Cleveland Cavaliers – Miami Heat 114–88
Ezúttal nem volt kérdés. A Miami idén kétszer elkapta már a Cavst, de Clevelandben ezúttal nem adott esélyt David Blatt csapata. Fokozatosan növelték az előnyüket a hazaiak, az első negyed után hét, félidőben tizenegy ponttal jártak előrébb és bár a harmadik etapban kicsit zárkóztak a floridaiak, egy 8-0-s futással eldöntötték a meccset Jamesék. Ő és Irving is nagyon hatékonyan dolgozott támadásban, melléjük fel tudott lépni Shumpert, a 4/5 triplát elsüllyesztő Dellavedova és a 15 pattanót begyűjtő Thompson, így Kevin Love nélkül is tükörsima győzelmet arattak.
LeBron James az NBA örökranglistájának 20. helyére jött fel. Korábbi csapata ellen az első negyedben megszerezte pályafutása 24 816. pontját, ezzel pedig megelőzte Patrick Ewingot. |
Wade megsérült. A vereségnél sokkal nagyobb gond lehet Miamiban, ha a vezér sérülése komoly – Wade a második negyedben csúszott el és érzett éles fájdalmat a bal térdében, nem tért vissza a parkettre. Elmondása szerint már kicsit jobb a helyzet és megpróbál játszani a hétvégén, de részletes vizsgálatok várnak rá ma. Nélküle nem igazán lehetett esélye a Heatnek, főleg úgy, hogy Dragic sem találta a dobásait – bár Whiteside hozta magát és Deng is hatékony volt, sem védekezésben, sem támadásban nem voltak egy súlycsoportban a felek. A Miaminak létfontosságú lenne, hogy Wade pályára tudjon lépni, hiszen szombaton kulcsmeccsre utaznak Detroitba és jelenleg holtversenyben állnak a nyolcadik-kilencedik helyen a sorozatban kettőt nyerő Bostonnal. A Cavsre is rangadó vár, vasárnap a Chicagót fogadják…
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 23/9, James 23/3, Shumpert 17/9
A Heat legjobb dobói: Deng 17/3, Whiteside 17, Ennis 12/3
Dallas Mavericks – Houston Rockets 101–108
Az utolsó negyedben robbantott a Houston. A második játékrészben bemutatott rohanás következtében onnantól a Dallasnál volt az előny és a záró etapnak is hatpontos fórral vághattak neki. Itt azonban már csak a Rockets akarata érvényesült, egy 6–0-s futással gyorsan ledolgozták a hátrányt, az ex-dallasi Terry és Brewer kosaraival meg is léptek a hazaiak elől és 102–97-re fordítottak. 10/10 büntetőjük végül elégnek bizonyult ahhoz, hogy ezt megtartsák a végső dudaszóig, a záró tizenkét percet 31–18-ra hozta a vendégcsapat.
Hiába remekelt Nowitzki. A Dallas ikonja tizenegy dobásából hetet értékesített, közte két nagyon fontos triplával, de hiába szórt be 21 pontot, mellé most nem igazán tudott fellépni senki a hajrában. Monta Ellis csak 7/21-gyel dolgozott mezőnyből (0/7 tripla), Chandler Parsons pedig sérülés miatt kivált – a hírek szerint már az OKC ellen megsérült a kiscsatár. Az első félidőben még Rondo és Chandler is hasznos volt elöl, a nagyszünet után azonban mindkettejüket leszedte a pályáról a Rockets, miközben védekezésben sem tudták már azt hozni a hazaiak, amit előtte – ezzel a sikerrel Hardenék (24 pont, 6/15 mezőnyből, 10/12 büntető) ismét fél meccsel a Memphis elé kerültek a nyugati második helyen.
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 21/6, Ellis 19, Parsons 11/9, Stoudemire 11
A Rockets legjobb dobói: Harden 24/6, Ariza 19/9, Smith 15/6
Golden State Warriors – Phoenix Suns 107–106
Őrült hajrá. Hiába vezetett a mérkőzés nagy részében a Golden State, a Suns nem szakadt le, sőt, öt perccel a vége előtt megfordította a találkozót. Az utolsó pillanatok drámaian alakultak, Curry és Thompson is beemelt egy-egy óriási triplát, de mindenre volt válasza a vendégcsapatnak. Egy őrült, három rontott dobással és támadópattanóval fűszerezett támadás végén Curry még egyszer betalált kintről hét másodperccel a vége előtt és úgy tűnt, hogy vége a dalnak, de három másodperc múlva már ismét a Phoenixnél volt az előny. A fennmaradó idő azonban megint fordulatot hozott, az addig összesen egyetlen kosarat szerző Harrison Barnes (maga sem tudja hogyan) felizmozta a labdát a gyűrű alól, 7 tized pedig már nem volt elég a Sunsnak az újabb fordításra.
Rövid kispaddal is majdnem meglett a csoda. Mindössze hat, a mérkőzéshez érdemben is hozzátevő játékossal állt ki a Phoenix (bár többen léptek pályára) és bár igazi extra senkitől sem jött, közülük mindenki elérte a tíz pontot és hárman dupla-dupláztak is. Védekezésben viszont nagyon nagyot játszottak a vendégek, bár a hazaiaknál Curry beszórt 28 egységet, öt gólpasszára hat eladott labda jutott, Thompson is csak 6/14-gyel célzott, rajtuk kívül pedig csak Speights lépte át a tízet. Bár egy hajszálra volt az óriási bravúrtól a Phoenix (hazai pályán 35–2 a Golden State idei mérlege...), végül elbuktak, sorozatban ötödik vereségüket szenvedték el, a ligaelső ellenben zsinórban tizenegyedik találkozóját nyerte meg.
A Warriors legjobb dobói: Curry 28/18, Thompson 16/6, Speights 12
A Suns legjobb dobói: Bledsoe 18/6, Mark. Morris 17/3, Warren 17