NHL: bámulatos Rangers-siker, nyert a Chicago is

2013.04.20. 07:17
Ron Rolston megbízott edző sem tudta visszahozni a playoff-reményeket, a Sabres az utolsó három meccsét tét nélkül játssza <br />(Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján a New York Rangers gólzáporos mérkőzésen, 8–4-re nyert a Buffalo otthonában, a vendégeknél Brad Richards négy lövésből három gólt szerzett. A ligaelső Chicago hazai pályán hosszabbításban nyert 5–4-re a Nashville ellen, és ezzel hét meccsesre nyújtotta győzelmi sorozatát. A Blachawks első számú nyugati üldözője, az Anaheim kikapott Calgaryban.

A Buffalo számára a playoff-remények életben tartása volt a tét a New York Rangers elleni összecsapáson, de a vendégek egy háromperces rohammal eldöntötték az összecsapást. Az első harmad utolsó másfél percéig semmi gond nem volt, aztán beindult a henger: Carl Hagelin 18:42-kor esett gólja után Brad Richards és Ryane Clowe is betalált a szünetig, s a pihenő sem segített a Buffalón. A második harmadot Anton Stralman és Richards gyors góljával kezdte a Rangers, amely a 22. perc közepén már 5–0-ra vezetett, s Rick Nash találatával már 6–0 is volt az előnye.

A Buffalo a végéig két gólt ledolgozott, miközben Richard mesterhármasig jutott a vendégeknél, akik karnyújtásnyira kerültek a playofftól. A New Jerseynek már csak matematikai esélye van bejutni, a Winnipeggel viszont még versenyt kell futni a 8. helyért.

A három meccsel az alapszakasz vége előtt hatpontos, behozhatatlan hátrányba kerülő Buffalo bánata az osztrák válogatott öröme lehet, Tomas Vanek személyében ugyanis az alapszakasz után felszabadul a világ egyik legjobb hokisa, aki sokat segíthet nyugati szomszédunknak a világbajnoki elitben maradás kiharcolásában.

A Chicago úgy zárja az alapszakaszt, ahogy elkezdte, a Nashville ellen Marián Hossa hosszabbításos góljával már zsinórban a hetedik győzelmét aratta, miközben a nyugati második Anaheim kikapott Calgaryban. A St. Louis Ryan Reaves és Chris Stewart góljaival legyőzte a playoffba igyekvő Dallast, s ezzel tett egy szívességet a 8. helyen álló Columbusnak.

ABoston Bruins–Pittsburgh Penguins mérkőzést a bostoni maratonin elkövetett merénylet utáni pénteki rendőrségi akció miatt szombatra halasztották.

6. St. Louis 44 21 5 2 16 116–107 54
7. Minnesota 44 20 4 3 17 115–115 51
15. Colorado 44 13 1 7 23 104–139 35
A csapatnév után a meccsszám, a rendes játékidőben/hosszabbításban elért győzelmek, a szétlövéses győzelmek, a hosszabbításos vereségek, vereségek száma, a gólkülönbség és a pontszám szerepel. A győzelmeket azért különítik el, mert az alapszakasz végén azonos pontszám esetén a nem szétlövéses győzelmek száma rangsorol.