Rockets, Nets: Még koránt sincs vége!

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2013.04.30. 09:59
null
Deron Williams, a Brooklyn Nets vezére (8) elhúz a chicagói Nate Robinson mellett (Fotó: Reuters)
Mára virradóra három találkozót rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásának első körében. Két gárda is továbbjuthatott volna, de sem az Oklahoma City nem nyert Houstonban, sem pedig a Chicago Brooklynban. Talán ennél is váratlanabb, hogy az Atlanta sorozatban másodszor is simán elverte az Indianát, és egyenlített abban a párharcban, amelyben előzetesen nem sok esélyt adtak neki. Kevin Durant most hiába játszott fantasztikusan, Josh Smith viszont playoff-karriercsúccsal vitte be a célba az Atlantát, Brook Lopez pedig All Starhoz méltó teljesítményt tett le az asztalra, nem volt tehát hiány a remek egyéni produkciókban sem ezen a játéknapon. Jöjjenek a részletek!

 

BROOKLYN NETS (4.)–CHICAGO BULLS (5.) 110–91

Legutóbb három hosszabbításban dőlt csak el a győzelem sorsa Chicagóban, de a Bulls akkori diadala azt jelentette, hogy amennyiben a közben lesérülő Kirk Hinrich nélküli Thibodeau-legénység sorozatban negyedszer is megszerzi a W-t, akkor vége is a párharcnak, méghozzá Luol Dengék továbbjutásával.

A 20 pontos, 8 gólpasszos Nate Robinson vezette vendégek végig ott voltak a 28 pontja mellé 10 lepattanót is összeszedő Brook Lopez húzta Brooklyn nyomában, de a negyedik negyed derekán megindultak PJ Carlesimo fiai és könnyedén lehajrázták a tartalékos Chicagót, ám a következő felvonást saját közönsége előtt vívhatja meg a Bulls.

A Derrick Rose-t természetesen még most sem bevető ötödik kiemelt a legutóbbi három összecsapással szemben most nem tudta kontrollálni a játék tempóját, ami így jóval inkább a Deron Williams (23 pont, 10 lepattanó) irányította negyedik rangsoroltnak kedvezett, ráadásul a nagytestű játékmestert képtelen volt tartani az apró Robinson, úgyhogy amennyiben sem Rose, sem pedig Hinrich nem tér vissza a sorozat hátralévő mérkőzésein, gondban lehet a Bulls.
A Nets legjobb dobói: B. Lopez 28, Deron Williams 23, Blatche 13
A Bulls legjobb dobói: N. Robinson 20, J. Butler 18, Deng 12
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Bulls javára.


PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: Josh Smith, aki élete egyik legfontosabb mérkőzésén végre tényleg magas szintű játékot hozott 29 pontjával, 11 lepattanójával, 4 gólpasszával, valamint 3 labdaszerzésével győzelemre vezette az Atlantát az Indiana ellen.
A nap lúzere: Az Indiana Pacers, mely érthetetlen módon összezuhant Atlantában, két, otthon megnyert derbi után gyakorlatilag sansztalan volt a Vogel-legénység a Hawks csarnokában.

ATLANTA HAWKS (6.)–INDIANA PACERS (3.) 102–91

Érdekes párharcot vív a Hawks és a Pacers, hiszen az első három összecsapásuk mind legalább 15 pontos különbséggel ért véget, és ma sem nagyon talált fogást az aktuálisan vendégként pályára lépő fél a hazaiakon, úgyhogy 2–2-es állással mennek vissza a csapatok Indianába, ahol a nyomás újra a Vogel-legénységen lesz. Josh Smith eddig magához képest nagyon haloványan teljesített, de ezen a derbin 29 pontos playoff-karriercsúcsot repesztett, amit 11 lepattanóval, 4 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel is megspékelt, Al Horford pedig hozzátette ehhez a tőle elvárható 18 pontot. Ám ami igazán meglepő volt, az az Indiana védekezésének újbóli szétesése, látványosan könnyen jártak túl Paul George-ék eszén a vendéglátók több alkalommal is.

A Hawks csereembere, a 19 egységig jutó Kyle Korver 5 triplát termelt ma, Jeff Teague pedig a szokásosnál kevesebbet vállalt, de jól kontrollálta a tempót, illetve csapata játékát. A Pacers a 21 pontos, 12 lepattanót megszerző, valamint 4 labdát lopó George-on kívül csak Lance Stephensontól (10 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz) kapott kiemelkedő egyéni produkciót, ez pedig a többi tényezővel együtt ahhoz is kevés volt, hogy igazán szoros meccset játsszon a Pacers.
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 29, Korver 19, Horford 18
A Pacers legjobb dobói: George 21, Da. West 15, Hibbert 14
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2

HOUSTON ROCKETS (8.)–OKLAHOMA CITY THUNDER (1.) 105–103

Houstonban eldőlt, hogy idén csak két söprés lesz az első körben, s abban nem a texasiakat ütik ki. Bár James Harden erejéből csak egy nem túl dicsőséges dupla duplára futotta (15 pont, 10 eladott labda), és Jeremy Lin nem vállalta a játékot, a Rockets egy elképesztően hullámzó mérkőzés után életben maradt. Ma oda-vissza kijött, hogy a kezdőirányítók hiányoznak mindkét oldalon, bár tény, hogy a Russell Westbrookot pótolni igyekvő Reggie Jackson (18 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), illetve a már harmadszor kezdő Patrick Beverley (16 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) egyénileg nem marasztalható el.

Az első negyedben 9 ponttal megugrott a Chandler Parsons (27 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) húzta Houston, ám onnantól kezdve más ritmusban támadott és védekezett a Thunder, mely 36 pontot zúdított a hazaiakra csak a második 12 percben, és rendelkezett 13-as fórral is. A fordulást követően erre 38 pontos játékrésszel válaszolt a nyolcadik kiemelt, és úgy festett, simán célba is ér. Végül többször is egy-egy dobásnyi távolságba kapaszkodott fel az OKC, de aztán Serge Ibaka rontott közelijével végképp elvérzett. Kevin Durant (38 pont, 16-ból 12 mezőnyből, 15-ből 13 büntetőből, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 7 eladott labda) elképesztően játszott újfent, ráadásul nem kis részt vállalt a játékszervezésből, de ezúttal nem tudta átlendíteni a legfontosabb holtponton övéit. Folytatás Oklahoma Cityben, ahol a Rockets továbbra is az életéért küzd.
A Rockets legjobb dobói: Parsons 27, Asik 17, Beverley 16
A Thunder legjobb dobói: Durant 38, R. Jackson 18, Kev. Martin 16
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Thunder javára

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik