DVTK-siker Dorogon, a Gyirmót kitömte az ETO-t, hátrányból nyert a Szeged

2023.04.02. 15:50
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 29. fordulójában. A korábbi programban az éllovas Diósgyőri VTK Dorogon vendégszerepelt és egy késői szabadrúgásgóllal bezsebelte a három pontot. Győrben városi rangadót rendeztek, melyen a Gyirmót 4–0-s sikert aratott az ETO ellen. A Kazincbarcika a Haladást, a Budafok a Mosonmagyaróvárt, a Szentlőrinc az idén még nyeretlen Csákvárt győzte le. A Pécs–Siófok és a Békéscsaba–Kozármisleny mérkőzések döntetlennel zárultak. A folytatásban az Ajka esélyeshez méltóan legyőzte a Soroksárt, a Szeged pedig hátrányból felállva gyűrte le a Tiszakécskét.

A sárga mezes gyirmótiak már az első félidőben háromszor bevették az ETO kapuját, majd meg sem álltak négyig (Fotó: Fehér Ádám)

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

DOROGI FC–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,Buzánszky Jenő Stadion,500néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Varga Gábor)
DOROG:Molnár Zs. – Kárász, Preklet, Hesz, Kotula M. – Barna G. (Magyari, 61.), Lénárth, Kapornai (Berkó, 86.), Király P. (Albert Á., 61.), Szedlár (Papp Marcell, 61.) – Szalai J. (Dlusztus, 76.).Vezetőedző:Marián Sluka
DVTK:Senkó – Csirmaz (Radics, 69.), Szatmári Cs., Bárdos, Bokros Sz. – Koman, Holdampf (Bényei Á., 69.), Cseke B. (Lőrinczy, 61.) – Jurek (Eppel, 79.), Lukács D., Medgyes S. (Obounet, a szünetben).Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Lőrinczy (0–1) a 85. percben
Marián Sluka:– Majdnem összejött a bravúr! Amit az elmúlt két héten gyakoroltunk, azt láttam viszont a pályán. A játékosok megérdemelték volna a sikert.
Kuznyecov Szergej:– A szünetben mondtam a játékosoknak, jobban ki kell használni a szabad területeket, és azok, akik beálltak, lendületet hoztak játékba.

GYIRMÓT FC GYŐR–ETO FC GYŐR 4–0 (3–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion.2356néző.Vezette:Rúsz Márton (Márkus Péter, Kiss Balázs)
GYIRMÓT FC GYŐR:Hársfalvi A. – Szegi V., Hudák D., Polgár K., Helembai M. (Erdei M., 72.) –Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 79.), Madarász M. –Soltész D. (Hajdú Á., 72.), Pethő B. (Simon A., 65.), Medgyes Z. (Berki I., 79.).Vezetőedző: Csertői Aurél
ETO FC GYŐR: Kovácsik Á. – Kovács K. (Kiss Balázs, 79.), Fodor F., Papp M., Csontos D.– Toma Gy. (Szabó T., 68.), Kiss M. (Tuboly M., a szünetben) – Bencze M. (Babati B., a szünetben), Vitális M., Szendrei Á. – Priskin T. (Morínigo, 57.).Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Soltész D. (1–0) a 12., Csontos D. (öngól, 2–0) a 16., Medgyes Z. (3–0) a 18., Csontos (öngól, 4–0) a 74. percben
Csertői Aurél:– Hamar sikerült eldöntenünk a mérkőzést, amelyen végig irányítottunk. A szünet után kicsit ráültünk az eredményre, de végül mindenképpen megérdemeltük a győzelmet.
Antonio Munoz:– Rosszul sikerült a bemutatkozásom, a csapat nem megfelelő koncentrációjának eredménye a három korán kapott gól. Elnézést kérünk a szurkolóinktól, igyekszünk jóvátenni a dolgokat.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS2–1(2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna,550nézőVezette:Nagy Norbert (Csatári Tibor, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. – Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő – Székely K. (Szemere B., 85.), Kovács B. (Szabó B., 71.), Heil, Csatári – Bacsa (Kurdics, 77.), Pálinkás (Takács T., 85.).Vezetőedző:Csábi József
SZOMBATHELY:Verpecz– Nyíri, Zvekanov, Devecseri, Németh M. (Bolla G., a szünetben) – Simut (Katona I.), Csilus T., Rácz B., Doktorics (Csernik, 62.) – Tóth M. (Horváth R., 62.), Molnár R.Vezetőedző:Michal Hipp
Gólszerző: Süttő (11-esből, 1–0) a 10., Simut (1–1) a 12., Pálinkás (2–1) a 31. percben
Csábi József:– Az első félidőben kiváló teljesítményt nyújtottunk, de a másodikban is stabilak maradtunk. Jó úton haladunk az utóbbi hat forduló eredményei nem a véletlen műve.
Michal Hipp:– Elismerés a szívvel-lélekkel harcoló hazaiaknak, de az eredmény miatt csalódott vagyok, a kettő kettő reálisabb lett volna. A vitatható tizenegyes megzavart bennünket.

BUDAFOKI MTE – CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,BMTE-Stadion, 400néző. Vezette:Horváth Tibor(Kovács Gábor, Nagy Viktor)
BUDAFOK:Gundel-Takács B. – Fótyik D., Vaszicsku G., Nándori B. (Fekete M., 66.) – Biró M. (Bakti, szünetben), Soltész I., Adorján K., Kalmár O. (Györgyi, 75.)– Horváth O., Németh M. (Kovács D., 70.), Beke P. (Csonka A., szünetben)Vezetőedző: Mátyus János
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich M. – Simita G. , Debreceni A., Papp Sz., Horváth K. – Vuszakovics M. (Korbély, 61.), Végh B.,Jasarevic M.(Sajbán, 61.)– Puhtjejev M., Illés D. – Mayer Á.Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Beke P.(1–0) a 14. percben
MESTERMÉRLEG:
Mátyus János: – Ritkán fordul az elő, hogy szinte megismételi két csapat az előző, szezonbéli találkozóját, amikor is szintén 1–0-ra nyertünk, nagyon hasonló találkozó volt. Nagyon fontos 3 pontot szereztünk, az persze más kérdés, hogy nagyon komoly árat fogunk ezért fizetni: több sérültünk is lett.
Supka Attila:– A Budafok az egyetlen olyan hibánkat, amire nem tudtunk koncentrálni, kihasználta, viszont a lehetőségünk megvolt arra, hogy egyenlítsünk. A második félidőben időnként jobban játszottunk, mint a Budafok, volt két-három olyan lehetőségünk, hogyha pontosabb a passz, akkor abból gólt tudtunk volna szerezni. Bízom abban, hogy az elkövetkezendő időben a több munka eredményes lesz számunkra

SZENTLŐRINC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,SzentlőrinciSporttelep,300néző.Vezette:Sipos Tamás (Király Zsolt, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC:Prokop – Farkas M., Keresztes B., Nagy Zs., Kiss-Szemán (Tamás L., 85.) – Kesztyűs M., Török K. (Papp G., 85.), Daróczi (Múcska, 72.) – Pintér Á. (Novák Zs., 68.), Mervó (Grumics, 72.), Rétyi.Vezetőedző:Domján Attila
CSÁKVÁR:Zelizi – Alaxai, Dulló (Murka, 56.), Vaskó, Baracskai R. – Gazdag V. (Ominger, 56.), Magyar Zs. (Kocsis D., 72.), Körmendi K. – Tamás N. (Koval, 56.), Hornyák (Janyickij, 72.), Torvund.Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Kiss-Szemán (1–0) a 11. percben
Kiállítva:Baracskai R. (második sárga lappal) a 47. percben
Domján Attila:– Lehetett volna szebb is, jobb is, de nagyon örülünk a három pontnak. A második félidőben egyre idegesebbek lettünk, mert mindenáron őrízni akartuk az előnyünket.
Tóth Balázs:– A tavasz leggyengébb első félidejét produkáltuk. A szünet után gyorsan jött a kiállítás, ami megfogott minket. Akadtak ugyan helyzeteink, de a jó átlövések, szabadrúgások elmaradtak.

FC AJKA–SOROKSÁR SC 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Városi Sportcentrum,500néző.Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Tar, Kenderes, Csemer (Présinger, 74.) – Tajthy, Csizmadia Z. – Sejben (Gaál, 63.), Zsolnai (Rabatin, 63.), Doncsecz (Gyuris, 63.) – Szarka (Dragóner, 79.).Vezetőedző:Jeney Gyula
SOROKSÁR:Kovács M. – Ternován (Sipos Z., 59.), Kékesi, Ikonomou (Lipcsei K., 40.), Vincze Á. – Hudák (Varga S., 76.), Köböl (Redzic, 59.) – Nagy O., Vass Á., Hajdú R. (Lovrencsics B., a szünetben) – Halmai.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző: Zsolnai (1–0) a 13., Doncsecz (2–0) a 63. percben
Jeney Gyula:– Először is a legfontosabb az egészség és nagyon sajnáljuk, hogy súlyos sérülés történt a mérkőzésen. A csapat remekül teljesített, és fáj a szívem, amikor valakinek nem tudok játéklehetőséget adni.
Lipcsei Péter:– Most nyulak voltunk, így nem is lehetett pontról, pontokról beszélni, de úgy érzem, nagyot hibázott a játékvezető Ikonomu Konsztantinosz sérülésénél, de nem ezért kaptunk ki.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,926néző.Vezette:Jakab Árpád (Szécsényi István, Szalai Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA:Takács J. – Könczey, Temesvári, Tóth B., Kővári (Szilágyi Z., 11.) – Farkas A., Szatmári L. (Rácz B., 56.) – Prosser (Kundrák, 56.), Szakály D., Papp Á. (Haruna, 86.) – Bíró B.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
TISZAKÉCSKE:Antal B. – Máté Zs., Kiprich D., Csáki, Vajda – Balázs B. (Horváth Z., 78.), Szekér, Pongrácz, Erdei (Vólent, 78.) – Biben, Kenechukwu.Vezetőedző:Klausz László
Gólszerző:Biben (0–1) az 50.,Rácz B. (1–1) a 65., Bíró B. (2–1) a 71. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Büszke vagyok a srácokra, mert a kihagyott 11-es és a második félidő elején kapott gól után felálltunk, és fordítottunk. Nagy győzelmet arattunk, így önbizalommal telve mehetünk neki a bajnokság hajrájának.
Klausz László:– Nem tehetek szemrehányást a játékosoknak, mert a hozzáállásuk példamutató volt. Úgy érzem, rászolgáltunk volna a döntetlenre, sajnálom, hogy pont nélkül távozunk Szegedről.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 710néző.Vezette:Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:Krnács – Hodonicki (Szalai D., 82.), Albert I., Bora, Mikló – Hamed, Kitl M., Futó (Farkas M., 67.), Horváth P. (Máris, 67.) – Lukács R. (Kóródi, 67.), Czékus (Mágocsi, 84.).
Vezetőedző:Brlázs Gábor
HR-RENT KOZÁRMISLENY:Somogyi – Sági, Gajág, Várkonyi, Turi – Tölgyesi, Horváth D. – Vajda R. (Károly, 80.), Bartha L. (Daru, 90.), Beke I. Péter – Vogyicska (Vas B., 80.).Vezetőedző:Márton Gábor
Gólszerző:Futó (1–0) a 28., Várkonyi (1–1) a 48. percben
Brlázs Gábor:– Sokadik olyan hazai mérkőzésünket játszottuk, amikor az előnyünket nem tudtuk megtartani. A szünet után kimegyünk a pályára és kapunk egy óvodás gólt. Óriási fegyelmezetlenségeket követünk el, nem vagyunk elég agresszívak, a középpályán nem csináljuk meg a bezárásokat, ahogyan kellett volna. Saját magunkat hoztuk kellemetlen helyzetbe.
Márton Gábor:– Jól kezdtük a mérkőzést, negyedóra alatt volt három százszázalékos helyzetünk. Nagyon jól játszott a csapat, ám ezután megkaptuk a szokásos komikus gólunkat, és kapaszkodhattunk vissza a döntetlenért. Az egy pont a látottak alapján kevés.

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 2–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, Újmecsekalja, 1100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Aradi József, Baghy Csaba)
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Mayer J. –, 76.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Majnovics, a szünetben) – Krausz, Kesztyűs – Major S. (Terbe, a szünetben), Kocsis B., Szabó M. (Harsányi I., a szünetben), Gera Z. Vezetőedző: Weitner Ádám
SIÓFOK: Winter – Major G., Varjas, Horváth M., Debreceni, Varga B. – Szakály A., Kerecsi – Nyitrai (Medgyesi, 90.), Hegedűs M. (Volter, 63.) – Farkas (Pataki Z., 76.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Farkas (11-esből, 0–1) a 16., Gera Z. (1–1) az 54., Varjas (1–2) a 65., Pejovics (2–2) a 89. percben
Weitner Ádám: – Gyenge mérkőzést játszottunk... Hiányoltam az akaratot és a szenvedélyt, nem elég hét közben jól edzeni, a hét végén a színházban kell megmutatni a tudásunkat.
Dragan Vukmir: – A helyzetek alapján jobbak voltunk, nem sokat forgott veszélyben a kapunk. Tudtuk, hogy a Pécs szabad- és szögletrúgásokból veszélyes, így sajnálom az elvesztett pontokat.