Az ETO négyszer találta el a kapufát, de háromszor betalált a PMFC hálójába is

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.05.05. 16:52
Farkas Balázs két góllal vette ki a részét a győzelemből (Fotó: Nagy Gábor)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a feljutásra hajtó ETO FC Győr a Pécsi MFC-t fogadta, és ugyan a szünetben még döntetlen volt az állás, a második félidőben Farkas Balázs góljaival az ETO begyűjtötte a három pontot (3–1).

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 3–1 (1–1)
Győr, ETO Park, 2200 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (ifj. Varga Gábor, Ország Péter)
ETO: Gyurákovics – Vera, Szépe, Boldor, Csontos D. – Vingler (Urblík N., a szünetben; Bánáti, 57.), Anton – Boschilia (Kröhn, a szünetben), Bumba (Vianna, 90+2.), Skvarka – Lukics (Farkas B., 70.). Vezetőedző: Borbély Balázs
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Szekszárdi T., Hadaró, Majnovics – Krausz, Szeles (Bachesz, 79.) – Harsányi (Vas B., 79.), Szabó M. (Varasdi, 88.), Lacza (Bukovics, 61.) – Rácz B. (Tóth-Gábor, 79.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Bumba (12.), Farkas B. (71., 76.), ill. Szabó M. (40. – 11-esből)
Kiállítva: Helesfay (84.)
Borbély Balázs: – Az első félidőben nem tették bele azt az energiát a mérkőzésbe a játékosok, amit elvártam. Változtattunk, és a cseréinknek is köszönhetően agresszívabban, koncentráltabban és kreatívabban futballoztunk, aminek meglett az eredménye.
Mátyus János: – Különböző okokból öt kezdőjátékosom hiányzott, az első félidő teljesen rendben volt, ám a hetvenedik perc körül elfogytunk. Ilyen különbséggel is megérdemelt a Győr győzelme, s bár elég kilátástalannak tűnik a helyzetünk, nem fogjuk feladni az álmainkat.

Mindkét csapat számára nagy téttel bírt a meccs: az ETO-nak a feljutást jelentő második helyhez, míg a pécsieknek a bennmaradáshoz kellett volna nagyon a három pont.

Az ETO két vesztes meccs után nyert az előző hétvégén Mosonmagyaróváron. A PMFC három fordulóval ezelőtt tudott legutóbb nyerni, az ugyancsak kieső helyen álló Tiszakécske ellen, aztán kikapott a Honvédtól, múlt hétvégén pedig döntetlent játszott a Haladás ellen.

Mindkét csapatnak fontos lett volna a három pont begyűjtése (Fotó: Nagy Gábor)

A hazaiak kezdtek határozottabban, a 12. percben Bumba góljával a vezetést is sikerült megszerezniük. Aztán ahelyett, hogy újabb helyzeteket alakított volna ki az ETO, inkább mezőnyjáték folyt a pályán. A pécsiek is el-eljutottak a zöld-fehérek kapujáig, a korábbi győri Lacza Alex kétszer is próbálkozott lövéssel, míg Helesfay Donátot a túloldalon a kapufa segítette ki Bumba lövése után. Aztán a 40. percben egy hazai hiba után megindult Szabó Máté, Vingler László szabálytalankodott vele szemben, Andó-Szabó Sándor pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Szabó Máté értékesítette, így döntetlennel vonultak a szünetre a csapatok.

Urblík Norbert sérülés miatt kevés időt tölthetett a pályán (Fotó: Nagy Gábor)

A második félidőre két helyen változtatott Borbély Balázs, a hazaiak vezetőedzője, ám Urblík Norbertnek sérülés miatt hamar el kellett hagynia a pályát. Anton előbb az 58., majd a 67. percben is eltalálta a kapufát, aztán Kröhn emelése a lécre hullott két perccel később. A negyedik győri kapufa után beállt Farkas Balázs, aki hat perc alatt eldöntötte a meccset. A 71. percben a saját lövése után belőtte a blokkról kipattanó labdát, míg a 76. percben fejjel volt eredményes. A kétgólos hátrányban lévő PMFC ráadásul a 84. perctől emberhátrányba is került, a menteni igyekvő Helesfay Donát ugyanis fejbe rúgta Verát (aki egyébként folytatni tudta a játékot).

Helesfay Donát nem tudott mindent védeni (Fotó: Nagy Gábor)

Győzelmével az ETO a tabella második helyére ugrott előre (a Vasas csak hétfőn játszik a Honvéd ellen). Mivel a zuglóiak győztek Kozármislenyben, a pécsiek hátránya négy pontra nőtt a BVSC-vel szemben. 3–1

Veráék (zöldben) a második félidőben kiharcolták a győzelmet (Fotó: Nagy Gábor)