Szinte az elejétől a végéig emberhátrányban játszott a Paks, mégis elhozott egy pontot Kecskemétről

2024.05.05. 17:57
(Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Kecskemét az ezüstéremre hajtó Paksot fogadta, és bár a 6. perc után végig emberelőnybe került, nem tudott nagyon helyzetet kidolgozni, így gól nélküli döntetlen lett a meccs vége. Ezzel a Paks pontelőnybe került a második helyért folyó csatában.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Paksi FC 0–0
Kecskemét, Városi Stadion, 2452 néző. Vezette: Rúsz
Kiállítva: Haraszti (Paks, 6.)

A mérkőzés online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

Haraszti Zsolt cipőtalpa alaposan keresztülhúzta a paksiak számítását. A támadó a hatodik percben kíméletlenül beletalpalt Vágó Levente vádlijába, a kiállítást pedig nemcsak a vendégek játéka, az egész mérkőzés megsínylette. Aki a két magyar csapat vasárnap délutáni összecsapásán sziporkázó játékra, tucatnyi helyzetre, a labdát a fülükön pörgető csatárokra számított, csalódnia kellett. A Paks letámadáson alapuló futballjából innentől gyakorlatilag semmi sem valósul(hatot)t meg, az ezüstéremre hajtó vendégek kénytelenek voltak visszazárni saját tizenhatosuk előterébe, és hosszú indításokban bízni, hátha egyikkel Könyves Norbert az ellenfél kapujáig nyargal. Tömörültek a vendégek, az egyébként is kemény védekezésük ezúttal még masszívabb volt, a Kecskemét pedig nem is találta ennek az ellenszerét. A KTE futballjából hiányzott az átütőerő, a kreativitás, a gyors ütemváltások, aminek az lett az eredménye, hogy az első negyvenöt percet gyakorlatilag komolyabb helyzet nélkül játszották le a csapatok.

A szünetre induló játékosok a vizesflakonba, a napon sütkérező drukkerek üdítőjükbe, sörükbe kortyoltak jókorát, és alighanem mindenki abban bízott: ennél már csak jobb jöhet. A második félidőre a drukkerek magukhoz tértek – hol a Széktói Stadion egyik, hol a másik oldala volt hangosabb –, a KTE játékosai azonban csak lassan kapcsoltak nagyobb fordulatszámra. Szabó István vezetőedző cserékkel (is) próbált életet lehellni csapatába, és noha továbbra is a hazaiak birtokolták többet a labdát, ők irányították a játékot, az akciók továbbra is nehezen formálódtak. Próbálták tudatosan széthúzni a paksiak védelmét, védekezését, és oldalváltásokkal üzemzavart okozni a Paks hátsó alakzatában, de a lilák belső védőinek oldalváltásai nem egyszer, és nem kétszer kínosan a lelátó közelében landoltak. Ahogy fogyott az idő, úgy kezdett a többség beletörődni, ezen a napon akkor sem látnak gólt a Széktói Stadionban, ha a mérkőzés éjfélig tart… A hajrára érkezett Böde Dániel, ami már csak azért is volt jó hír, mert megszokhattuk, a rutinos csatár közelében mindig történik valami. Rögtön történt is, amint bekocogott a pályára.

Rúsz Márton játékvezető rögtön elrendelte az ivószünetet – Böde mosolyogva oda is duruzsolt valamit neki. A KTE ment előre, érezhető volt, szeretné valahogyan megszerezni a győzelmet érő találatot, a csereként beálló Zsótér Donát pedig úgy lehetett vele, ha szokványos módon nem megy, megpróbálja szögletből kapuba tekerni a labdát – kis híján sikerült.

Egy biztos, ha a 2024-es évkönyvbe az esztendő legjobb, legizgalmasabb mérkőzését keressük majd, nem ezt az ütközetet kell elővenni… A hazaiak számára az egyetlen pozitívum, hogy egy ponttal közelebb kerültek az előttük álló Diósgyőrhöz, elégedettebb mégis a paksiak lehetnek, tíz emberrel nagyot küzdöttek, és a vasárnapi döntetlennel visszaelőzték a Fehérvárt, azaz a hátralévő két fordulónak – a Zalaegerszeg és a Kisvárda elleni meccsnek – úgy futhatnak neki, hogy az ezüstérem sorsa a saját kezükben van. 0–0