NFL: kikapott Atlantában a New York Jets

2005.10.25. 09:08
A profi amerikaifutball-bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában a Falcons hazai pályán, Atlantában verte tizenhárom ponttal a vendég New York Jets együttesét egy pontokban kissé szegényes összecsapáson.
Brooks Bollinger (Jets) megindulásának Bryan Scott és Demorrio Williams (mindkettő Falcons) együttes erővel állja útját
Reuters
Reuters

A találkozó első negyedében a vendégek pontatlanok maradtak, viszont a hazaiak tíz pontos előnyre tettek szert – 10-0 -, majd három pont különbséggel – 10-7 – megnyerték a második felvonást is.

Így tulajdonképpen már a szünetre kialakult az a különbség, ami a végén is megmaradt a két csapat között.

A harmadik negyedet a hazaiak, a negyediket pedig a vendégek nyerték hét ponttal úgy, hogy az ellenfélnek nem sikerült pontot szereznie. A Falcons ugyan húsz pontos, már-már tetemesnek mondaható előnnyel várhatta a záró játékrészt, de a vendégek azért szépítettek valamit a vereségen.

Az Atlanta legjobbja Todd Peterson volt, aki minden Falcons-pontot eredményező akcióból tevékenyen kivette a részét.

A Falcons öt győzelemmel és két vereséggel a második helyen áll az NFC Déli-csoportjában. A Jets két győzelme mellett már az ötödik vereségét húzta be a szezonban, ezzel pedig az utolsó helyen áll az AFC Keleti-csoportjában.