(20–13, 16–18, 23–24, 28–22)
Szombathely, 500 néző. V: Szabó Gy., Bognár
SZOMBATHELY: KÁLMÁN (31/3), ALEXE (25/6), Pankár (–), Sallay (6), Tarle (9). Cs: Gráczer (8/3), DÉNES (8/6). Edző: Zsoldos András
SZOLNOK: Maljkovics (11/3), Mérész Cs. (7/3), Pavlovics (12/6), Orosz (12), LAPOV (16). Cs: Trepák (4), CZICZÁS (15/3), Szarvas (–). Edző: Goran Miljkovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–7. 13. p.: 29–15. 25. p.: 45–47. 28. p.: 57–49. 33. p.: 67–58. 38. p.: 70–73
Kipontozódott: Orosz (34. p.), Pavlovics (36. p.), Sallay (38. p.), Maljkovics (38. p.)

TÔKE PÉTER

Éppen letelt a harmadik perc, amikor Maljkovics révén először tudtak a kosárba találni a vendégek. Addigra azonban a sárga-feketék már kezükbe vették a mérkőzés irányítását: Kálmán leindítások, Alexe pedig egy-egyezés után ontotta a kosarakat (ketten az addigi 29-ből 25 pontot vállaltak). A palánkok alatt Tarle uralkodott, stílszerűen, hiszen éppen a találkozó előtt vehette át az alapszakasz legjobb lepattanózójának járó trófeát. A szünet előtti utolsó percekre rákapcsolt a Szolnok, és Pavlovics vezérletével "lőtávon belülre” érkeztek a piros-feketék. A fordulás utánra is megmaradt a Tisza-partiak lendülete, ami meghozta Oroszék számára az egyenlítést, ám Zsoldos András villámgyorsan rendezte együttese védekezését, visszaállítva a kezdeti állapotot. A záró tíz percet 17–5-tel kezdte a Falco, ami el is döntötte a meccs sorsát, így már csak a különbség nagysága volt kérdéses. A Kálmán, Alexe duó mellett Dénes varázslatos villanásaival biztosította be a Falco tízpontos győzelmét.

Mestermérleg

Zsoldos András: – Örülök, hogy jobban játszottunk, mint a Körmend elleni körben. Még jobban örülnék, ha meg tudtuk volna tartani a tizenöt pontos előnyünket, bár akkor is győzelemre kellene játszanunk Szolnokon.
Goran Miljkovics: – Gratulálok a Falcónak!