Toronto Raptors–Chicago Bulls 105–107 – hosszabbítás után
A 26 pontos Kyle Lowry többször is megmentette ezen az estén a Torontót, de társai elügyetlenkedték a többi esélyt, így Luol Deng a hosszabbítás vége előtt három szekundummal megnyerhette a meccset a Chicagónak. A legszebb éveire emlékeztető Carlos Boozer egy 36 pontos, 12 lepattanós dupla duplával rukkolt ki, míg a hazaiaknál a 27-es karriercsúcsát beállító Alan Anderson vitte a prímet.
A Raptors legjobb dobói: A. Anderson 27, Lowry 26, DeRozan 18
A Bulls legjobb dobói: Boozer 36, Deng 19, Noah 16
Orlando Magic–Indiana Pacers 97–86
Bár a végeredmény nem sugall kiütést, de a Pacersnek egyszerűen sansza sem volt Orlandóban a triplavonalon kívülről remek napot kifogó Magic ellen. A hazaiak 21 távoli kísérletükből 12-őt értékesíteni tudtak, Nikola Vucsevics pedig egy 16 pontos, 15 lepattanós dupla duplával igyekezett rendet tenni a palánk környékén, erre pedig nem volt válasza az egyébként remek formában lévő Indanának, melyet ma este is a 20 pontos, 10 lepattanós Paul George vitt a hátán.
A Magic legjobb dobói: Vucsevics 16, Afflalo 15, Nelson, Reddick 14-14
A Pacers legjobb dobói: George 20, Ge. Hill 15, Da. West 14
A hazai gárda egy mérkőzésre eltiltotta Josh Smith-t, így a legjobb játékosa nélkül volt kénytelen kiállni a Hawks, mely a tavaly még Atlantában pattogtató Joe Johnsonnal felálló, hetes győzelmi szériával érkező Brooklynt fogadta. A 28 pontos karriercsúcsa mellé 11 gólpasszt is kiosztó Jeff Teague viszont olyan remekül irányított ma este, hogy a Nets csak nyomozta a labdát és végig jelentős hátrányban próbálta befogni a vendéglátókat. Deron Williams ahogy gyengébben játszott (12 pont, 9 gólpassz), máris kikapott a Brooklyn, de így sem lehet panasz a gárdára, mely PJ Carlesimo idei első 10 vezetőedzőként levezényelt meccsééből kettő kivételével az összeset hozta.
A Hawks legjobb dobói: J. Teague 28, D. Harris 18, Horford 17
A Nets legjobb dobói: B. Lopez 22, Joe Johnson 15, Blatche, Deron Williams 12-12
Boston Celtics–New Orleans Hornets 78–90
A nap hőse: LeBron James, aki két csodálatos mérföldkövet is ma ért el, ráadásul 25 pontjával, 10 gólpasszával és 7 lepattanójával a tripla duplától sem járt messze. |
A nap lúzere: John Wall, aki egálnál mindkét büntetőjét mellédobta a Kings elleni „roncsderbi” végjátékában, ki is kapott csapata, a Washington. |
Idei talán leginkább frusztráló vereségét szenvedte el a hatos győzelmi széria után lévő Celtics a nyugati végeken tanyázó New Orleans ellen, hazai pályán. A vendégek legjobbja, Eric Gordon pályára sem lépett elővigyázatossági okokból, a Boston pedig ennek megfelelően hengerelt is az első percekben, úgy festett, sima hazai diadal születik. Ám a cserék párharcát meglepetésre kiütéssel nyerte a második negyedben a Hornets, s ebben bizony a Celtics edzőjének fia, Austin Rivers is vastagon benne volt, s végül nem is tudott megújulni már a Celtics a második félidőben, célba ért a Williams-legénység. A 18 pontos, 9 lepattanós Aminu tarthatatlan volt Pierce-ék számára, de az 1/1-es Anthony Davis is összehozott egy 10 pontos, 10 lepattanós dupla duplát.
A Celtics legjobb dobói: Garnett 15, Pierce, Terry 12-12
A Hornets legjobb dobói: Aminu 18, R. Lopez 17, Vasquez 15
A nap rangadójának várták, ám az egyik legsimább harc kerekedett ki ebből a párosításból. A végül 32 egységig jutó Russell Westbrook tarthatatlan volt a denveri védők számára, a visszatérő Serge Ibaka pedig 5 blokkot osztott ki, ráadásul Kevin Martin a padról beszállva egy 20-ast hintett, így Kevin Duranttől elég volt egy 20 pontos performansz is. A Nuggets teljesen tanácstalan volt ezen a játéknapon, ami azért a back-to-back, illetve a tegnapi hosszabbítás után annyira nem is meglepő.
A Thunder legjobb dobói: Westbrook 32, Kev. Martin, Durant 20-20
A Nuggets legjobb dobói: Koufos 16, McGee 15, Iguodala 12
Dallas Mavericks–Houston Rockets 105–100
A lendületbe jövő Mavericks nyerte a texasi rangadót a mindössze 20 pontot elérő James Harden fémjelezte Rockets ellen, így a houstoniak már ötös vereségszériánál tartanak, míg a Carlisle-legénység harmadszor diadalmaskodott egyhuzamban. A 19-et szóró Jeremy Lin a végén nagyot hibázott, pedig mínusz háromnál volt labdája az egalizáláshoz a vendég gárdának. Dirk Nowitzki ma a maga 19 pontjával a hazaiak legjobbja volt, de mellette a 18-18 egységig jutó Mayo, Marion páros is kitett magáért, kezd összeérni a Mavericks, csak akkora a hátrány a táblázaton, hogy lehet, túl későn indul a hajrá.
A Mavericsk legjobb dobói: Nowitzki 19, Mayo, Marion 18-18
A Rockets legjobb dobói: Harden 20, Lin 19, Parsons 18
Visszavágott pár nappal korábbi vereségéért a Spurs a Grizzliesnek, méghozzá nem is akárhogy, hanem egy 21 pontos, a második félidőben kiütés-szagú győzelemmel. A 19 pontos Tim Duncan, valamint a 17-et dobó, 11 gólpasszt kiosztó Tony Parker mellett annyira jók voltak a kiegészítőemberek, hogy Manu Ginobili hiánya meg sem látszott a hazaiakon. A Memphis egyre sűrűbben fog ki kritikán aluli napot támadásban, ma is ez volt a helyzet, csak 42 százalékkal tüzelt a Hollins-legénység, s egyénileg sem volt senki a Grizzliesnél, aki ki tudta volna rángatni a kátyúba ragadt szekeret.
A Spurs legjobb dobói: Duncan 19, T. Parker 17, Diaw 14
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 17, M. Gasol 12, T. Allen, Z. Randolph 11-11
Sacramento Kings–Washington Wizards 95–94
A nap bakiparádéját Sacramentóban láthatta a nagyérdemű, ahol egálnál kettőből két büntetőt hagyott ki a sérüléséből nemrég visszatérő, ma 14 ponttal és 10 gólpasszal záró John Wall, majd a másik oldalon a 21-et szóró Tyreke Evans is csak egyet tudott értékesíteni a vonalról, ám utóbbi végül hős lett, hiszen a 26-ot dobó Bradley Beal elrontotta a potenciális győztes dobást. Így nem nyert zsinórban negyedszer a Wizards, van viszont Kings-féle győzelmi sorozat.
A Kings legjobb dobói: Cousins, T. Evans, Salmons 21-21
A Wizards legjobb dobói: Beal 26, Seraphin 16, Nené 15
Portland Trail Blazers–Cleveland Cavaliers 88–93
A Portlanden is kifogott a back-to-back, az oregoniak ennyire rövid kispaddal, pihenő nélkül, fáradt vezérekkel a harmatgyenge Clevelandet sem tudták elintézni, még hazai környezetben sem. Kyrie Irving a maga 31 pontjával és fantasztikus megmozdulásaival megmutatta az idei év legjobb újoncának, Damian Lillardnak, hogy miként produkál egy megkoronázott elsőéves a második szezonjában, Nicolas Batum pedig hiába zárt 23 pontos, 12 lepattanós dupla duplával, eladott 9 labdát, amikből a 19 pontos, 14 lepattanós Tristan Thompson és társai rendre könnyű pontokat is szereztek.
A Blazers legjobb dobói: Batum 23, Matthews 17, Aldridge 15
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 31, T. Thompson 19, T. Zeller 11
Golden State Warriors–Miami Heat 75–92
Mivel nem volt a hazaiaknál a bokáját és a térdét is fájlaló Steph Curry, így minden reflektorfény LeBron Jamesnek maradt meg, aki ma lépte át a 20 ezer dobott pontos, illetve az 5 ezer kiosztott gólpasszos határokat egyéni karrierjét tekintve, az alapszakaszra vonatkoztatva, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb játékosa, aki elérte a 20 ezer pontot, 5 ezer lepattanót, illetve 5 ezer gólpasszt, s nem mellesleg ma 25-öt szórva és 10 asszsiztot kiosztva simán bevitte a célba a mostanság idegenben gyengélkedő Heatet.
A Warriors legjobb dobói: Jack 16, D. Lee 12, Landry 10
A Heat legjobb dobói: L. James 25, Wade, Chalmers 15-15
ALAPSZAKASZ, 75. JÁTÉKNAP | |
Toronto Raptors–Chicago Bulls | 105–107 – hosszabbítás után |
Orlando Magic–Indiana Pacers | 97–86 |
Atlanta Hawks–Brooklyn Nets | 109–95 |
Boston Celtics–New Orleans Hornets | 78–90 |
Oklahoma City Thunder–Denver Nuggets | 117–97 |
Dallas Mavericks–Houston Rockets | 105–100 |
San Antonio Spurs–Memphis Grizzlies | 103–82 |
Sacramento Kings–Washington Wizards | 95–94 |
Portland Trail Blazers–Cleveland Cavaliers | 88–93 |
Golden State Warriors–Miami Heat | 75–92 |