A Denver is elkapta a címvédő Golden State-et!

Gobodics TamásGobodics Tamás
Vágólapra másolva!
2016.01.14. 09:32
null
Stephen Curry nem örült a szerdai fejleményeknek (Fotó: Reuters)
Elszenvedte idei harmadik vereségét a címvédő Golden State az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában: Steph Curry 38 pontos estéje ellenére 112–110-re kikapott a Denver Nuggets otthonában. A Clippers sorozatban tizedik győzelmét aratta, miután a harmadik negyedben lelépte a Miamit, a Hornets megtörte rossz szériáját és lejátszotta a pályáról az Atlantát, a Boston parádés utolsó két perccel verte az Indianát, a visszatérő Anthony Davis pedig győzelemre vezette a New Orleanst Sacramentóban. Könnyedén nyert az OKC Russell Westbrook kiállítása ellenére is a teljes kezdőcsapatát pihentető Dallas ellen, a Houston ötödik, a Washington harmadik meccsét húzta be zsinórban, a Knicks viszont Carmelo Anthony nélkül kikapott a városi riválistól.

 

Denver Nuggets–Golden State Warriors 112–110

Megküzdött érte a Denver. A Nuggets végig tartotta a lépést, sőt, hat pontnál nagyobb hátrányban egyszer sem volt, így a harmadik negyedben véghezvitt 18–5-ös futással tekintélyes előnyhöz jutott. Innen Steph Curry vezérletével visszajött a GSW és az utolsó percben volt esélye a fordításra is, de egy clutch védekezés megtörte a rohamot, majd az utolsó dobásokat megúszta a hazai csapat – óriási győzelmet aratott a Denver. Kulcsfontosságú volt a büntetőzés, Gallinari egymaga 19 alkalommal állhatott a vonalra, csapatszinten pedig 37 egypontost dobhattak (a GSW 20-at) – emellett megnyerték a lepattanózást is és ezekkel kompenzálták a gyengébb dobószázalékot.

Curry megpróbálta. Draymond Green kiülte ezt a mérkőzést (Jason Thompson kezdett a helyén), a regnáló MVP pedig igyekezett kézbe venni a dolgokat. Az első három negyedben sem játszott rosszul, de az utolsó tizenkét percben egymaga húsz pontot rámolt be és ő hozta vissza a meccsbe csapatát – sorra jöttek tőle a clutch dobások, ám az utolsónak szánt támadásnál elhagyta a labdát, ami döntőnek bizonyult. 38 pontja és 9 gólpassza mellé összesen nyolcszor adta el a játékszert és bár a végén Thompson óriási triplájával mégis megvolt az esélyük a sikerre, a címvédő elszenvedte idei harmadik vereségét.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 28/3, Barton 21/6, Harris 19/3
A Warriors legjobb dobói: Curry 38/15, Barnes 18/6, K. Thompson 17/6

 

Charlotte Hornets–Atlanta Hawks 107–84

Parádés játékkal törte meg a rossz szériát a Charlotte. Batumék sorozatban hét vereség után tudtak nyerni, méghozzá egy keleti topcsapat ellen, ráadásul tükörsimán. Rögtön 15–2-vel nyitottak, majd bár a Hawks felzárkózott, a második negyedben ismét kissé elléptek, a fordulás után pedig eldöntötték a meccset – hamar húsz pont fölé nőtt a különbség, majd később már a harmincat is verte. A nagyon olajozottan működő támadójáték elsősorban a Walker-Zeller-Batum trióra, valamint a padról beszálló Linre épült, de ezúttal a védekezésük is nagyon egyben volt és az 54–37-re megnyert lepattanózás is hozzájárult a sikerükhöz.

Meglepően gyenge volt az Atlanta. A Hawks alapvetően jó formában érkezett a találkozóra, de elöl-hátul szenvedett ezen az estén, hiszen amellett, hogy a Hornets játékával nem tudtak mit kezdeni Teague-ék, támadásban egészen botrányos dolgokat produkáltak. Volt olyan időszak, hogy bő hat percig nem szereztek kosarat, a teljes csapatból egyedül Millsap játszott elfogadhatóan, a többiek borzalmasan – a 37%-os mezőnymutató is jelzi a problémákat.

A Hornets legjobb dobói: Walker 23/12, Zeller 19, Lin 19/3
A Hawks legjobb dobói: Millsap 20/3, Bazemore 9/3, Teague 9/3

 

Washington Wizards–Milwaukee Bucks 106–101

Egy jó negyed kevés volt a Buckstól. Az első félidő egyértelműen a Washingtonról szólt, Wallék akarata érvényesült és már 19 ponttal is vezettek, úgy tűnt, hogy nem lesz kérdés a győztes kiléte. A fordulás után azonban megrázta magát a Milwaukee, Antetokounmpo egymaga 13 pontot szórt be a harmadik negyedben és Middleton, Parker, valamint Monroe is folyamatosan dobta a kosarakat, így a gárda fordítani tudott és vezetett a negyedik negyed elején. Itt azonban megint megtört valami, hatszor adták el a labdát, mire kosarat tudtak szerezni, ez pedig eldöntötte a meccset – hiába dobtak 50% felett, a csapatszinten bedobott egyetlen árva tripla és a 27 eladott labda megpecsételte a sorsukat.

Beal visszatért, Porter megsérült. Bradley Beal több mint egy hónap kihagyás után léphetett újra pályára, a padról beszállva 23 percet kapott, ez idő alatt 11 pontot, 3 lepattanót és 3 gólpasszt tett a közösbe. A cseresort azonban nem ő, hanem Ramon Sessions turbózta fel, 22 perc alatt húsz pontot vert ellenfelére a Washington, remekül tehermentesítette a sok hibával dolgozó Wallt – a záró etapban ismét meglépett ellenfelétől a csapat, majd az utolsó szót Dudley mondta ki egy saroktriplával. A Wizards sorozatban harmadik győzelmével araszol a playoff-helyek felé...

A Wizards legjobb dobói: Wall 19/3, Sessions 15/3, Dudley 13/9
A Bucks legjobb dobói: Middleton 25/3, Parker 22, Monroe 21

 

Brooklyn Nets–New York Knicks 110–104

Megszakadt a Nets sorozata. Nagyon harcosan léptek pályára a hazaiak és simán meg is nyerték az első negyedet, majd a folytatásban is tartották a lépést a vendégekkel – az utolsó öt percnek így is a Knicks mehetett neki kisebb előnnyel. Joe Johnson kulcsfontosságú dobásaival azonban egy 10–2-t repesztett a Brooklyn és a végig parádésan működő (52% mezőnyből, 9/17 tripla) támadójáték meghozta gyümölcsét: a Nets több mint egy hónap után tudott nyerni saját közönsége előtt.

Nem csak Anthony hiányzott. Legjobb játékosa nélkül lépett pályára a Knicks, de nem is elsősorban a támadójátékkal volt gond – ugyan Porzingis sem villogott (5/17 mezőnyből), de a padról Derrick Williams 31 pontos estéje mindezt kárpótolta elöl. A probléma inkább hátul volt, amellett, hogy a Brooklyn alapjátékait sem tudták levédeni, a periméteren is akadtak gondjaik, a hazai padról például Bogdanovic és Larkin is villogni tudott – az utolsó percekben egyértelműen jobb volt a Nets, így fájó pofont kapott Derek Fisher csapata.

A Nets legjobb dobói: Lopez 20, Young 19, Larkin 17/3
A Knicks legjobb dobói: Williams 31, Afflalo 18/6, Calderon 16/12

 

Boston Celtics–Indiana Pacers 103–94

Az utolsó két perc a Bostoné volt. A Celticsnek idén többször is problémája akadt a szoros meccsek befejezésével, ezúttal mintaszerűen zárták le a találkozót. Hiába vezetett alig több mint két perccel a vége előtt a Pacers, Thomasék egy 12–0-s etappal fejezték be a derbit, labdákat szereztek, elöl pedig dobták a ziccereket – nagy győzelemmel szakították meg négymeccses vereségsorozatukat. Ehhez extra egyéni teljesítmények is kellettek, Thomas 28 pontot rámolt be, Crowder 25-tel beállította karriercsúcsát, Amir Johnson pedig szezoncsúcsot jelentő 18 lepattanót szedett le – ezek mellett azonban a védekezés is kulcsfontosságú volt, főleg az utolsó két percben.

Erőlködött az Indiana. A vendégek harminc triplát emeltek rá, de csak ötöt süllyesztettek el (16,7%), emellett 18 gólpasszukra 20 eladott labda jutott és végigszenvedték a találkozót. Ennek ellenére reális esélyük volt a sikerre, de az utolsó két percben sorozatban adták el a labdákat, majd a 7/20-as mezőnymutatóval 23 pontig jutó George hibázott el egy hármast, ezzel pedig el is dőlt a találkozó. Nem akadt vezére a gárdának, George 23 pontjából 17-et a harmadik negyedben szerzett (14-et ráadásul sorozatban), ezt leszámítva ő sem volt faktor, más pedig egyáltalán nem tudta kézbe venni az irányítást.

A Celtics legjobb dobói: Thomas 28/12, Crowder 25/9, A. Johnson 14
A Pacers legjobb dobói: George 23/9, G. Hill 13/3, Ellis 12

 

Houston Rockets–Minnesota Timberwolves 107–104

Megvan az ötödik. Sorozatban öt győzelemnél jár már a Houston, de ezért is meg kellett szenvedniük Hardenéknek – csak egy pillanatra vezettek 11 ponttal, egyébként végig szoros volt a találkozó, sőt, a negyedik negyedben is vezetett még a Minnesota. A Rockets egy 10–0-s futással ismét előnybe került, de az utolsó pillanatokban Terry és Harden (27 pont, 11 gólpassz) kulcsfontosságú kosarai után is volt még esélye a Wolvesnek – Towns büntetői után azonban Kevin Martin triplája már reménytelennek bizonyult. A Rockets ezzel a sikerrel utolérte a Memphist a nyugati hatodik-hetedik helyen.

Nem sok hiányzott, de ez még mindig kevés. Az utóbbi mérkőzéseken egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet a Minnesota, de valami mégis hiányzik a győzelmekhez, így már sorozatban nyolcadik vereségét szenvedte el a csapat. Wiggins 28 pontja mellett a négyesként kezdő (Pekovics volt a kezdő center) Towns dupla-duplája is kiemelhető, de a kezdőcsapat összességében is hatékonyabb volt, mint a Houstoné – a gond a kispaddal volt, illetve elsősorban annak védekezésével. Hiába dobott 22 pontot Kevin Martin, ha őt és LaVine-t simán átjátszotta a Rockets, emellé ráadásul a Wolves eladott 21 labdát – van még min dolgozni, de legalább végre látszik valami fejlődés.

A Rockets legjobb dobói: Harden 27/6, Jones 16/3, Howard 15
A Timberwolves legjobb dobói: Wiggins 28/6, Martin 22/9, Towns 12/3

 

Oklahoma City Thunder–Dallas Mavericks 108–89

Westbrookot kiállították. Az OKC irányítója összeakadt JJ Bareával és szét kellett választani őket, ám később még egyszer odasózott a Dallas kisemberének – ezért megkapta technikaiját, így 14 perc után (0 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) véget ért számára a meccs. Ez azonban nem jelentett gondot a Thundernek, hiszen a nagyszünetre már 23 pontos előnyben voltak a hazaiak, a 29 pontos, 10 pattanós Kevin Durant mellé fellépett Ibaka és Waiters, Payne pedig simán lehozta a meccset Westbrook helyén – a tartalékos Dallas ellen nem igazán izzadt meg a gárda.

Pihenőn a kezdőcsapat. Nowitzki, Pachulia, Parsons, Matthews és Deron Williams sem lépett pályára, Carlisle tehát a teljes kezdő sorának pihenőt adott a tegnapi hosszabbításos vereség után – így pedig nem volt esélyük ezen az estén. Egy pillanatig sem tudták lassítani az OKC-t, elöl pedig 40% alatt dobtak mezőnyből, ráadásul az első Westbrook-Barea esetnél Villanueva rögtön két technikait kapott, így ő sem folytathatta a találkozót. A sima vereség után a Mavs már csak egy meccsel vezet a Memphis-Houston duó előtt.

A Thunder legjobb dobói: Durant 29/12, Ibaka 20/9, Waiters 18/9
A Mavericks legjobb dobói: Barea 18/9, Mejri 17, Felton 14/3

 

Portland Trail Blazers–Utah Jazz 99–85

A két középső negyedben nyerte meg a Blazers. A meccs elején inkább a Jazz védekező stílusa érvényesült, a Portland tüzérei azonban szépen lassan bemelegedtek, és a 2-3. negyedet 16 ponttal nyerték. Lillard remekül dobott és kacérkodott a tripla-duplával (21 pont, 10 gólpassz, 7 pattanó), az extra kispadról Henderson, Leonard és Crabbe és 10 pont fölé jutott, Ed Davis pedig 12 pattanót tépett le. A Portland ezzel a sima sikerrel a győzelmek számában utolérte a playoff-helyen álló Utah-t.

Értékelhetetlen támadójáték – megint. A védekezéssel ma sem volt gond, Portlandben lehet 100 pont körül kapni, de a túloldalon ismét felejthető volt a Jazz. Ritka, amikor Rudy Gobert-t nem lehet pályán tartani, de ma a francia óriás teljesen veszélytelen volt a gyűrűre, védekezésben pedig nem volt jó opció a gyors játékot erőltető hazaiak ellen – emiatt sokat kellett improvizálnia a Jazznek, ebben pedig nem jók. Egy csúnya könyökös miatt pár percet az öltözőben is töltő Hayward és a sérült Favors helyén kezdő Lyles kiválóan játszott, Hood és Burke is jó százalékkal dobált, de a kritikus pillanatokban senki nem tudta kézbe venni a gyeplőt. A 11 meccs óta hiányzó Favorst már nagyon várják vissza...

A Trail Blazers legjobb dobói: Lillard 21/12, McCollum 15/3, Henderson 12/9, Leonard 12/6.
A Jazz legjobb dobói: Hood 19/9, Hayward 19/3, Lyles 16/6.

 

Sacramento Kings–New Orleans Pelicans 97–109

Anthony Davis visszatért. Hátsérülés miatt két meccset kellett kihagynia a Pelicans legjobbjának, ma viszont kisebb meglepetésre pályára lépett – és ha már ott volt, 24 pontos, 10 pattanós dupla-duplával jelentkezett. A hős mégsem ő volt (ahhoz jobban kellett volna dobnia), hanem a hat hármast hintő Eric Gordon (24 pont, 6 gólpassz), illetve a padról beszálló Ryan Anderson és Norris Cole, akik szintén hat triplát és összesen 36 pontot tettek a közösbe. A csapat azt is simán elbírta, hogy Tyreke Evans alig hat percet tölthetett a pályán – Jrue Holiday 10 gólpasszal pótolta a térdét fájlaló hátvédet. A vendégek az első három negyedet nyerték, félidőben 15, a negyedik negyed elején 25 egységgel voltak előrébb, idén tőlük szokatlan dominanciát mutattak.

Ez kijózanító volt. A Jazz vereségével a Kingsnek lehetősége lett volna egyetlen győzelemre megközelíteni Haywardékat, de borzasztó pontatlanul játszottak, 18 eladott labdájukból 22 könnyű pontot szórt a Pelicans, ezt pedig nem tudták kompenzálni. Pedig Cousins 3 triplát is bedobott, Rondo és Gay is 50 százalék felett célzott, és a kispadról is csordogáltak a pontok – az eladott labdák mellett azonban nem bírták tartani a tempót a kinti dobásokban sem (16:6 volt az arány), időnként úgy tűnt, mintha egy sebességi fokozatot az öltözőben hagytak volna.

A Kings legjobb dobói: Cousins 32/9, Rondo 17/3, Gay 12.
A Pelicans legjobb dobói: Gordon 24/18, Davis 24/3, Anderson 18/12, Cole 18/6.

 

Los Angeles Clippers–Miami Heat 104–90

Csereember a 10. győzelem hőse. DeAndre Jordan nem léphetett pályára influenza miatt, helyén Cole Aldrich kezdett, és le is tette névjegyét, a csapat legeredményesebb dobójaként végzett. Azért közel sem jött simán a zsinórban 10. siker a Blake Griffint továbbra is nélkülöző Clippersnek, nagyszünetben a vendégek álltak jobban. A harmadik negyedet aztán egy 13–0-s rohammal nyitotta a LAC (ebből Aldrich 8-at vállalt), a negyed végére már 10 pont volt közte, innen pedig gond nélkül behúzták Paulék. Az irányító dupla-duplázott (15 pont, 12 gólpassz, 4 labdalopás), Pierce és Redick pontosan célzott, most azt is megoldották, hogy Crawford és Josh Smith borzasztóan dobott.

Ezt nagyon elszabta a Heat. A vendégek igazodni akartak a Clippers small-balljához, ezért Whiteside-ot csak a cseresorba nevezték – elsőre jónak is tűnt a terv, mert 25–17-re nyerték az első negyedet, és félidőben is előrébb jártak pár ponttal annak ellenére, hogy az irányító Goran Dragic vádlisérülés miatt hiányzott. A fordulás után kapott pofonból azonban nem kelt fel a csapat, pedig a center dupla-duplázott (10 pont, 11 gólpassz, 4 blokk), és Gerald Green is extrát hozott a padról. A húzóemberek viszont gyengék voltak – Chris Bosh képtelen volt tartani az ellenfél „magasembereit”, a túloldalon pedig egy 3/11-et szenvedett össze, Dwyane Wade pedig hiába dobott pontosan és osztott ki 4 gólpasszt, mellette elszórt 7 labdát. A negyedik negyed közepén már 20 pontos is volt a különbség, a 23 eladott labda mindent elárul, mennyire volt koncentrált ma a Miami.

A Clippers legjobb dobói: Aldrich 19, Pierce 15/9, Paul, Crawford 15/6-15/6.
A Heat legjobb dobói: Green 19/12, Wade 16, Bosh 11

NBA, ALAPSZAKASZ
Charlotte Hornets–Atlanta Hawks 107–84
Washington Wizards–Milwaukee Bucks 106–101
Brooklyn Nets–New York Knicks 110–104
Boston Celtics–Indiana Pacers 103–94
Houston Rockets–Minnesota Timberwolves 107–104
Oklahoma City Thunder–Dallas Mavericks 108–89
Denver Nuggets–Golden State Warriors 112–110
Portland Trail Blazers–Utah Jazz 99–85
Sacramento Kings–New Orleans Pelicans 97–109
Los Angeles Clippers–Miami Heat 104–90

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik