Hatalmas kavarodás Nyugaton - gyilkos csata a rájátszásért

Vágólapra másolva!
2012.04.14. 10:02
null
A Suns kulcsfontosságú győzelmet aratott (Fotó: Reuters, archív)
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján a porckorongsérvvel küzdő Dwight Howard nélkül pályára lépő Orlando roppant simán, 109–81-re kikapott hazai pályán az Atlantától. Ennél is nagyobb különbségű, 38 pontos győzelmet aratott a New York a Washington fölött. A Los Angeles Lakers sorozatban másodszor ünnepelhetett Kobe Bryant nélkül; Andrew Bynum legutóbb 30 lepattanóval, most, a Denver ellen 30 ponttal járult hozzá a csapat sikeréhez. Négy diadal után először szenvedett vereséget a Boston, nyert a Miami, az Oklahoma és a Dallas is.

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 12 találkozó került megrendezésre a legutóbbi játéknapon, mely elsősorban a Nyugaton folyó harc miatt volt érdekes, hiszen matematikailag még 5 rájátszásbeli hely kiadó a főcsoportban, ezekért pedig 7 gárda is küzd, nagyjából hasonló esélyekkel. A Phoenix Suns hatalmas győzelmet aratott, a Houston és a Utah pedig kiábrándító vereséget könyvelhetett el. Nézzük a mai nap teljes összefoglalóját!

Houston Rockets–Phoenix Suns 105–112

Már csak azért is érdekes volt ez az összecsapás, mert a Rockets jelenlegi kezdőirányítója, Goran Dragic nemrég még a Phoenix csereegyese volt, éppen Steve Nash mögött. A szlovén játékmester most nagyon éles helyzetben mutathatta meg a korábbi mentornak, mit tanult tőle, de hiába a 22 pont, a 7 gólpassz vagy a 11-ből 11-es büntetőzés, a kanadai hátvéd 18 pontos, 10 gólpasszos dupla duplája ezúttal többet ért, hiszen a fantasztikusan hatékony Marcin Gortattal (20 pont, 15 lepattanó, 2 blokk) kiegészülve Nash diadalra vezette a vendégeket, akik ezzel szépen zárkóznak a 7–8. helyezettekhez. Egyébként Gortat ellenfele sem volt akárki, Marcus Camby 14 pontos, 18 lepattanós, 3 blokkos teljesítményére nem lehet panasz.

A Rockets legjobb dobói: Dragic 22, Scola 21, Camby 14
A Suns legjobb dobói: Gortat 20, Dudley 19, Nash 18

 

New Orleans Hornets–Utah Jazz 96–85

A Jazz szempontjából nagyon nem jókor tért vissza újra Eric Gordon, hiszen a Hornets fiatal vezére gyakorlatilag bolondot csinált védőiből a legfontosabb pillanatokban és végül 25 ponttal, 18-ból 11-es mezőnymutatóval és 6 gólpasszal segítette hozzá ehhez a becsületgyőzelemhez a nyugati sereghajtót. A Utah ezzel újra nehezebb helyzetben, de azért nem árt leszögezni, hogy a Millsap, Jefferson, Favors trió hiába játszik jól együtt, ha közben a kisemberektől nem érkeznek a pontok.

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 25, Kaman 19, Vasquez, Aminu 11-11
A Jazz legjobb dobói: Millsap 27 Al Jefferson 19, Favors 12

 

Los Angeles Lakers–Denver Nuggets 103–97

Maradva a nyugati versenyfutásnál áttekinthetünk Los Angelesbe, ahol a Lakers Kobe Bryant és meccs előtt személyes okok miatt (ideiglenesen) távozó Mike Brown edző nélkül is két válla tudta fektetni a Denvert. A vendégeknél 54(!) pontot hozott össze a kispad, ám a kezdők gyengélkedtek, így a Chandler, Fernandez duó távollétében alacsonybedobóban csak Gallinarira támaszkodó coloradóiak az olasz gyengélkedését (7 pont, 1 lepattanó, 1 gólpassz) igencsak megérezték. A 30-at szóró, tarthatatlan Bynum mellett Matt Barnes 24 pontos, 10 lepattanós produkciója volt a kulcs, de kellett Metta World Peace újabb remeklése (14 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda) is.

A Lakers legjobb dobói: A. Bynum 30, Barnes 24, P. Gasol, World Peace 14-14
A Nuggets legjobb dobói: A. Miller 20, Afflalo, A. Harrington 18-18

 

Portland Trail Blazers–Dallas Mavericks 94–97

Az egyébként egy ideje már tankoló Blazers mostanra már tényleg fel is adhatja a playoff-álmait, bár matematikai esélye még maradt Canales mester legénységének a címvédő elleni hazai kudarc után is. A LaMarcus Aldridge-et idénre már biztosan elvesztő Portland a végjátékban jött csak fel a második félidő derekán már bő két számjegyű fórral rendelkező texasiak nyakára, de a 24-ig jutó Nowitzki, a 17 pontja mellé 14 lepattanót is begyűjtő Marion, valamint a Jason Kidd távollétében kezdőirányítói szerepkört betöltő Delonte West (21 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) gondoskodtak róla, hogy a Mavericks egy lépéssel közelebb kerüljön a rájátszás-részvétel bebiztosításához.

A Blazers legjobb dobói: Batum 20, Ja. Crawford 18, Matthews 15
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 24, De. West 21, Marion 17

 

Philadelphia 76ers–New Jersey Nets 89–95

A fókuszban továbbra is a playoff-részvételért folytatott ádáz küzdelem, de a helyszín immáron Kelet. A Philadelphiának lesz a legtöbb izgulnivalója, hiszen az idényt briliánsan kezdő Collins-tanítványok anno még a főcsoport 2. helyét is birtokolták, de mára csak a holtversenyes 7. pozíció az övék, hiszen az újabb kiábrándító vereséggel estek megint egyet és már csak két győzelemmel van lemaradva tőlük a jelenlegi 9. Milwaukee is, úgyhogy a most 19-et szóró Holliday fémjelezte Sixersnek nagyon fel kell kötnie az alsóneműt és nem szabad kikapnia hazai környezetben olyan csapatoktól, mint a Gerald Wallace és Brook Lopez nélkül érkező Nets. A New Jersey egyébként a 23-at dobó Green és a tőle eggyel elmaradó Brooks tripláinak köszönhette a győzelmet a hajrában.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 19, Turner 18, T. Young 13
A Nets legjobb dobói: G. Green 23, M. Brooks 22, Humphries 18

 

New York Knicks–Washington Wizards 103–65

A Nagy Alma kedvencei földbe döngölték a fővárosiakat, pedig a Stoudemire és Lin nélkül felálló Knicks Anthonytól most „csak" 17 pontot kapott segítségül. A JR Smith, Steve Novak páros viszont 41 pontot termelt együttesen és 7 triplát tett a közösbe. A 22–13-ra megnyert gólpassz-párharc is azt jelenti, hogy valamit sokkal jobban csinál Mike Woodson, mint elődje, s korábbi „felettese", Mike D'Antoni.

A Knicks legjobb dobói: JR Smith 23, Novak, B. Davis, Anthony 18-18
A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 17, Seraphin 12, Mason jr. 11

 

Toronto Raptors–Boston Celtics 84–79

Itt egy meglepetést konstatálhattunk, a zsinórban négyet nyerő Celtics a közvetlen riválisok két vállra fektetése után a jóval gyengébb, Calderon és Bargnani nélküli Raptors otthonában bukott el, legfőképp a harmadik negyedben nyújtott értékelhetetlen produkciónak (27–11 a hazaiaknak) és a Ray Allen távollétében nagyon kevés pontot termelő (15 pont) kispadnak. Rajon Rondo fantasztikus két számjegyű gólpassz sorozata azért folytatódott (8 pont, 12 gólpassz, 4 szerzett labda). A kanadaiak vezére a 22-őt szóró DeRozan volt, ráadásul Kleiza és Alan Anderson is a legjobbkor szerezték találataikat.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 22, Kleiza 17, A. Anderson 12
A Celtics legjobb dobói: Pierce 18, Bradley 15, Garnett 13

 

Detroit Pistons–Milwaukee Bucks 97–113

A Milwaukee is nagyon erősen kapaszkodik az utolsó szalmaszálba és továbbra is reménykedhet abban, hogy a Sixers csúszik még egy kicsit és valahogy legalább 2-vel több győzelmet gyűjtenek Jenningsék az alapszakasz maradék részében, mint a philadelphiaiak. A vendégek egész kezdője kiemelkedő volt, a 26-ig jutó Gooden, a 20 pontos, 10 gólpasszos dupla duplát elérő Jennings, a 18-nál megálló Ellis, a 16 egységnyit a közösbe tevő Delfino és a most is hasznos Ilyasova (14 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) mind brillíroztak. A másik oldalon csak három értékelhető teljesítmény született.

A Pistons legjobb dobói: Knight 25, B. Gordon 24, Monroe 16
A Bucks legjobb dobói: Gooden 26, Jennings 20 Ellis 18

 

Orlando Magic–Atlanta Hawks 81–109

Mivel kiderült, hogy Dwight Howardra gyakorlatilag már nem számíthat a Magic az alapszakaszban, ezért még Orlandóban sem olyan biztos a rájátszás részvétel, jól demonstrálta ezt az Atlanta elleni derbi is, amelyen a vezére nélkül küzdő floridai alakulat végtelenül simán bukott el. Nyolcan termeltek legalább 8 egységnyit a vendégeknél, Pargo 17 pontja (közte 5 jó tripla) pedig igazi extra volt.

A Magic legjobb dobói: G. Davis, V. Wafer 16-16, Nelson, J. Richardson 9-9
A Hawks legjobb dobói: Jan. Pargo 17, Teague, Joe Johnson, Josh Smith 16-16

Indiana Pacers–Cleveland Cavaliers 102–83

A Hudson csoda a Pacers elleni találkozón már nem segített, sem a korábbi utcai és egyetemi legenda (7 pont, 5 eladott labda), sem pedig az Irving nélkül érkező Cavaliers nem volt kompetens ezen az estén. Az Indiana kollektív csapatteljesítménnyel diadalmaskodott és tovább szilárdította harmadik pozícióját a főcsoportban.

A Pacers legjobb dobói: Granger 18, Hansbrough 16, Ge. Hill 15
A Cavaliers legjobb dobói: Casspi 14, Sloan, Jamison 12-12

 

Miami Heat–Charlotte Bobcats 105–82

A Heat a pihentetett Dwyane Wade nélkül is simán eljátszadozott a liga sereghajtójával, ráadásul a James, Bosh duótól is elég volt összesen 37 pont, leginkább Dexter Pittman 16 pontja miatt volt érdekes a derbi, a másik gárda szemszögéből pedig Derrick Brown 21 pontos, 9 lepattanós produkciója volt kiemelkedő.

A Heat legjobb dobói: L. James 19, Bosh 18, Pittman 16
A Bobcats legjobb dobói: D. Brown 21, Henderson 14, K. Walker 11

 

PLUSZ-MÍNUSZ

A nap hőse: Matt Barnes, aki a kispadról beállva 24 pontot termelt, közte 4-ből 4 triplával, továbbá 10 lepattanót is lekapott, ezzel nagyban segítette a Lakerst Kobe Bryant távollétében.

A nap lúzere: A Philadelphia 76ers, mely hazai pályán bukott el a tankoló New Jersey ellenében, s ezzel egyre komolyabb az esélye annak, hogy lemarad idén a rájátszásról Doug Collins együttese.

Oklahoma City Thunder–Sacramento Kings 115–89

James Harden távollétében a fő csere dobógép Cook lett, aki élt is a plusz bizalommal, 13 pontot termelt, amivel remekül egészítette ki a most is szépen termelő Durant, Westbrook duót, és a 7 blokkot kiosztó Serge Ibakát. Derek Fisher 14 pontja is dicséretes, ahogy a sacramentóiaknál Isaiah Thomas 21-es teljesítménye is. Izgalmak, kérdések nem nagyon voltak ezen az összecsapáson, jelenleg vezeti Nyugatot a Thunder.

A Thunder legjobb dobói: Durant 29, Westbrook 22, Fisher 14
A Kings legjobb dobói: I. Thomas 21, M. Thornton 12, Fredette, T. Williams 10-10

NBA
ALAPSZAKASZ, 107. JÁTÉKNAP
Indiana Pacers–Cleveland Cavaliers102–83
Orlando Magic–Atlanta Hawks81–109
Philadelphia 76ers–New Jersey Nets89–95
Toronto Raptors–Boston Celtics84–79
Miami Heat–Charlotte Bobcats105–82
New York Knicks–Washington Wizards103–65
New Orleans Hornets–Utah Jazz96–85
Detroit Pistons–Milwaukee Bucks97–113
Houston Rockets–Phoenix Suns105–112
Oklahoma City Thunder–Sacramento Kings115–89
Los Angeles Lakers–Denver Nuggets103–97
Portland Trail Blazers–Dallas Mavericks94–97

 

NBA
A KELETI FŐCSOPORT ÁLLÁSA
1. x–Chicago59451476.310–134–86–4Ny2
2. x–Miami58411770.79–331–106–4Ny1
3. x–Indiana59372262.76–325–178–2Ny3
4. Boston59342557.67–527–147–3V1
5. Atlanta59352459.311–328–156–4Ny1
6. Orlando59342557.67–727–173–7V2
7. New York59312852.56–624–187–3Ny2
8. Philadelphia59312852.56–624–174–6V1
9. Milwaukee59293049.27–622–197–3Ny1
10. o–Detroit59223737.33–917–255–5V1
11. o–New Jersey60223836.75–516–266–4Ny1
12. o–Toronto60213935.06–813–295–5Ny1
13. o–Cleveland57193833.33–1011–302–8V2
14. o–Washington59144523.74–710–313–7V1
15. o–Charlotte5875112.11–125–380–10V15
A NYUGATI FŐCSOPORT ÁLLÁSA
1. x–Oklahoma City59431672.99–230–116–4Ny1
2. x–San Antonio57411671.912–427–138–2Ny1
3. x–LA Lakers60382263.38–429–137–3Ny3
4. LA Clippers59362361.06–625–188–2Ny2
5. Memphis58342458.66–722–217–3V1
6. Dallas60342656.77–524–206–4Ny3
7. Houston59322754.25–621–216–4V2
8. Denver59322754.24–717–256–4V1
9. Phoenix59312852.58–521–206–4Ny1
10. Utah60312951.77–421–224–6V1
11. Portland60283246.74–820–225–5V1
12. o–Minnesota60253541.74–719–251–9V8
13. o–Golden State58223637.97–615–252–8V3
14. o–Sacramento60194131.72–1014–292–8V7
15. o–New Orleans59174228.81–911–315–5Ny2
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.
x=bejutott a rájátszásba, o=már nem juthat be a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első négy kiemeltje között.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik