NB II: Nem matekozunk, ötből öt győzelem a cél! – Haris Attila

SALIGA NORBERTSALIGA NORBERT
2024.04.24. 08:13
Haris Attila (Fotó: Dömötör Csaba)
A feljutás szempontjából is fontos 1–0-s győzelmet aratott Győrben az NB II 29. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén a Szeged-Csanád Grosics Akadémia az ETO ellen.

A nevető harmadik lehet a Szeged a feljutásért zajló harcban – a Csongrád-Csanád vármegyei csapat a „surranópályán” juthat fel az NB I-be. Miután hétfő este megszerezte idénybeli tizennegyedik győzelmét (1–0 az ETO FC Győr ellen), már csak három pontra van a második helyen álló Vasastól. A mérkőzés után a csapat alapembere, Haris Attila beszélt az ETO elleni idegenbeli sikerről, és hogy milyen terveik, álmaik vannak a bajnokság hátralévő szakaszában.

„Tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz az ETO ellen, hiszen a másodosztály egyik legerősebb kerete a győrieké, csakhogy véleményem szerint csapatként még »keresik a játékukat« az edzőváltás után – vélekedett a 27 esztendős szegedi középpályás. – Nálunk szerencsére nincsenek ilyen problémák, nagyon jó a kohézió, szerintem ebben rejlik a legnagyobb erőnk, a rangadókon ezért teljesítettünk nagyszerűen az idényben. Ami a folytatást illeti, nem matekozunk, ötből öt győzelem a cél, és persze reménykedünk, hogy a Vasas és az ETO hátralévő meccsei nekünk kedvezően alakulnak. Habár papíron a miénk a legkönnyebb sorsolás, az NB II mezőnye rendkívül kiegyenlített, ráadásul a kiesés elől menekülő csapatoknak minden mérkőzés élet-halál harc. A tabella alsó felébe tartozó együttesek ellen sokszor döcögött a játékunk, úgyhogy nehéz meccsekre számítok, de az egymás után aratott három győzelem mentálisan nagy lökést adott a csapatnak. Úgy érzem, készen állunk a bajnoki hajrá kihívására.”

A Szeged az utolsó öt fordulóban négy kiesőjelölttel csap össze, a szegedi szempontból nem kevésbé fontos ETO FC–Vasas találkozót pedig május 19-én rendezik – elképzelhető, hogy 1999 ősze (a tiszavirág-életű Szeged LC) után ismét NB I-es csapatnak szurkolhat a szegedi publikum.

Szekeres Tamást Kincses Ádám váltja a BVSC-nél

A fordulóban a kiesés szempontjából fontos bajnokin 1–0-ra kikapott a BVSC a Siófoktól – a meccs után lemondott Szekeres Tamás vezetőedző. A fővárosi vasutasklub szakmai igazgatója, Kisteleki István lapunknak a következőket mondta a helyzettel kapcsolatban: „Az utóbbi fordulók eredménytelenségei miatt mondott le Szekeres Tamás, mi megértettük ezt, és úgy döntöttünk, hogy Kincses Ádám veszi át a csapat felkészítését és irányítását, a megbízatása az idény végéig szól. Reméljük, sikerül kiharcolni a bennmaradást.”
A pályaedzőként dolgozó Kincses Ádám beugró szakvezetőként az idényben már irányította a BVSC-t.
V. GY.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ – élő eredménykövető
Április 28., vasárnap
17.00: Gyirmót FC Győr–HR-Rent Kozármisleny – élőben az NSO-n!
17.00: BVSC-Zugló–Aqvital FC Csákvár – élőben az NSO-n!
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Soroksár SC – élőben az NSO-n!
17.00: Credobus Mosonmagyaróvár–ETO FC Győr – élőben az NSO-n!
17.00: Pécsi MFC–Szombathelyi Haladás – élőben az NSO-n!
17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Budapest Honvéd – élőben az NSO-n!
17.00: Vasas FC–Tiszakécskei LC – élőben az NSO-n!
17.00: Budafoki MTE–BFC Siófok – élőben az NSO-n!
Április 29., hétfő
20.00: FC Ajka–Nyíregyháza Spartacus – élőben az NSO-n!

29. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–VASAS FC 3–1 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 1600 néző. Vezette: Berke Balázs (Horváth Róbert, Aradi József)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Kesztyűs B. (Sigér Á., 69.), Nagy D. (Tamás O., 82.), Nagy B. – Gresó (Vass P., 77.), Beke P. (Novák Cs., 77.), Kovácsréti (Oláh B., 82.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
VASAS: Jova L. – Pávkovics (Ódor, a szünetben), Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik, 81.), Berecz, Hidi M. S., Urblík J. (Vida M., a szünetben), Doktorics – Tóth M. (Szalay Sz., a szünetben), Radó (Bukta, a szünetben). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Nagy D. (9.), Kovácsréti (31.), Farkas B. (65.), ill. Berecz (62. – 11-esből)
Kiállítva: Hidi M. S. (39.)

BUDAPEST HONVÉD–PÉCSI MFC 4–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 2098 néző. Vezette: Lovas László (Szécsényi István, Nagy Viktor)
BP. HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Kulbacsuk, 77.), Pekár I. (Kálnoki-Kis, 72.), Szabó A., Benczenleitner (Eördögh, 77.) – Adorján – Krajcsovics, Keresztes N. (Bocskay, 77.), Lőrinczy, Kerezsi (Kundrák, 83.) – Bobál G. Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC: Helesfay – Miknyóczki, Rácz L. (Szekszárdi T., 69.), Pejovics, Hadaró – Szabó M. (Gera Z., a szünetben), Terbe, Hudák M., Majnovics (Takács Zs., a szünetben) – Bachesz (Rácz B., a szünetben), Harsányi I. (Krausz, 80.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Lőrinczy (11-esből, 1–0) a 29., Lőrinczy (2–0) a 32., Kerezsi (3–0) a 64., Bobál G. (4–0) a 71. percben
Csertői Aurél: – Az elejétől kezdve úgy játszottunk, ahogyan kell – amikor kellett, türelmesek voltunk, amikor kellett, letámadtuk az ellenfelet. Uraltuk a játékot, szép gólokat szereztünk, s a harmadik találat el is döntötte a találkozó sorsát. Minden összejött; egy kis gát felszakadt a srácokban, de nem szabad kiengednünk a hátralévő meccseken sem!
Mátyus János: – Roppant fájó vereséget szenvedtünk. Huszonkilenc percig úgy játszottunk, ahogyan elterveztük, aztán jött egy véleményes tizenegyes, majd „dugába dőlt” minden. Nem azt játszottuk az első gól után, amit megbeszéltünk – teljesen megérdemelt a Honvéd győzelme, még ilyen különbséggel is.

TISZAKÉCSKEI LC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B., Viczián, Valencsik, Grünvald – Bertus (Sági, 90+2.), Szőr (Fodor, 90+1.), Kocsis D., Lehoczky – Vajda R. (Czékus, 73.), Zamostny (Takács T., 90+2.). Megbízott vezetőedző: Balogh Pál
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Heil, Süttő, Kotula – Csatári, Kártik (Vincze D., 83.), Pekár L., Kurdics (Ádám F., 61.), Szekszárdi M. – Pethő B. (Csillus T., 71.). Asszisztensedző: Simon László
Gólszerző: Grünvald (1–0) a 9., Vajda R. (2–0) a 22. percben
Balogh Pál: – Azóta ezt vártam, hogy átvettük a csapatot. Ez a mentalitás megvolt Szegeden is, utána viszont két mérkőzésre valahová eltűnt, ami számomra érthetetlen. Megértették a srácok, hogy két dolog lebeg a szemünk előtt, a becsület és a remény. Ez éltet minket a hátralévő időszakban, melyet nem szabad elengedni, és a jövő héten is meg kell mutatni ezt a hozzáállást és alázatot.
Simon László: – Korán kaptunk két elkerülhető gólt, ami megpecsételte a sorsunkat, és utána csak futottunk az eredmény után. Kettő kapufát is lőttünk, de mélyen védekezett az ellenfél, amivel nem tudtunk mit kezdeni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Karacs, Gregor Z. (Babós L., 84.), Murka – Farkas A. (Denczinger, 84.), Mészáros D. (Juhász L., 65.), Ominger – Gazdag V. (Jablonszkij, a szünetben), Nagy Z., Szakály D. (Simon A., 65.). Vezetőedző: Tóth Balázs
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Hajdú Á. – Kovács M., Kovács D., Madarász (Szegi, 65.) – Kicsun (Molnár J., 84.), Adamcsek (Erdei M., 90+2.), Medgyes Z.. Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Kicsun (0–1) a 39., Szegi (0–2) a 90+2. percben
Tóth Balázs: – Bár kikaptunk, gratulálok játékosaimnak. Nulla–nullánál ziccert hibáztunk, majd kaptunk egy véleményest gólt. A fordulás után domináltunk, de nem tudtuk feltörni a gyirmóti védelmet.
Tamási Zsolt: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, majd a szünet után a szél támogatását élvezve támadott a Csákvár, de igazi ziccert nem tudott kidolgozni. Taktikus játékkal megérdemelten nyertünk.

SOROKSÁR SC–BUDAFOKI MTE 3–1 (3–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Ország Péter, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Mergl – Króner, Say, Kékesi, Kaján – Tóth A. (Vass Á., 71.), Németh E. – Varga Z. (Köböl, 71.), Korozmán (Borbély B., 80.), Gálfi – Lovrencsics B. (Dragóner F., 87.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fekete M. (Németh M., 56.), Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Soltész I. (Elek B., 69.), Oláh B. – Zsóri D. (Pintér Á., 56.), Csonka A., Kovács D. (Szerető, a szünetben) – Vasvári Z. (Merényi, 69.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 17., Oláh B. (1–1) a 29., Gálfi N. (2–1) a 30., Gálfi N. (3–1) a 35. percben
Lipcsei Péter: – Láttuk a múlt héten, hogy a Budafok legyőzte a Győrt, és tudtam, hogy jó és rutinos játékosok alkotják a csapatot. Ha egy kicsit pontosabbak vagyunk, a második félidőben hamarabb is eldönthettük volna a találkozót.
Dajka László: – Nem kezdtünk rosszul, de a bedobásoknál és a pontrúgásoknál olyan kavarodások voltak, amiket nem tudok hova tenni. Aki ilyen gólokat kap, és szép egyenlítő találat után összeesik, annak már nehéz megfordítania a mérkőzést.

BFC SIÓFOK–BVSC-ZUGLÓ 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Mohos Milán)
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Hegedűs J., Posztobányi (Csató M., 90+3.), Varga B. – Varjas Z., Kitl M. – Dénes, Gyurkits, Szedlár (László D., 63.) – Németh B. (Balogh B., 80.). Vezetőedző: Jeney Gyula
BVSC-ZUGLÓ: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Tóth K. (Csősz R., 84.), Hidi P. – Mucsányi (Nwachukwu, 63.), Mitrovics, Kelemen P. – Bacsa P. (Tóth L., 84.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Kitl M. (11-esből, 1–0) a 62. percben
Jeney Gyula: – Ma egy tipikus NB II-es mérkőzést játszott egymással két azonos képességű csapat. Biztos voltam benne, hogy a küzdenitudás mozdíthatja ki a játékosaimat a rossz szériából. Nekünk a legfontosabb az volt, hogy bármi áron megszerezzük a három pontot, s ez sikerült is.
Szekeres Tamás: – Számunkra ez egy újabb olyan mérkőzés volt, amelyen csak az apró dolgokon múlt, hogy nem mi szereztük meg a győzelmet. Tervezett dolog volt, hogy a második félidőt nyomjuk meg igazán, ennek elején meg is voltak a lehetőségeink, de sajnos most sem tudtunk élni velük.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–FC AJKA 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Kulman Tamás, Vrbovszki Pál)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Szabó B., Füredi, Turi – Bor (Horváth Péter, 70.), Major S. – Molnár Á., Tóth Z. (Vogyicska Bálint, 86.), Kirchner – Daru. Vezetőedző: Aczél Zoltán
AJKA: Szabados – Tóth G. (Horváth Péter, 78.), Tar, Jagodics B., Csemer – Csizmadia Z. – Babos B., Sejben, Pantovics (Kenderes, 82.), Borsos F. (Zsolnai R., 65.) Nagy K. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kirchner (11-esből, 1–0) a 69. percben
Kiállítva: Jagodics B. a 80. percben
Aczél Zoltán: – Alaposan felforgatott csapattal álltunk ki. Az első félidőben akadt egy nehéz tízperces időszakunk, amit átvészeltünk. Szünet után sok helyzetet alakítottunk ki, ezért megérdemeltük a három pontot.
Schindler Szabolcs: – Egy ilyen vereség után csak annyit tudok mondani, hogy mindkét csapatnak gratulálok…

SZOMBATHELYI HALADÁS–CREDOBUS MOSOMAGYARÓVÁR 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 768 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla G. – Erdei C., Szakály A. (Horváth A., 73.) – Horváth R. (Csernik, 62.), Rácz B. (Katona I., 79.), Mohos (Szijjártó, 73.) – Kelemen M. (Pintér F., 62.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Végső, Tullner, Deák I., Horváth K. (Vukaszovics, 70.) – Radics, Kapornai (Papp Sz., 89.) – Bekker, Szabó B., Csóka D. – Szendeff (Puhtyejev, 72.). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Radics (0–1) az 51. percben
Kiállítva: Radics a 72., ill. Erdei C. a 83. percben
Alekszandar Jovics: – Ez most nem az igazi Haladás volt – ezt a fiúk is tudják. Az egész meccsen kapkodóan, idegesen játszottak, semmi sem működött úgy, ahogyan elterveztük.
Nagy Ádám: – Amit a csapat védekezésben és támadásban letett az asztalra, szenzációs volt.

ETO FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 1100 néző. Vezette: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Becséri Gergely)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Csontos D. – Vingler (Huszár, 77.) – Diarra (Boschilia, 71.), Anton, Bumba, Skvarka (Vera, 71.) – Kröhn (Lukics, 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Szeged: Molnár-Farkas T. – Könczey, Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. (Kővári, 77.) – Papp Á., Haris (Gajdos, 77.), Márkvárt, Zuigeber (Palincsár, 66.) – Bíró B. (Magyar Zs., 77.), Borvető (Klausz M., 90.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Papp Á. (21.)
Kuznyecov Szergej: – Nehéz értékelni egy ilyen fájdalmas vereség után. A játékosok megtettek mindent, ami bennük volt, de ez sem bizonyult elégnek ahhoz, hogy a magunk javára fordítsuk a mérkőzést.
Alekszandar Sztevanovics: – Boldogságot jelent egy ilyen kiemelkedő jelentőségű mérkőzésen győzni. Ezt csapatjátékkal, a Győr számára zavaró labdabirtoklással értük el. Szerencsénk is volt, de úgy érzem, rászolgáltunk a három pontra.