játékrész elején felcsillant a remény, a norvégok 4–1-es szakasszal valamelyest felzárkóztak (19–15), de a dánok ébredtek, két lövéssel visszaállították a megnyugtató különbséget – a huszadik góljuk, amelyet Magnus Landin lőtt, válogatottjuk történetének 3000. Eb-találata volt –, és tulajdonképpen simán megnyerték a mérkőzést.

A dánok már biztosan elődöntősök – akárcsak a szintén hatpontos svédek –, a csalódást keltőn szereplő norvégok pedig biztosan lemaradnak az éremről.