Női kézi NB I: megszenvedett a Váccal, de győzött a Győr Johansson első meccsén

CS. M.CS. M.
2024.03.24. 20:06
Per Johansson végig biztosan nem lehetett elégedett új csapata teljesítményével, de a lényeg, hogy győzelemmel mutatkozott be (Fotó: Koncz Márton)
A hét elején kinevezett Per Johansson vasárnap mutatkozott be a Győri Audi ETO KC-nél, csapata 34–31-re legyőzte a Vácot a női kézilabda NB I aktuális játéknapján.

Hétfő délelőtt vált hivatalossá, hogy a holland női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, a svéd Per Johansson veszi át a Győri Audi ETO KC irányítását. Csak pár napja volt, hogy felkészítse új csapatát az első kihívásra, ugyanis az első edzést pénteken tartotta.

A Vác elleni meccs elején aztán be is ragadt az ETO, a Vác 8–5-re és 10–7-re is vezetett az első félidőben, végül azonban Ana Gros vezérletével fordítottak a győriek, s a szünetben már 16–15-re ők álltak jobban. A második félidőben eleinte úgy tűnt, tovább nyílik az olló, a Győr már hárommal is vezetett, de a váciak – élükön a 10 gólos Kuczora Csengével – visszajöttek a meccsbe, majd a vezetést is visszavették.

A hajrá is izgalmasan alakult, ám a végén újra magához vette az irányítást a Győr, és 34–31-re győzött, így sikerrel indult a Johansson-éra. A Győr legeredményesebb játékosa Gros volt, aki 12 lövésből 9 gólt szerzett.

Megszenvedett, de nyert a Győr (Fotó: Koncz Márton)

„Nagy problémáink voltak a meccs elején, a Vác nagy nyomást helyezett ránk, amire hiába voltunk felkészülve, nem tudtunk vele mit kezdeni. Egy kicsit többet vártam a csapattól, de azt gondolom, a játékunk nagyrészt ráment arra, hogy a játékosok túl sokat akartak nekem mutatni. Ezen a meccsen mi voltunk saját magunk legnagyobb ellenségei, folyamatosan kapkodtunk, a Vác azonban nagyon jól játszott, ezt nem lehet elvitatni tőlük...” – nyilatkozta a mérkőzés után a győriek új vezetőedzője.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–PRAKTIKER-VÁC 34–31 (16–15)
Győr, 2167 néző. V: Haskó, Natkai.
GYŐR: Solberg-Östhassel – Hovden 1, GROS 9 (4), Brattset-Dale 4, Blohm 4, NZE MINKO 5, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Duijndam (kapus), S. Oftedal 4, Győri-Lukács 2, V. Kristiansen 1, Haugsted, De Paula 1, Broch. Edző: Per Johansson
VÁC: Győri – SUCH 4, Ballai B. 2, KUCZORA 10 (3), Bordás 1, CSÍKOS L. 6, Csire 2. Csere: Bukovszky, Csizmadia (kapusok), Kovalcsik J. 1, Marincsák 2, Kurucz A. 1, Ballai A. 2. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–6. 13. p.: 5–8. 21. p.: 11–10. 26. p.: 14–14. 34. p.: 20–19. 40. p.: 24–21. 46. p.: 26–27. 58. p.: 32–31.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Per Johansson: – Erővel, bátran, jól játszottak a váciak, nekünk a helyzetünkben éppen erre volt szükségünk. A harmincnégy gól a kihagyott helyzetek ellenére lényegében jó teljesítmény, a védekezésnél viszont szenvedtünk a vendégek irányítójával és bal oldali átlövőjével szemben.
Herbert Gábor: – Magunkhoz képest jó teljesítményt nyújtottunk, a lányok élvezték a játékot, az akarattal sem volt probléma. Vereség után ritkán elégedett az ember, én az vagyok, bár a vereségnek sosem lehet örülni.