DeRozan nélkül is nyert a Bulls, nem hibázott a GSW és a Suns

Vágólapra másolva!
2021.12.07. 10:01
null
Stephen Curry: már csak 16 hiányzik az új triplacsúcshoz (Fotó: Getty Images)
Legyőzte a Clevelandet a Bucks, Miamit is bevette a Memphis, javított az Atlanta, tovább zuhan a Washington – ez történt hajnalban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában.


Charlotte Hornets–Philadelphia 76ers 124–127 – hosszabbítás után


Embiid parádéjával izzadta ki a győzelmet a Sixers. Pihentebben érkezett meg erre a találkozóra a Philly, de ez az első negyedben nem látszott, tíz pont körüli hátrányba csúszott bele Doc Rivers alakulata, majd a másodikat 44–28-ra nyerte meg, s megfordította az összecsapást. A nagyszünetet követően azonban nem tudta ezen a szinten folytatni, s kiélezett volt az utolsó két negyed. Az utolsó percre fordulva három ponttal a Hornets vezetett, de Joel Embiid egy büntetővel, majd egy középtávolival egyenlített, így hosszabbításra küldte a feleket, ahol a center sorozatban három labdabirtoklásból szerzett kosarat – a Philly 8–5-re nyerte ezt az öt percet, Embiid pedig hat pontot dobott és egy gólpasszt osztott ki. Az utolsó két percben persze itt is történhetett volna bármi, rengeteget hibáztak a csapatok, de a Charlotte nem tudott egyenlíteni, így a Sixers óriási csatában elvitte a győzelmet – Embiid pedig megszolgálta a pénzét ezen az estén, a clutch játékaival együtt 43 pontot dobott 15/20-as mezőnymutatóval és 12/14 büntetővel, leszedett 15 lepattanót és kiosztott 7 gólpasszt, MVP-szerű teljesítményt nyújtott. A csapatnak nagyon kellett ez a siker, így már csak fél meccsre van a keleti negyedik helytől – most marad Charlotte-ban még egy mérkőzésre, aztán otthon jön a Jazz, Warriors páros, könnyűnek nem nevezhetjük a társaság következő napjait...

Mindent beleadott a Hornets. Ball, Rozier, Plumlee és McDaniels nélkül, egy atlantai győzelem másnapján küzdött nagyot James Borrego alakulata és a hosszabbításban sem tört meg, ott is mindent kiadott magából – a végén egy dobásnyival jobbnak bizonyult a Sixers, de így sem érheti kritika a hazaiakat. A nyolc pályára lépő játékosból heten is két számjegyű ponttermést hoztak, Kelly Oubre Jr. 35 egységig jutott 6/13 triplával, négyen is 42-43 percet töltöttek a parketten, szétosztottak 31 gólpasszt és a labdára is nagyon vigyáztak – csak Embiid extrájával nem tudtak mit kezdeni, az okozta a vesztüket. A végén kulcshelyzetekben hibáztak a rendes játékidőben és a ráadásban is, ezek nem férhettek bele, de Borrego nem véletlenül mondta azt, hogy bár Atlantában is nagyon büszke volt tartalékos csapatára, ezúttal még büszkébb – mindent megtettek, most ez lett belőle, emelt fővel folytathatják.

A Hornets legjobb dobói:
Oubre Jr. 35/18, Bridges 16/3, Washington 16/12
A 76ers legjobb dobói: Embiid 43/3, Harris 21/6, Milton 16/12

Detroit Pistons–Oklahoma City Thunder 103–114

A végén leolvadt a Pistons.
A 3728-ra behúzott első negyedet követően sokáig a Pistonsnak állt a zászló, és az első félidőben minden adott volt számukra ahhoz, hogy megszakítsák a rossz sorozatukat. A harmadik negyedben 16 ponttal is vezettek, és a negyedik negyed elején is megvolt még ebből 12, de a Thunder fokozatosan csökkentette a különbséget, és az utolsó bő öt percet a vendégek nyerték 258-ra, így a mérkőzést is ők húzták be. A Pistons támadójátéka a második félidőben összességében sem működött olyan jól, mint a 63 pontot hozó elsőben, így Cade Cunningham 28 pontos, 11 lepattanós, 5 gólpasszos teljesítménye nem ért győzelmet, hiába tudott többé-kevésbé Jerami Grant (20 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Saddiq Bey (15 pont, 7 lepattanó) is fellépni mellé, az nem fért bele, hogy a Cunningham, Grant kettős mögött 35.9 százalékkal dobtak a többiek. Csapatszinten így csak 41.4 százalékkal tüzeltek, amit mindössze 6 kiharcolt büntetővel tudtak megtoldani, és ezt nem ellensúlyozta a 16/41 elsüllyesztett tripla sem, a végére elfogytak támadásban.

A Thunder rossz sorozata szakadt meg. Mindkét csapat sorozatban nyolc vereséggel érkezett meg erre a mérkőzésre, és a találkozó előtt ez a két csapat rendelkezett a legkevesebb győzelemmel a maga konferenciájában, így az volt a nagy kérdés, hogy melyikük sorozata szakad meg végül. Noha sokáig a Pistonsnak állt jobban, a vendégektől két extra teljesítmény is érkezett, Shai Gilgeous-Alexander 30 ponttal és 13 gólpasszal válaszolt Cunningham remeklésére, míg Luguentz Dort 5/10 triplát bebombázva jutott 28 egységig. Gilgeous-Alexander agresszív játéka döntő faktornak bizonyult, a Thunder 30 kiharcolt büntetőjének a fele az ő nevéhez köthető, emellett remekül mozgatta a csapatát, aminek egy 50 százalékos mezőnymutató lett a végeredménye, így a 16 engedett támadólepattanó sem okozott végül gondot.

A Pistons legjobb dobói: Cunningham 28/18, Grant 20/3, Bey 15/9
A Thunder legjobb dobói: Gilgeous-Alexander 30, Dort 28/15, Williams 12/3

Indiana Pacers–Washington Wizards 116–110

Sabonis a hátára vette a Pacerst. A hazaiak All Star magasembere láthatóan nagyon motiváltan játszott, és az idei egyik legjobb, legkomplexebb mérkőzését hozta: 11/15 jó dobással, valamint 8/8 büntetővel jutott 30 pontig, begyűjtött 10 lepattanót, kiosztott 6 gólpasszt és szerzett 3 labdát is, és vele a pályán +14-ben volt a Pacers. Sabonis extrájára építve az első negyed végére 10 pontos előnybe kerültek, és a különbség érdemben nem is csökkent a mérkőzés végéig, nyolc pontnál közelebb csak az utolsó fél percben tudott zárkózni a Wizards, végig irányítani tudott a Pacers. Ehhez Sabonis remeklése mellett kellett Malcolm Brogdon (17 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) és Caris LeVert (19 pont, 3 blokk) jó teljesítménye is, illetve az olyan kisebb extrák, mint Myles Turner 4 blokkja, vagy Chris Duarte 4 labdaszerzése, így négy vereség után tudtak nyerni és készülhetnek a Knicks elleni ütközetre.

Pedig most Bradley Beal jó napot fogott ki. Az előző szezonban 31.3 pontot átlagoló, az új idényben viszont sokszor csak szenvedő Bradley Beal ezúttal a szebbik arcát mutatta, és idei egyik legjobb mérkőzését játszva 34 pontig jutott. Az agresszívan játszó hátvéd 12/19 dobását elsüllyesztette, emellett szezoncsúcsot jelentő 10 büntetőt is kiharcolt, de állandó jelleggel senki sem tudott fellépni mellé, így egymást követő harmadik vereségét is elkönyvelhette a Wizards. Beal mellett öten zártak 10 és 14 pont között, és emellett 53,1 százalékkal is céloztak mezőnyből, de nem kapott annyi segítséget, mint a túloldalon Sabonis Brogdon és LeVert kettősétől. Daniel Gafford 7/8-as mezőnymutatóval szerzett 14 ponttal, valamint 8 lepattanóval próbálta megtolni a Wizards szekerét, míg a helyére beszálló Montrezl Harrell ugyancsak hatékonyan ért el 11 pontot, de hozzá nem jutott el annyit a labda a gyűrű közelében, mint amire szükség lett volna, és ami fontosabb, egyikük sem tudta kellően lelassítani Sabonist. Bealék legközelebb a Pistons ellen próbálhatnak meg javítani.

A Pacers legjobb dobói: Sabonis 30, LeVert 19/3, Brogdon 17
A Wizards legjobb dobói: Beal 34/3, Kuzma 14/6, Gafford 14

Miami Heat–Memphis Grizzlies 90–105

Megállíthatatlan a Memphis. Sorozatban ötödik sikerét könyvelhette el az érthetetlen formába lendülő Grizzlies, amely ismét parádés védekezéssel bontotta le ellenfele játékát, közben pedig egy félidő erejéig támadásban is nagyot ment: 60 pontot szórt a nagyszünetig és 18-cal is vezetett már. A fordulás után inkább a védekezésére tudott építeni, de mivel alig 41 pontot kapott a harmadik-negyedik negyedben, így nem forgott veszélyben a sikere, végig tisztes távolságban tudta tartani a Miamit és ahogy az utóbbi négy találkozón, úgy most sem volt hátrányban egyetlen másodpercig sem. A simán nyert lepattanózás és a Heat 23 eladott labdája is jól jött, mindenesetre Dillon Brooks (21 pont, 8 gólpassz), Desmond Bane (21 pont, 8 lepattanó) és Steven Adams (17 pont, 16 lepattanó) vezetésével újfent csillogni tudtak Taylor Jenkins vezetőedző szerint továbbra is extra élesek és motiváltak a játékosai, most pedig egy négymeccses hazai széria következik számukra.

Butler újra megsérült. Farokcsont-sérülés miatt hagyott ki több meccset is Jimmy Butler, ezen az estén megpróbálkozott a játékkal, de egyrészt még nem mozgott 100 százalékosan, másrészt egy kemény esés után rásérült a problémás testrészre már az első negyedben történt a dolog, de a harmadik negyedig küzdött vele, ott adta fel és hátát fogva bement az öltözőbe. A Miaminak vele sem nagyon volt esélye, pocsékul játszottak a hazaiak, akik a kilenc ponttal elvesztett első negyed után végig hátrányban voltak és nem tudták megnehezíteni a Grizzlies dolgát ráadásul az sem túl egészséges, hogy egy ilyen meccsen Kyle Lowry 40 percet játszik, amikor rajta kívül csak Caleb Martin éri el a 30-as határt. Erik Spoelstra csapata nagyon mélyen van jelenleg, ötből negyedszer, kilencből hatodszor kapott ki, a játéka is darabokban van, holnap viszont a nagy formában lévő Milwaukee-t fogadja ha nem szedi össze magát hamar, akkor jelentőset zuhanhat a tabellán, bár ezen Adebayo sérülése és Butler újrasérülése nem segít...

A Heat legjobb dobói: Herro 24/6, Lowry 17/3, Martin 11/3
A Grizzlies legjobb dobói: Brooks 21/9, Bane 21/9, Adams 17

Chicago Bulls–Denver Nuggets 109–97


DeRozan és Caruso hiánya is belefért a Bullsnak. Alig egy-két órával a feldobás előtt derült ki, hogy a Chicago vezére és legjobb pontszerzője, DeMar DeRozan az egészségügyi protokoll alá került és egy ideig nem játszhat az ő hiánya és a sérült Alex Caruso távolléte sok jót nem ígért a Denver elleni meccs előtt. Billy Donovan alakulata azonban jól reagált a kihívásra és az elvesztett első negyed után rátalált a megfelelő játékra, a következő három játékrészt összesen több mint húsz ponttal nyerte meg, 44-28-ra győzött a festékben, konkrétan nulla (!) pontot engedélyezett gyorsindításból és a záró etapban már nem forgott veszélyben a sikere. Zach LaVine (32 pont, 8 gólpassz) mellett Lonzo Ball (20 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 4 blokk, 4/8 tripla) is remekelt, Ayo Dosunmu 11 ponttal és 8 gólpasszal segített, Nik Vucsevics 20/10-es dupla-duplát gyártott és a csapatvédekezésük most is nagyon szigorúan zárt, abszolút limitálták a denveri gépezetet. Az újabb remek teljesítménnyel a gárda utolérte a Brooklynt és holtversenyben vezeti Keletet, következőleg pedig Clevelandben játszik rangadót.

Nem volt elég erő a Denverben. Monte Morris mondta azt a vendégek részéről, hogy cserbenhagyták az edzői stábot, mert az remek stratégiát dolgozott ki nekik, de egyszerűen nem tudták végrehajtani, nem koncentráltak eléggé, nem volt bennük elég energia hozzá. Remekül kezdték a meccset, 11 ponttal is vezettek, kilenccel nyerték az első negyedet, de nem volt bennük elég tűzerő ahhoz, hogy tartsák a lépést a nagy lendülettel, nagy csapásszámmal dolgozó Chicagóval. Nikola Jokics tripla-duplázott, de a dobás neki se ment (6/17 mezőnyből, 17 pont, 12 lepattanó, 15 gólpassz), ám vele a parketten még mindig +7-ben voltak, a baj akkor következett be, amikor leült, abban a 12 percben 19 ponttal kaptak ki. Az újabb vereséggel megint 50 százalék alá csúszott a mérlegük és még nem ért véget az idegenbeli túrájuk sem, az ötödik állomás New Orleans lesz.

A Bulls legjobb dobói: LaVine 32/9, Ball 20/12, Vucsevics 20/9
A Nuggets legjobb dobói: Morris 19/9, Barton 19/9, Gordon 18/6

Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 112–104

Fontos Bucks-győzelem. Pihentebben és otthon léphetett pályára a Milwaukee, ráadásul két kihagyott meccs után Jannisz Adetokunbo is visszatérhetett, de így is mindent bele kellett tennie ebbe a mérkőzésbe a címvédőnek. A Cavs kőkeményen védekezett és nem igazán engedte „elszabadulni” ellenfelét, de azért Middletonék a második negyed elején futott 70-s rohamuk után végig előrébb jártak valamennyivel – viszont csak 13 pont volt a legnagyobb előnyük, a Cleveland végig látótávolságon belül maradt. A negyedik negyedben aztán Jannisztól is kellett a sebességváltás ahhoz, hogy megőrizzék a vezetést, a görög klasszis egymaga 15 pontot szerzett ebben az etapban, emiatt sikerült stabilizálniuk a különbséget és célba érni. Alapvetően jól védekeztek, jól tripláztak (Jannisz 3/3-at dobott távolról), a lepattanózást is megnyerték 5339-re, egyértelműen jobbak voltak ellenfelüknél, de a Cavs jó formáját és kellemetlen szerkezetét elnézve fontos győzelmet jegyeztek az utóbbi 11 meccsből már tizedszer nyertek, úgyhogy egyetlen mérkőzésre vannak a keleti első helytől.

Nagyot harcolt a Cleveland. A back-to-backet játszó vendégek egészen a záró etap közepéig kapaszkodtak, ott két pontra jöttek vissza és Cedi Osmannek dobása volt a vezetéshez, de az kimaradt, rögtön kaptak belőle egy triplát és többször nem jutottak már igazán közel a végső dudaszóig. Jarrett Allen most is remekelt (25 pont, 9 lepattanó, 2 blokk), a Markkanen, Love páros 9/20 triplát bombázott be, de sem Mobley, sem a 3/12-t dobó Garland nem villogott igazán – csapatszinten 40 százalékos alatt maradtak mezőnyből és hiába védekeztek nagyot, egy-két extra dobás kellett volna a sikerükhöz. Ez most elmaradt, így bár óriásit küzdöttek, de a back-to-back mindkét felén kikaptak – most jön a Chicago elleni újabb rangadó, majd mennek Minnesotába.

A Bucks legjobb dobói: Adetokunbo 27/9, Middleton 21, Holiday 20/6
A Cavaliers legjobb dobói: J. Allen 25, Markkanen 20/12, Love 15/15

Minnesota Timberwolves–Atlanta Hawks 110–121

Javított a Hawks. A vendégek back-to-back érkeztek egy pontzáporos hazai vereség után, de igazából nem feltétlenül a védekezésükön csavartak, inkább az amúgy is erősségüknek számító támadójátékon javítottak tovább, így idegenben kozmetikáztak a b2b mérlegén. A Hawks már az első negyedet kilenc ponttal nyerte, a nagyszünetben 13-mal, a harmadik negyed végén pedig 18-cal vezetett, a legnagyobb előnye 21 pont volt és valósággal szétdobta ellenfelét: 25 triplát bombázott be a gárda 51 százalékkal, amivel új franchise-rekordot állított fel. Trae Young (29 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz) szokásos remeklése mellett Danilo Gallinari (20 pont, 4/6 hármas) is nagyot ment, de az extrát a kezdőbe kerülő Luwawu-Cabarrot hozta, aki karriercsúcsot jelentő 7/14 távolit küldött a gyűrűbe – ráadásul rajtuk kívül még Collins és Huerter is elérte a tízpontos határt. A vendégek végig magabiztosak voltak, remekül járatták a labdát (31 gólpassz) és az extra kinti dobóforma meghozta a sikert, úgyhogy jelenleg holtversenyben állnak a Clevelanddel.

Gödörben a Minny. Chris Finch vezetőedző szerint egy dolog hiányzott csapatából, nem volt meg a kellő akarat, hogy odaérjenek a dobókra, egyszerűen nem zavarták meg eléggé a triplába beleálló atlantaiakat, nem tettek meg mindent azért, hogy megnehezítsék a dolgukat. Emiatt szenvedtek vereséget, D'Angelo Russell és Patrick Beverley hiánya sem fért bele a periméteren, így hiába tért vissza remekül Karl-Anthony Towns (31 pont, 16 lepattanó, 6 gólpassz) és hiába szerzett 20 pontot 7 gólpasszal Anthony Edwards, az Atlanta simán túldobta őket. Ezzel a jó szériájuk óta már sorozatban harmadszor kaptak ki és ismét csak tizedikek Nyugaton, érezhetően gödörbe kerültek, következőleg ráadásul a Jazzt kellene megverniük.

A Timberwolves legjobb dobói: Towns 31/12, Beasley 24/18, Edwards 20/6
A Hawks legjobb dobói: Young 29/12, Luwawu-Cabarrot 23/21, Gallinari 20/12

Phoenix Suns–San Antonio Spurs 108–104

Kellett hozzá Paul. Legutóbb a GSW ellen szakadt meg a Suns 18 meccses győzelmi sorozata és Devin Booker nélkül most sem dominált Monty Williams alakulata, amely az első negyedet még hét ponttal elbukta és csak utána kapcsolt rá, főleg védekezésben a második játékrészben csak 15 pontot engedtek a Spursnek a hazaiak, ezzel pedig megfordították a derbit. Nagy előnyt azonban ezt követően sem tudtak kiépíteni, illetve amikor megléptek 16 ponttal, akkor abból szinte azonnal visszatáncolt a San Antonio. A záró etap aztán végképp kiélezett lett, a Phoenix addigi előnye és fölénye teljességgel eltűnt, 8888-nál egyenlő lett az állás, itt Jae Crowdertől és Cam Johnsontól kellett egy-egy nagy tripla a hazaiaknak ahhoz, hogy ne kerüljenek hátrányba, de az utolsó percekben kézbe vette a dolgokat Chris Paul: a veterán irányító az utolsó öt percben egymaga dobott hét pontot, közte egy clutch 2+1-et, kiosztott két gólpasszt és egy óriási blokkot is, elöl-hátul hátára vette csapatát. Paul utólag azt mondta, hogy öreg már ahhoz, hogy az egész meccsen kaparjon, neki a negyedik negyedben kell a topon lennie, ezt pedig most hozta is, ami győzelmet ért csapata számára 9191 után neki köszönhetően lógtak meg ismét, majd az említett 2+1 végleg eldöntötte a küzdelmet. A Suns ezzel a szezon első csapata lett, amely elérte a 20 győzelmet, igaz, egy órával később a GSW is csatlakozott a klubhoz...

Megtört a Spurs szériája. Idei legjobb formájában, a GSW idegenbeli legyőzése után érkezett meg erre a meccsre a San Antonio, így illett komolyan venni és a texasiak a negyedik negyedben bizonyították is, hogy jelenleg bármire képesek. Az utolsó öt percben azonban volt két nagyon fájó eladott labdájuk, egy fontos kihagyott büntetőjük és éppen itt, a legfontosabb időszakban rontottak el sorozatban hét mezőnydobást – közben pedig a rutinos Paul megverte őket a túloldalon, míg náluk nem volt ilyen vezér, aki lemenedzselte volna a clutch időszakot. Dejounte Murray (17 pont, 14 gólpassz) remek meccse most nem volt elég, így bár ismét becsülettel helytálltak, de véget ért a sikerszériájuk – a Knicks ellen indíthatnak újat...

A Suns legjobb dobói: Paul 21/6, Crowder 19/12, Ayton 14
A Spurs legjobb dobói: Murray 17/6, Pöltl 14, McDermott 14/9

Golden State Warriors–Orlando Magic 126–95

Sima győzelem.
Nem volt kérdés a GSW sikere, Steve Kerr csapata könnyedén hozta a kötelezőt ezen az estén. A hazaiak az első negyedben kicsit még csak tapogatóztak, aztán a másodikban emelték a tempón és már a nagyszünetben 21 ponttal vezettek, a fordulás után nem igazán volt miről beszélni – igaz, Kerr végül nem ültette ki a sztárokat és az egy félidő alatt megnyert meccsen 29–32 percet kaptak a kulcsemberek. Steph Curry (31 pont, 8 gólpassz, 7/13 tripla) és Andrew Wiggins (28 pont, 8/10 tripla) nagyon élvezte a Magic „védekezését” és nagyon könnyen szedték ízekre ellenfelüket, a csapatszinten 50 százalékkal bedobott 20 hármas és a 15 labdaszerzés is beszédes, igazából nem voltak egy súlycsoportban az Orlandóval. A Spurs elleni hazai vereség után fontos volt nekik egy ilyen magabiztos siker, így továbbra is egálban vannak a Sunsszal a tabella élén, következőleg pedig a Portlandet fogadják. A Magicről nem tudunk mit írni, asszisztáltak a Warriors sikeréhez, Cole Anthony és Mo Bamba is betlizett, Terrence Ross sem tett hozzá semmit, pontosan úgy néztek ki, mint egy 5-20-as csapat nekik a KIngs lesz a következő feladat.

A Warriors legjobb dobói: Curry 31/21, Wiggins 28/24, Poole 12/6
A Magic legjobb dobói: Harris 17/9, Hampton 16/3, F. Wagner 15/3

Portland Trail Blazers–Los Angeles Clippers 90–102

A végén döntötte el a Clippers.
Mindkét csapat nagyon szenvedett a mérkőzés folyamán, de három negyednyi birkózás után a záró etapban a Los Angeles bizonyult pontosabbnak – csak három egység volt a vendégek előnye a negyed elején és sokáig hasonló maradt a különbség, de a meccs utolsó három percében a LAC tudta eldönteni a küzdelmet. 9088 után Paul George-nak volt egy nagyon fontos zsákolása, aztán Dennis Smith Jr. eladott labdáját követően szintén ő talált be középtávolról már csak két perccel az órán, közben Jusuf Nurkic flagrant faultot ütött, amit Isaiah Hartenstein három pontra váltott ez a 70 eldöntötte a küzdelmet, a Portland összesen két pontot szerzett a végéig. George (21 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 4 labdaszerzés) mellett Jackson, Morris, Kennard, vagy Boston Jr. is kitett magáért, Tyronn Lue vezetőedző pedig azt mondta, hogy ezúttal is „ki kellett találniuk”, hogy hogyan tudnak nyerni, de sokat tettek érte és végül sikerült, úgyhogy ennek örül ötből négy vereség után rájuk is fért egy kis sikerélmény, most pedig mehetnek haza, hogy fogadják a Celticset.

Fordulat: Billups dicsért! Szinte minden meccs után kritizálta eddig csapat hozzáállását, mentalitását, akaratgyengeségét Chauncey Billups, a Portland nyáron kinevezett újonc vezetőedzője, ezúttal azonban a vereség ellenére dicsérte játékosait. Mint mondta, neki ennyi kell, most látta a tüzet, az akaratot, volt védekezés, ez az alap, ez kell mindig hiába voltak erősen tartalékosak, így is volt esélyük csak azért, mert végre megvolt bennük a szükséges keménység. Győzelmet ez nem ért, mert Damian Lillard, CJ McCollum és Anfernee Simons nélkül érthető módon nem volt bennük elég tűzerő és hátvédposzton a cserék cseréinek kellett játszani, de Jusuf Nurkic (31 pont, 12/19 mezőnyből) és Norman Powell (29 pont) egy elfogadható szintre azért felhúzta a támadójátékot, csak a végén hiányzott nagyon egy igazi labdás ember, aki megoldja a fontos játékokat. Ha ez az akarat marad, a playmakerek pedig visszatérnek, akkor lehet keresnivalójuk a folytatásban.

A Trail Blazers legjobb dobói: Nurkic 31/3, Powell 29/6, Smith Jr. 13/3
A Clippers legjobb dobói: George 21, Morris 17/9, Jackson 16/6

NBA, ALAPSZAKASZ
Charlotte Hornets–Philadelphia 76ers 124–127, h. u.
Detroit Pistons–Oklahoma City Thunder 103–114
Indiana Pacers–Washington Wizards 116–110
Miami Heat–Memphis Grizzlies 90–105
Chicago Bulls–Denver Nuggets 109–97
Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 112–104
Minnesota Timberwolves–Atlanta Hawks 110–121
Phoenix Suns–San Antonio Spurs 108–104
Golden State Warriors–Orlando Magic 126–95
Portland Trail Blazers–Los Angeles Clippers 90–102

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik