NHL: a bajnok leverte a ligaelsőt, irány a Fehér Ház!

2013.03.26. 07:42
Milan Lucic a Boston talpra állását jelentő szépítő gólt üti James Reimernek (Fotó: Action Images)
A Minnesota (6) és a Nashville (3) is folytatta nyerő sorozatát az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), s a keddre virradóra megrendezett játéknapon hozzájuk hasonlóan győzött többek között a Boston és a címvédő Los Angeles is.

Chicagóban a jelenlegi ligaelső Blackhawks és a bajnoki címvédő Los Angeles Kings randevúzott. Némi meglepetésre az utóbbi nyerte meg a meccset, amelynek ehhez – két lenullázást (Dallas, Vancouver) követően – először is meg kellett törnie 150 perce és 35 másodperce tartó góliszonyát. Ez 0–1-nél Anze Kopitar révén sikerült, és varázsütésre megtört az átok, a Kings meg sem állt ötig – ezek után minden bizonnyal kellemes lesz a Fehér Házban kedden esedékes hagyományos bajnoki vizit.

A Boston rendkívül gyatrán támadott az utóbbi napokban, négy idegenbeli meccsén mindössze hat gólt szerzett, aminek egyenes következménye volt a három vereség. S bár a tendencia nem változott jelentősen, a Toronto elleni harmadik harmad hat bostoni lövéséből egy, Patrice Bergeroné beakadt, ami azt jelentette, hogy kétgólos hátrányból legalább a hosszabbítást (majd a szétlövést) sikerült kiharcolni. A párbajban aztán nemcsak Bergeron, hanem Tyler Seguin is a kapuba talált, így a Bocsok visszavágtak a kanadaiaknak a szombati vereségért.

Szergej Kosztyicin góllal és gólpasszal vette ki a részét a Nashville sorozatban harmadik diadalából, míg Zach Parise két találattal és egy assziszttal járult hozzá ahhoz, hogy a Minnesota zsinórban hatodszor is nyerjen. A Wild 4–4-nél kihúzott egy négyperces emberhátrányt, sőt Kyle Brodziak a Dallas fórjában ütötte a győzelemhez vezető ötödik gólt. A Minnesota tíz év (és 16 vereség) után nyert újra Dallasban, ahol amúgy az előző minnesotai franchise, a North Stars éldegél manapság (már csak mint Stars).

Az Ottawa annak ellenére tudta felülmúlni a New Jerseyt, hogy a kapura lövési arány (34:14) az ellenfél döntő fölényét mutatta. A Senators, akárcsak egy hónappal ezelőtt, most is szétlövésben nyerte meg a két csapat csatáját, a győztes párbaj a 19 éves center, az iráni és finn felmenőkkel rendelkező svéd Mika Zibanejad nevéhez fűződött.

Az Anaheimnek nagyon nem megy a 13 meccses hazai klubrekordjának felállítása óta: a Kacsák ismét saját jegükön ültek fenékre, négy napon belül harmadszor. Az 5–3-ra nyerő San Joséban Brent Burns és a 15 mérkőzés óta gólképtelen Martin Havlat egy-egy góllal és assziszttal jeleskedett.

A Detroit két emberfóros góllal fordított a rossz passzban lévő Phoenix otthonában: az egyiket Johan Franzén ütötte Pavel Dacjuk átadásából, míg a másikat a harmadik harmadban maga Dacjuk érte el, eldöntve ezzel a meccset.

NHL, ALAPSZAKASZ, 63. JÁTÉKNAP
Boston Bruins–Toronto Maple Leafs 3–2 (0–0, 1–2, 1–0, 1–0), szétlövés után
Ottawa Senators–New Jersey Devils 3–2 (1–0, 1–1, 0–1, 1–0), szétlövés után
Chicago Blackhawks–Los Angeles Kings 4–5 (1–0, 2–3, 1–2)
Nashville Predators–Edmonton Oilers 3–2 (1–1, 2–0, 0–1)
Dallas Stars–Minnesota Wild 4–7 (2–1, 1–3, 1–3)
Anaheim Ducks–San Jose Sharks 3–5 (0–2, 1–1, 2–2)
Phoenix Coyotes–Detroit Red Wings 2–3 (2–1, 0–1, 0–1)

Északnyugati csoport
1. Minnesota 31 16 3 2 10 86–75 40
5. Phoenix 32 10 3 4 15 82–90 30
A csapatnév után a meccsszám, a rendes játékidőben/hosszabbításban elért győzelmek, a szétlövéses győzelmek, a hosszabbításos vereségek, vereségek száma, a gólkülönbség és a pontszám szerepel. A győzelmeket azért különítik el, mert az alapszakasz végén azonos pontszám esetén a nem szétlövéses győzelmek száma rangsorol.