NBA: megismételte története legjobb rajtját a Pacers

2013.11.09. 08:39
A döntő fontosságú harmadik negyedben 17 pontot, összesen 23-at szerző Paul George vezetésével az Indiana Pacers hazai pályán 91–84-re legyőzte a Toronto Raptorst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szombatra virradóra rendezett játéknapján, így hat mérkőzés után is őrzi veretlenségét – ezzel megismételte története eddigi legjobb idényrajtját.

A Pacers – amely legutóbb az 1970–1971-es kiírásban, még az ABA-ligában kezdett ilyen kiválóan – ötödször nyert úgy ebben a szezonban, hogy a nagyszünetben még vesztésre állt.

Anthony Davis (New Orleans) 32 pontos karrierrekorddal, 12 lepattanóval, valamint karriercsúcs-beállítást jelentő hat blokkal járult hozzá a Lakers legyőzéséhez, míg Kevin Durant 37 ponttal, nyolc lepattanóval és hét gólpasszal vezette az Oklahoma sikeres detroiti hadműveletét.

A Washington hosszabbításban kerekedett felül a Brooklyn legénységén; a győztes csapatban Bradley Beal 29 ponttal beállította pályafutása eddigi rekordját, John Wall 17 pontot és 14 gólpasszt jegyzett, a 20 pontos Nene pedig 1.2 másodperccel a rendes játékidő vége előtt dobott egyenlítő kosarával, a negyedik negyedbeli 12 pontjával szerzett döntő érdemeket.

Részletes összefoglalónkat ide kattintva olvashatja el!

NBA, ALAPSZAKASZ
11. JÁTÉKNAP

Charlotte Bobcats–New York Knicks 91–101 (22–28, 25–23, 22–34, 22–16)
Indiana Pacers–Toronto Raptors 91–84 (22–32, 22–14, 28–13, 19–25)
Orlando Magic–Boston Celtics 89–91 (24–17, 25–29, 19–25, 21–20)
Philadelphia 76ers–Cleveland Cavaliers 94–79 (14–28, 30–14, 33–19, 17–18)
Washington Wizards–Brooklyn Nets 112–108 (27–33, 26–25, 20–15, 26–26, 13–9), hosszabbítás után
Detroit Pistons–Oklahoma City Thunder 110–119 (22–20, 29–35, 25–29, 34–35)
Chicago Bulls–Utah Jazz 97–73 (30–18, 21–22, 27–16, 19–17)
Minnesota Timberwolves–Dallas Mavericks 116–108 (28–24, 27–32, 30–25, 31–27)
New Orleans Pelicans–Los Angeles Lakers 96–85 (28–27, 27–21, 14–18, 27–19)
San Antonio Spurs–Golden State Warriors 76–74 (27–20, 13–13, 24–22, 12–19)
Phoenix Suns–Denver Nuggets 114–103 (35–29, 29–18, 20–40, 30–16)
Portland Trail Blazers–Sacramento Kings 104–91 (29–22, 25–27, 23–17, 27–25)