Charlotte Hornets–Indiana Pacers 106–116
Védekezésben volt gyenge a Hornets. Hullámzóan kezdte a szezont a legendás Michael Jordan csapata, akik aztán egy jobbnak mondható periódust követően belefutottak egy csúnya vereségsorozatba, s bár az Orlando legyőzésével megszakították azt, azóta ismét két meccset buktak el. Annak ellenére, hogy az észak-karolinaiak leginkább Gordon Hayward jó játékára építenének, ezen az estén a vendégek levették a pályáról a Charlotte sztárját, végig nyomást helyeztek rá, s bár 16 pontig így is eljutott, önmagához képest azért jóval haloványabb volt. Üde színfoltnak bizonyult viszont Cody Zeller, aki kéztörése miatt hagyott ki közel egy hónapot, de kezdi felvenni a ritmust, 10 pontos és 14 lepattanós dupla duplával zárt. Terry Rozier (20 pont, 4 lepattanó) volt az, aki próbálta magához ragadni az irányítást, ám mivel a festékben sokkal jobb volt az Indiana, ráadásul a lepattanózásban és a védekezés összképét nézve is ellenfele fölé nőtt, így végül a mérkőzést is magabiztosan uralta, ez pedig egy újabb hazai vereséget eredményezett.
Domantas Sabonis tripla duplája döntött. Az Indiana litván magasembere a legutóbbi Toronto elleni mérkőzésen térdproblémák miatt volt kénytelen elhagyni a játékteret, s bár nem tűnt túl súlyosnak az eset, a csapatorvos mégsem adott engedélyt a visszatérésére. Később az MRI-vizsgálat megerősítette, hogy csupán zúzódásról van szó, bár ennek ellenére is kérdéses volt a játéka. Nos, a Pacers első számú opciója nem hogy ott volt a parketten, de 22 pontos, 11 lepattanós és 10 gólpasszos teljesítményével vezette az övéit, ráadásul ezt káprázatos, 9/10-es mezőnymutatóval tette. Mellette Malcolm Brogdon is berámolt 25 pontot – 7 lepattanó és 6 gólpassz társaságában –, de Justin Holidayt (19 pont, 6 lepattanó) is dicséret illeti, s akkor még nem szóltunk a padról érkező Doug McDermott 28 pontjáról. Már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést tizenhét pontos előnyt felépítve, s bár a második játékrészben visszakapaszkodott a Hornets, ezt a rövid időszakot leszámítva végig a vendégek kénye-kedve szerint zajlottak az események.
A Hornets legjobb dobói: Rozier 20/9, Washington 18/3, Hayward 16/3, Graham 16/12
A Pacers legjobb dobói: McDermott 28/3, Brogdon 25/12, Sabonis 22/6
Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 122–107
Collin Sexton ezúttal is megállíthatatlan volt. Egyértelműen a remek szezont futó Cavs számított a mérkőzés esélyesének, ráadásul ebben az idényben egyszer már találkoztak a felek, s akkor is az ohióiak ünnepelhettek. Collin Sexton (29 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) és Andre Drummond (23 pont, 16 lepattanó, 5 labdaszerzés) vezérletével könnyedén meg is nyerték az összecsapást, bár a vendégek előbb a második negyedben, majd a harmadik játékrész végén is visszaküzdötték magukat, ám három pontnál közelebb egyetlen alkalommal sem tudtak kerülni. A sérülése után a kezdő ötösbe első ízben visszakerülő Darius Garland (14 pont) triplájával indított végső rohamban pedig végérvényesen eldőlt, hogy melyik csapat kerül ki győztesen a parolából. A Cavs 54%-kal dobott mezőnyből és 52%-kal a triplavonalon kívülről, hét játékosa is két számjegyű dobott ponttal zárt, s bár időnként meg megakadt a támadójáték, nem lehetett kérdéses a nyertes csapat kiléte.
A Keleti konferencia legrosszabb idegenbeli mérlege a Pistonsé. Jerami Grant (26 pont) és Mason Plumlee (15 pont, 12 lepattanó) próbálta ugyan tartani a lelket az övéiben, ám előbbi a pontszerzésen kívül bizonyult hasztalannak, míg utóbbi nyolc eladott labdával zárt, így hiába szórt a sérülése után visszatérő Derrick Rose tizenkilenc perc alatt 13 pontot, és süllyesztett el Wayne Ellington 4/8 triplát, összességében esélyük sem volt az autóvárosiaknak. A mérkőzést követően Dwane Casey, a Detroit vezetőedzője úgy nyilatkozott, hogy nem aggódik, Michiganben még az építkezési folyamat elején járnak, s nézzük csak meg ezt a mostani Clevelandet, akik követendő példát mutatnak, hisz ők is egy hasonló szituációból küzdötték fel magukat.
A Cavaliers legjobb dobói: Sexton 29/3, Drummond 23, Prince 16/9
A Pistons legjobb dobói: Grant 26/6, Ellington 17/12, Plumlee 15
Orlando Magic–Sacramento Kings 107–121
Csak futott az eredmény után a Magic. Már az első negyedben tizenegy pontos hátrányba kerültek a hazaiak, amely a félidőre tizenhétre, majd egy ponton huszonkettőre nőtt, s hiába próbálkoztak folyamatosan, a kezdeti perceket leszámítva tíz pontnál közelebb egyszer sem tudtak kerülni ellenfelükhöz. Pedig nagy szüksége lett volna erre a győzelemre a floridaiaknak, s ezzel tisztában volt Nikola Vucsevics is, aki 26 pontjával és 9 lepattanójával lett csapata legjobbja, ám mellette kis túlzással csak Evan Fournier (25 pont) játszott elfogadhatóan, ez pedig édes kevés a győzelemhez. Terrence Ross jól szállt ugyan be a padról, ám Aaron Gordon mindössze három, Cole Anthony pedig csupán hét pontot dobott. „Nem volt meg bennünk a kellő akarat, sem támadásban, sem pedig védekezésben. Ennél sokkal jobb csapat vagyunk, de mindenkire szükségünk van a pályán, különben nincs esélyünk a győzelemre” –foglalta össze a történteket Steve Clifford vezetőedző.
Győzelmet ért Buddy Hield szezoncsúcsa. Egészen kiváló teljesítménnyel rukkolt ki a Kings dobógépe, aki 29 ponttal – 10/17 mezőnyből, 7/12 a triplavonalon kívülről – terhelte a Magic gyűrűjét. Pedig nagy kérdés volt, hogy milyen teljesítményre lehet képes a Sacramento, miután előző két fellépése a Covid-protokoll miatt elmaradt, így öt napja nem léptek pályára. A győzelem képlete nagyon egyszerű volt, Hield mellett De'Aaron Fox (16 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz), Harrison Barnes (21 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Richaun Holmes (20 pont, 12 lepattanó) és Marvin Bagley III (16 pont, 12 lepattanó) is kiválóan játszott, erre pedig nem lehetett válasza a hazaiaknak.
A Magic legjobb dobói: Vucsevics 26/6, Fournier 25/9, Ross 16/6
A Kings legjobb dobói: Hield 29/21, Barnes 21/9, Holmes 20
Atlanta Hawks–Brooklyn Nets 128–132 – hosszabbítás után
A ráadásra elfáradt a Hawks. Az Atlanta a Los Angeles Clippers legyőzését követően back-to-backet játszott, s bár nagyon úgy tűnik, hogy kezd összeállni a csapat – legutóbbi öt meccsükből négyet is megnyertek – kérdéses volt, hogy mire lehetnek képesek a papíron jóval esélyesebb Nets ellenében. Végig fej fej mellett haladtak a felek, s bár a negyedik játékrész elején úgy tűnt, hogy a Brooklyn akarata érvényesül, Trae Young (28 pont, 14 gólpassz), a szezoncsúcsot dobó Cam Reddish (24 pont, 6 lepattanó) valamint John Collins (21 pont, 8 lepattanó) és De'Andre Hunter (21 pont, 5 lepattanó) vezérletével tartották magukat a hazaiak. A rendes játékidő végén Jeff Green duplájára Reddish válaszolt, majd James Harden vállalta magára a döntő dobást, amelyet elhibázott, így jöhetett a hosszabbítás. Az ötperces ráadás elején két labdát is eladtak a Sólymok, a Nets pedig kihasználta ezt, majd tartva előnyét meg is nyerte a mérkőzést a szemmel láthatóan jóval fáradtabb riválisával szemben.
Durant és Harden is 30 pont felett zárt. Szemlátomást továbbra is akadnak problémák a Nets védekezésével, még akkor is, ha legutóbb már mutattak biztató jeleket, bár akkor meg a támadójátékuk akadozott. Ezúttal is James Harden volt az, aki próbált visszább lépni, az első negyedben nem is igazán dobott rá, ám ezután őt is elkapta a gépszíj, s végül 31 ponttal (20 rádobásból), 8 lepattanóval és 15 gólpasszal zárt, miközben Kevin Durant 32 ponttal, míg Kyrie Irving 26 ponttal vonulhatott az öltözőbe. A nagy hármas mellett dicséret illeti Jeff Green (11 pont, 7 lepattanó) és DeAndre Jordan (11 pont, 7 lepattanó) teljesítményét is. Végig nagyon szoros volt az összecsapás; csak nüanszok döntöttek. Elgondolkodtató, hogy ezzel a teljesítménnyel valóban minden rájátszásbeli párharcban a Brooklyn lenne-e az esélyes? Steve Nash vezetőedző csak a szokásos választ lőtte el a kérdése: „Időre van még szükségünk, hogy összeszokjon a csapat” – mondta a kanadai mester.
A Hawks legjobb dobói: Young 28/9, Reddish 24/6, Collins 21/6, Hunter 21/3
A Nets legjobb dobói: Durant 32/9, Harden 31/15, Irving 26/3
Miami Heat–Denver Nuggets 82–109
Nem tudunk újat írni a Heatről. Miamiban továbbra is várják, hogy a koronavírus és a sérülések lecsengése után visszakapják a teljes keretüket, addig nem számíthatunk tőlük csodákra. Ezen az estén is hiányzott Jimmy Butler, Goran Dragic, Tyler Herro, Mo Harkless és Meyers Leonard, az egyetlen jó hír, hogy Avery Bradley már visszatérhetett, de szervező/pontszerző játékosból így sem nagyon maradt a rotációban – Bam Adebayo és Kendrick Nunn próbálkozott, de ez most semmire sem volt elég. A 37.5%-os mezőnymutató és a 30% alatti triplázás jól jelzi, hogy hol volt probléma, elöl képtelenek voltak felnőni a feladathoz, így zsinórban negyedszer kaptak ki és tovább nőtt a lemaradásuk – egyre sürgősebb lenne valahogy rendezni a soraikat, de meg van kötve a kezük...
Kötelező volt. A hazaiak helyzetének ismeretében kötelező volt nyernie ezen a meccsen a Denvernek, amely ráadásul remek formában, több sikeresen megvívott idegenbeli rangadó után érkezett meg. A vendégcsapat nem is hibázott, már az első negyedet 26–12-re húzta be és hamar jelezte, hogy kellően éles, a nagyszünetig 25 pontos előnyt épített fel, majd a harmadik negyedben átmenetileg eléggé szétesett, de a záró etapban válaszolt és ismét kiütésessé tette a különbséget. Egyénileg Nikola Jokics (21 pont, 11 lepattanó) és Michael Porter Jr. (17 pont, 5 lepattanó, 4 labdaszerzés) emelhető ki leginkább, úgyhogy sorozatban ötödször nyertek és közelítenek a nyugati elithez, jelenleg negyedikek a konferenciában.
A Heat legjobb dobói: Nunn 17/9, Adebayo 15, Achiuwa 10
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 21/3, Porter Jr. 17/9, Green 15/9
Philadelphia 76ers–Los Angeles Lakers 107–106
Harris lenullázta a Lakers felzárkózását. A Sixers jó kinti dobóformával és pattogós, agresszív játékkal meglépett az első negyedben, tízpontos előnyt alakított ki és ezt követően valamennyivel végig előrébb járt, minden Lakers-rohamot elfojtott és mindenre tudott válaszolni. A záró etapban is két számjegyű fórban volt a hazai alakulat, még három perccel a vége előtt is tíz pont feletti előnnyel vezetett a gárda, itt azonban jött egy clutch lefagyás, a Lakers pedig sorozatban három beeső triplával visszajött, majd 11 másodperccel az órán Anthony Davis kosarával a vezetést is átvette. A győztes dobást és a slusszpoént viszont Tobias Harris tartogatta, aki az időkérés után megkapta a labdát, egy-egyezhetett Alex Carusóval és végül egy leütésből elengedett középtávolival megnyerte a meccset a Phillynek – nagy győzelem ez a keleti listavezetőnek, illetve a szezonbeli első, vendégként elszenvedett vereség a Lakersnek.
A kulcsemberek hozták magukat. Mindkét oldal felnőtt a rangadó presztízséhez, alapvetően jól védekeztek a felek és a sztárok teljesítményére sem lehetett panaszunk. A hazaiaknál Joel Embiidet sem Marc Gasol, sem Anthony Davis nem tudta igazán megállítani (28 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 13 kiharcolt büntető, 2 blokk), Harris a győztes dobással együtt 24 pontot termelt jó hatékonysággal, Ben Simmons tripla duplázott (17 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz), Danny Green 4/9 triplát süllyesztett el és a kispadról is fontos játékok érkeztek – mondjuk Dwight Howard a hét perc alatt beütött négy faultjával kevesebbet segített. A Lakersnél LeBron James vitte a prímet, aki rengeteg jó megmozdulással, 34 ponttal, 6 lepattanóval és 6 gólpasszal húzta övéit, Anthony Davis kis híján győztes kosarat dobott (23 pont, 8 lepattanó), Marc Gasolnak is voltak jó időszakai, Dennis Schröder pedig 16 pontot jegyzett. A különbség talán az volt, hogy amíg a Lakers a festékben nyert, addig a Sixers jobban rohant és 21 pontot szerzett leindításból, ezen felül egy nagyon egálszagú meccset húztak be a hazaiak azzal, hogy a korai előnyük miatt belefért a LAL rohama, illetve hogy Harrisnek helyén volt a végén, aminek kellett.
A 76ers legjobb dobói: Embiid 28/3, Harris 24/6, Simmons 17
A Lakers legjobb dobói: James 34/6, Davis 23, Schröder 16/3
Toronto Raptors–Milwaukee Bucks 108–115
DiVincenzo kulcspillanatai. Kiélezett találkozót vívtak a felek, a második negyedben a Milwaukee tudott kicsit meglépni, aztán a harmadikban visszavágott és gyakorlatilag kiegyenlített a Toronto, majd a záró etap elején sikerült magához ragadnia a kezdeményezést a vendégcsapatnak. 84–83 után Brook Lopez büntetőivel lett 84-85, aztán jöttek Donte DiVincenzo pillanatai: előbb zsákolt egy nagyot, majd ellopta a labdát és kihozta a sodrából Kyle Lowryt, aki flagrantet érően csapott oda - DiVincenzo bedobta a két büntetőt, majd a flagrant miatt kapott labdából Bryn Forbes bevert egy triplát is. Később a társak és Mike Budenholzer szerint is ez az egy-két DiVincenzo-megmozdulás volt a meccs kulcsa, itt meg tudtak lógni és többször már nem engedték veszélyes közelségbe a Raptorst, néhány ponttal folyamatosan vezetni tudtak, egy labdára sem jött vissza a Toronto. Jannisz Andetokunbo (24 pont, 18 lepattanó, 9 gólpassz) mellett Khris Middleton (24 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz) is alaposan kitett magáért, az említett Lopez 20 pontot szórt, a padról Forbes jutott még tíz pont fölé, úgyhogy ezúttal Jrue Holiday gyenge napja is belefért, fontos idegenbeli győzelmet arattak.
A festékben volt kevés a Raptors. Igazából a palánk alatti területen vesztette el ezt a meccset a hazai csapat, a lepattanózás terén 59–46-ra, a festékből szerzett pontok tekintetében pedig 40–26-ra maradtak alul a kanadaiak, ráadásul a kétpontosaikat pocsékul dobták – a 22 bedobott hármas extra, de összességében gyengén céloztak mezőnyből, ehhez jött hozzá a 14-gyel kevesebb kiharcolt büntető. Kyle Lowry (21 pont, 6/8 tripla) és Norman Powell (26 pont, 5/7 tripla) igyekezett, de hiába tért vissza Pascal Siakam, most OG Anunoby nem állt rendelkezésre, pedig az ő védekezésére nagy szükségük lett volna Janniszék ellen – a záró etapban már "nem találtak tapadást", végig csak futottak a Milwaukee után, de nem tudták igazán nagy nyomás alá helyezni. Így a jobb időszakuk ellenére továbbra is csak 7–11-gyel állnak, nem igazán tudtak egyelőre feljebb lépni, következőleg a Sacramento ellen kötelező lenne nyerniük.
A Raptors legjobb dobói: Powell 26/15, Lowry 21/18, Siakam 11/3, Baynes 11/3
A Bucks legjobb dobói: Andetokunbo 24, Middleton 24/15, Lopez 20/6
San Antonio Spurs–Boston Celtics 110–106
Hullámzó meccsen nyert a Spurs. A hazaiak nagyon felszívták magukat és az első félidőben egy 29–6-os rohamot raktak össze, amellyel átgázoltak a Bostonon és jelentősebb előnybe kerültek – a periódus alatt 14/15-öt dobtak mezőnyből, szinte nem tudtak hibázni. Aztán a második félidő elején belekényelmesedtek a helyzetbe és a Celtics egy 37–21-gyel visszajött, sőt, a záró etap előtt már a vezetést is átvette, így a hajrá nagyon szorosan alakult és oda-vissza jöttek a clutch megmozdulások. Az utolsó két percben aztán megint a Spurs akarata érvényesült, ebben az időszakban 11 pontot szerzett a gárda és 103–103 után, az utolsó fél percben a maga javára döntött: DeMar DeRozan kulcsfontosságú kosara után Dejounte Murray jegyezte a győztes játékot, ellopta a labdát Kemba Walkertől, majd zsákolt is belőle 16 másodperccel az órán. Innentől már „csak" büntetőzniük kellett, amit megoldottak, így a Lakers és a Clippers után egy újabb nagycsapat skalpját gyűjtötték be.
Hiába állt össze a bostoni kezdő. A szezon során először kezdhetett együtt a Walker, Smart, Brown, Tatum, Theis sor és a négy kisember jól is mozgott, összesen közel nyolcvan pontot dobtak, egyedül Theis lógott ki, ő végül csak 12 percet kapott, sokat faultolt, ezen a poszton nem volt igazi megoldása a gárdának. A hullámzó mérkőzés végén így is volt esélyük nyerni Tatuméknak, de a Spurs nagyon éles volt a kulcspillanatokban, az az egy eladott labda Walkertől pedig kényszerpályára tette őket – a Boston eddig tartalékosan is nagyszerűen játszott, most teljes felállásban viszont kikapott, nem véletlenül összegezte úgy a dolgokat Brad Stevens vezetőedző, hogy ez egy furcsa szezon...
A Spurs legjobb dobói: DeRozan 21/6, Aldridge 20/9, Johnson 18
A Celtics legjobb dobói: Tatum 25, Brown 24/9, Walker 14/6, Smart 14/6
New Orleans Pelicans–Washington Wizards 124–106
Hiába erőlködik Bradley Beal. A Wizardsnál ezúttal Russell Westbrook, Deni Avdija, Davis Bertans, Troy Brown Jr., Thomas Bryant, Hacsimura Rui és Moe Wagner sem állt rendelkezésre, így kellett pályára lépnie a vendégcsapatnak, úgyhogy nem nagyon lehetett reális esélye a győzelemre. Bradley Beal azért mindent megtett és egymaga berámolt 47 pontot, elvállalt 37 dobást mezőnyből, de amikor egy csapatnak Garrison Mathews a második legjobb dobója, akkor tudhatjuk, hogy valami nem az igazi - már az első negyedet 17 ponttal vesztették el, utána pedig hiába harcoltak, nem tudtak meglepetést okozni.
Kellett már ez a Pelsnek. Pocsék formában van a New Orleans, hetek óta csak keresi önmagát a gárda, úgyhogy nagy szüksége volt már egy ilyen találkozóra, ahol esélyesként lép pályára és nyerni is tud. A hazaiaknál Zion Williamson (32 pont, 12/16 mezőnyből) és Brandon Ingram (32 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 7/12 tripla) is nagyon élt, ők jelentették az alapot, de a 18 pontos Eric Bledsoe is hozzátette a magáét – mezőnyből 50% felett céloztak, közel 40%-kal tripláztak és gond nélkül, magabiztosan arattak győzelmet ezen a kötelező mérkőzésen. A harmadik negyedben már 26 ponttal is vezettek és bár Beal 24 pontos etapjával próbált visszajönni a Washington, de erre még időben reagált a New Orleans, így behúzta idei hatodik sikerét – következőleg a Bucks ellen egészen más feladatot kell megoldani...
A Pelicans legjobb dobói: Williamson 32, Ingram 32/21, Bledsoe 18/9
A Wizards legjobb dobói: Beal 47/18, Mathews 15/9, Lopez 14/3
Phoenix Suns–Oklahoma City Thunder 97–102
Chris Paul frusztrált volt a vereség után. A remek szezonrajt óta erősen süllyed lefelé a Phoenix, most már sorozatban harmadszor kapott ki és bár Devin Booker nem tudott ott lenni a pályán, de így is nagyon kellett volna ez a hazai siker az OKC-vel szemben. Az éppen a Thundertől megszerzett Chris Paul csipkedte is magát, 32 pontos szezoncsúcsot dobott 12/21-es mezőnymutatóval, kiosztott 5 gólpasszt, a záró etapban hét perc alatt egymaga 13 pontot jegyzett, de ez sem volt elég, támadásban nagyon megállt az egész csapat és végül újabb pofonba nézett bele. Pedig remekül kezdtek, 32-17-re nyerték az első negyedet, vezettek 17-tel is, de aztán a második játékrészben szétestek, összesen 10 pontot dobtak, majd később már ők égtek 13-mal. Innen jöttek vissza és játszottak egy szoros végjátékot, ahol azonban az utolsó három percet 11-2-re vesztették el, itt maga Paul is elrontott két clutch dobást – a vereség után ő sem titkolta a frusztrációját, ki is mondta, hogy nem játszanak elég jól, bár hozzátette (talán James Hardenre utalva...), hogy azt nem mondja ki, hogy nem elég jók, csak hogy most nem játszanak elég jól.
Újabb nagy OKC-győzelem. Nem kell már meglepődni azon, ha a Thunder jól játszik és nyer egy akár jóval feljebb jegyzett csapat otthonában, mert nem először fordult ez elő ebben a szezonban, de azért így is bravúrnak számít ettől a csapattól egy ilyen siker. A vendégeknél a visszatérő Al Horford nagy lelkesedéssel vetette bele magát a harcba (21 pont, 11 lepattanó, 3 labdaszerzés, 5/5 tripla), Shai Gilgeous-Alexander hozta a szokásost (21 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), a Dort, Maledon páros pedig 7/14 triplát süllyesztett el, mindenki tette a dolgát. A hullámzó találkozó végén azonban a védekezésükkel tudtak nyerni, az oda-vissza leadott nagy előnyük után, 95–91-től kezdve megmozdulni is alig hagyták a Sunst, nem engedtek már mezőnykosarat, miközben a túloldalon Gilgeous-Alexander dobott hat pontot, Dort bevert egy nagy hármast és Maledon is hozzászólt. Ezzel a sikerrel már éppen annyi győzelmük van, mint a Sunsnak, vagy éppen a Dallasnak...
A Suns legjobb dobói: Paul 32/9, Crowder 17/12, Nader 12/6
A Thunder legjobb dobói: Horford 21/15, Gilgeous-Alexander 21/6, Dort 14/12
Utah Jazz–Dallas Mavericks 116–104
Mitchell nélkül is nyert a Jazz. Az agyrázkódás-protokoll miatt nem léphetett pályára a Jazz pontszerzője, de a bombaformában lévő hazai alakulat ezúttal ezt is elbírta, a többiek ugyanis feljebb tudtak kapcsolni Mitchell hiányában. A helyén kezdő Joe Ingles kapásból bevert 7/11 triplát és szétosztott 8 gólpasszt, a több labdából 31 pontot szerzett Jordan Clarkson, Rudy Gobert pedig „pusztított" a palánk alatt: 29 pontja mellett 20 lepattanót szedett le, illetve három-három labdaszerzés és blokk is bekerült a neve mellé. Rájuk építve nem is volt gondjuk támadásban, a nagyszünetig 69 pontot szereztek és több mint hússzal vezettek, volt közte 25 is és bár a záró etapban ezen kozmetikázott a Dallas, de abszolút nem forgott veszélyben a hazaiak sikere. A Jazz ezzel zsinórban tizedszer is nyert, ráadásul mivel a Lakers kikapott, így egyrészt Nyugaton, másrészt az egész ligában is átvették a vezetést Mike Conleyék.
A visszatérők sem segítettek a Dallason. Finney-Smith, Richardson és Powell is közel három hét után állt újra rendelkezésre a Mavsnél, de hiába bővült ki a keret, ettől sem lett acélosabb a texasi alakulat, legalábbis nem a liga jelenlegi legjobb formában lévő csapata ellen. Ugyan Luka Doncic most is jó számokat hozott (30 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), illetve a Hardaway, Porzingis páros is igyekezett, de egyszerűen nem voltak egy szinten mai ellenfelükkel – az első félidőben átgázolt rajtuk a Utah és igazából esélyük sem volt még a szoros meccsre sem. Ezzel zsinórban harmadszor kaptak ki, már csak 8–10-re állnak, ráadásul a következő meccsüket ugyanebben a csarnokban kell lejátszani...
A Jazz legjobb dobói: Clarkson 31/12, Gobert 29, Ingles 21/21
A Mavericks legjobb dobói: Doncic 30/6, Hardaway Jr. 19/12, Porzingis 18/6
Golden State Warriors–Minnesota Timberwolves 123–111
Curry gyengébb napját is kimozogta a GSW. Nagyon nem találta a dobását ezen az estén a Warriors vezére, az első félidőben konkrétan 2 pontot és 1/9-es mezőnymutatót tett hozzá, igaz, a gólpasszait osztotta – a fordulás után aztán feljavult, végül 16 pontig jutott 6/17-es mezőnymutatóval és négy triplával, volt 8 gólpassza is, de így sem hozta a legutóbbi szintet. Ezzel együtt nyerni tudott a Warriors, mert Kelly Oubre Jr. nagyot játszott (20 pont, 9 lepattanó, 7/9 mezőnyből 24 perc alatt), a padról beszálló James Wiseman pedig 25 pontot szórt 3/3 triplával alig 24 perce során – Damion Lee is bevert 4/5 hármast, Andrew Wiggins is hozzátett 19 pontot, működött a támadójáték. A hazaiak végül a harmadik negyedben tudták kicsit megtörni a Minnesotát, ott 13 ponttal nyertek és húsz környékére tornázták fel az előnyüket, abból már nem volt visszaút, így mindkét kötelezőt hozták a Wolves ellen és 10–8-cal várhatják a folytatást.
Nincs meglepetés. Ezúttal sem tudott csodát tenni a tartalékos és amúgy is nagyon harmatos Minnesota, hiába Malik Beasley (25 pont, 4/9 tripla), Anthony Edwards (25 pont, 5/8 tripla), vagy Naz Reid (19 pont, 3 labdaszerzés, 5 blokk) jó játéka, ez jelen állapotukban nem volt elég az üdvösséghez. Az első félidőben Curry szenvedésével együtt tartották magukat, aztán ahogy a hazaiak irányítója magára talált, úgy maradtak le és bár nem olyan simán kaptak ki, mint legutóbb, de komoly esélyük most sem volt a győzelemre. 4–13-ra állnak, talán majd legközelebb...
A Warriors legjobb dobói: Wiseman 25/9, Oubre Jr, 20/6, Wiggins 19
A Timberwolves legjobb dobói: Beasley 25/12, Edwards 25/15, Reid 19/3
NBA, ALAPSZAKASZ
Charlotte Hornets–Indiana Pacers 106–116
Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 122–107
Orlando Magic–Sacramento Kings 107–121
Atlanta Hawks–Brooklyn Nets 128–132 – hosszabbítás után
Miami Heat–Denver Nuggets 82–109
Philadelphia 76ers–Los Angeles Lakers 107–106
Toronto Raptors–Milwaukee Bucks 108–115
San Antonio Spurs–Boston Celtics 110–106
New Orleans Pelicans–Washington Wizards 124–106
Phoenix Suns–Oklahoma City Thunder 97–102
Utah Jazz–Dallas Mavericks 116–104
Golden State Warriors–Minnesota Timberwolves 123–111
A Memphis Grizzlies–Chicago Bulls találkozót elhalasztották.