Előny a Dunaújvárosnál

2002.06.09. 22:08
Döntő, első mérkőzésDunaújvárosi Főiskola–BVSC-TBÉSZ6–5(0–1, 1–1, 1–0, 2–2, 1–1, 1–0)Dunaújváros, 300 néző. V: Juhász, VojvodaDUNAÚJVÁROS: SÓS – Benkő N., Benkő T. 1, ERDÔS 1, Tiba 1, PRIMÁSZ 2, Fellákné. Cs: Zantleitner, Bódi 1, Tóth A., Kovács A. Edző: Mihók AttilaBVSC: Györe Zs. – Kisteleki 1, GÁL 1, Dancsa, RÉDEI 2, Hőnig, Györe A. 1. Cs: Cseh, Hettig, Butuza, Vígh, Polareczky, Szentkereszti, Pápai. Edző: Györe LajosGól – emberelőnyből: 3/2, ill. 5/2. Négyméteresből: –, ill. 1/1A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Dunaújváros javáraBenke ZoltánA szurkolók remek hangulatot teremtettek, a főiskolások idegesen kezdtek, néhány akciót elkapkodtak, a vasutasok viszont alaposan megdolgoztatták Sóst. Az első komolyabb lövés Rédei bombája volt, ami a "gólvonalra” pattant le, ám a játékvezetők továbbot intettek. Az első gólt is a vendégek érték el, Kisteleki értékesített egy emberelőnyt, majd a második negyed elején Benkő Tímea szintén fórból egyenlített. A BVSC ezután sorra kapta az előnyöket, ám pólósai nem tudták bevenni a remeklő Sós kapuját. Később Rédei hatalmas lövése aztán megadásra késztette a kapust. A nagy tét továbbra is blokkolta a csapatokat, meglehetősen pontatlanok voltak a lövések, ellenben a kapufát szétforgácsolták a játékosok. Primász a negyed vége előtt mértani pontossággal ejtett, így döntetlen állásnál kezdődhetett a befejező játékrész. Ebben rögtön négymétereshez jutott a vasutasgárda, amit Rédei értékesített, ám a válasz sem késett, Tiba éles szögből szintén jól ejtett (3–3). Még egy-egy gólt értek el a csapatok, így következhetett a kétszer háromperces hosszabbítás. Primász kapásból a hazaiakat juttatta előnyhöz, majd Györe Anett fantasztikus nagy góllal 5–5-re módosította az állást. Az utolsó három percben Erdős mattolta Györe Zsuzsát, amivel, ha nehezen is, de megnyerte a találkozót a bajnoki címet védő együttes.MestermérlegMihók Attila: – Összesítésben egy–nulla ide, és most csak ez a fontos.Györe Lajos: – Hősies játékkal a bajnok otthonában csak hosszabbításban kaptunk ki.