NHL: szétlövéssel nyert az Anaheim, a Buffalo és a Dallas

2013.04.08. 06:46
Matt Kassian (Ottawa, jobbra) és George Parros (Florida) a második harmad elején esett egymásnak (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának 76. játéknapján a Buffalo Sabres és az Anaheim Ducks otthon, míg a Dallas Stars idegenben nyert szétlövéssel. A Pittsburgh Penguins és a Chicago Blackhawks már biztosította a helyét a rájátszásban. Előbbi a New Jersey Devils vereségének köszönhetően playoffos, a Chicago legyőzte a Nashville Predatorst.

A Buffalo kétszer jutott vezetéshez a mérkőzés folyamán, de csak a szétlövésben tudott nyerni – ott a harmadik sorozat után 1-0-ra –, mert a Devils kétszer egyenlített. Felváltva potyogtak a gólok az Anaheim–LA Kings meccsen is: a Ducks háromszor vezetett, a vendégek háromszor egyenlítettek, utóbb az 57. percben. A szétlövésben mindhárom Ducks-játékos eredményes volt, a vendégek közül csak a mérkőzésen is beköszönő Jeff Carter.

Detroitban egyetlen gól döntött: az Chris Porter érdeme volt, a St. Louis játékosa másodszor volt eredményes a szezonban. A győztes csapatban Brian Elliot 28 lövést védve zárt shotouttal, először zárt kapott gól nélkül a szezonban.

A San Jose kétszer jutott kétgólos előnyhöz, de a Dallas 0–2, majd 2–4 után is egyenlített, a szétlövést pedig úgy nyerték meg 1–0-ra, hogy a Sharks mindhárom játékosa hibázott.

Hiába szerzett vezetést az Ottava, a házigazda Florida fordított, és Dimitrij Kulikov 51. percben, emberelőnyben született góljával nyert.

A Columbus Blue Jackets a 24. percig tartotta magát és a gól nélküli állást a Minnesota Wild ellen, aztán a vendégek kétszer emberelőnyből voltak eredményesek, majd az 59. percben bebiztosították a győzelmüket. A Wild kapusa, Nicklas Backström 24 lövést védett, ez volt a második shutoutja a szezonban, és a huszadik győzelme.

Fordulatos meccsen nyert Washingtonban a Capitals, hiszen a vendég Tampa Bay kétszer jutott előnyhöz. A Capitals azonban 3–2-es vezetéssel vágott neki a záró felvonásnak, amelyben Alekszandr Ovecskin szezonbeli 25. góljával 59:55-nél bebiztosította a hazai győzelmet.

Hasonlóan izgalmas forgatókönyv íródott a Chicago–Nashville találkozó. A Blackhawks kétszer jutott előnyhöz, a Predators kétszeri egalizálást követően a 47. percben átvette a vezetést. A záró bő tíz perc azonban a házigazdáké volt, akik háromszor voltak eredményesek. A mérkőzést Patrick Kane 20. szezonbeli gólja zárta le.

5. San Jose 38 14 6 7 11 98–94 47
6. Minnesota 38 18 4 2 14 103–97 46
7. St. Louis 37 18 3 2 14 106–98 44
8. Detroit 39 17 2 5 15 99–101 43
9. Phoenix 38 14 3 6 15 105–104 40
10. Dallas 38 16 2 3 17 104–117 39
11. Edmonton 38 14 2 7 15 100–106 39
12. Columbus 39 12 4 7 16 91–104 39
13. Nashville 40 13 2 8 17 96–109 38