Győzelmével egyre közelebb az Ekl-hez a Real Betis

K. B.K. B.
2024.05.05. 18:12
CA Osasuna v Real Betis - LaLiga EA Sports
Nabil Fekirék (zöld-fehérben) 2–0-ra nyertek az Osasuna otthonában (Fotó: Getty Images)
Az Osasuna otthonában a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában elért 2–0-s sikerrel a Real Betis stabilizálta hetedik, Európa-konferencialiga-indulást érő pozícióját a tabellán. Szintén vasárnap történt, hogy a Celta Vigo 3–2-re legyőzte a Villarrealt, az Alavés a Valenciánál (1–0), az Almería a Rayo Vallecanónál (1–0), míg a Sevilla a Granadánál (2–0) bizonyult jobbnak.

A sevillai együttes sikeréhez az is kellett, hogy Jon Moncayolát a 26. percben kiállítsa a játékvezető. A Real Betis ezt kihasználva, Ayoze Pérez és Pablo Fornals góljával úgy nyert 2–0, hogy a második félidőben alapvetően inkább az Osasuna irányította a mérkőzést.

Alberto Moreno góljával korán vezetést szerzett a Villarreal a Celta Vigo otthonában, ám itt is kiállítás írta át az esélyeket: a 17. percben Santi Comesanának mutatták fel a piros lapot. A Celta Vigo kihasználta a helyzetet, Iago Aspas és Jörgen Strand Larsen már az első félidőben fordított (1–2). A másiodik 45 perc közepén ugyan egyenlített a Villarreal, a végjátékban Anasztasziosz Duvikasz eldöntöttötte a végeredményt, 3–2-re nyert a Celta, amely ezzel nagy lépést tett a biztos bennmaradás felé, hiszen jelenleg 8 ponttal megelőzi a 18. Cádizt.

A már biztos kieső Almería a kiesőzóna elől menekülő Rayo Vallecano otthonába utazott, s bizony meglepetést okozott azzal, hogy Anthony Lozano góljával 1–0-ra diadalmaskodott.

A bennmaradásért küzdő, három meccse veretlen Granadán nem segített, hogy Marcos Acuna, Jusszef en-Nesziri, illetve Dodi Lukebakio találatával 3–0-ra kikapott a Sevillától. Így jelen állás szerint 11 pontra van a 17. Mallorcától.

Az Alavés Javi López 68. percben szerzett góljával, 1–0-s sikerrel elcsente a három pontot a Valencia otthonából.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Osasuna–Real Betis 0–2 (A. Pérez 41., Fornals 45+3.)
Kiállítva: Moncayola (Osasuna, 26.)
Celta Vigo–Villarreal 3–2 (Aspas 22., Larsen 39., Duvikasz 82., ill. Moreno 12., Guedes 65.)
Kiállítva: Comesana (Villarreal, 17.)
Valencia–Alavés 0–1 (J. López 68.)
Rayo Vallecano–Almería 0–1 (Lozano 30.)
Sevilla–Granada 3–0 (Acuna 11., En-Nesziri 51., Lukebakio 80.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Atlético Madrid 0–1 (R. Riquelme 5.)
Girona–Barcelona 4–2 (Dovbik 4., Portu 65., 75., Miguel Gutiérrez 67., ill. Christensen 3., Lewandowski 45+1. – 11-esből)
Real Madrid–Cádiz 3–0 (B. Díaz 51., Bellingham 68., Joselu 90+3.)
Real Sociedad–Las Palmas 2–0 (Á. Suárez 33. – öngól, Sh. Becker 45+1.)