Miami Heat–Minnesota Timberwolves 104–113
A Wolves bírta jobban a back-to-backet. Mindkét csapat „másnaposan” érkezett meg erre a mérkőzésre és valamiért a vendégekben maradt több energia. A második negyedben még nem így tűnt, azt 42–25-re nyerte a Miami és 12-vel vezetett is a nagyszünetben, de a Wolves nem tört meg, felpörgette a védekezését és a fordulást követően ráerőltette akaratát és játékát a Heatre: innentől összesen 37 (!) pontot kapott Chris Finch alakulata és lejátszotta ellenfelét. A sok lábon álló, a labdát jól járató, védekezésben pedig rendkívül gyorsan, agresszíven mozgó, a passzsávokat azonnal lezáró vendégek már a harmadik negyedben meg is fordították a találkozót, később pedig 12 ponttal is vezettek már – a Miami egyszer még azért visszavágott és 100–97-nél még vezetett, de az utolsó bő öt percet 16–4-re nyerte a Minny és rendkívül értékes idegenbeli győzelmet aratott. Beszédes, hogy a 16 pontos Jaylen Nowell volt a csapat legjobb dobója és nyolcan dobtak 11–16 pont között – ezzel és a Denver vereségével már csak másfél meccsre vannak a nyugati hatodik, biztosan rájátszást jelentő helytől, úgyhogy van miért küzdeniük.
Elfogyott a Miami. Jimmy Butler és Victor Oladipo sem játszott a hazaiaknál a back-to-back második felén, visszatért viszont Marcus Morris, aki 58 mérkőzést hagyott ki azóta, hogy Nikola Jokics fellökte hátulról: 17 perc alatt 6 pontot és 4 lepattanót tett hozzá, ennyi volt a pozitívum számukra. A második negyedben még úgy tűnt, hogy így is nyerhetnek, nagyon pörögtek támadásban, minden a helyén volt, de aztán a fordulás után teljességgel megálltak, a Wolves agresszivitása nagyon sok volt nekik - elfogyott az erő, lassan járatták a labdát, nem tudtak érdemi dobóhelyzeteket kialakítani. Tyler Herro (30 pont, 6/10 tripla) vezetésével így is sokáig partiban voltak, de az utolsó öt percre végképp kifulladtak, úgyhogy újabb hazai vereséget szenvedtek – a Vincent, Robinson páros 2/14-es mezőnymutatója, 1/11 triplája és öt pontja nem fért bele, velük és PJ Tuckerrel a pályán -21-25-ben voltak a floridaiak. Az előnyük viszont így sem csökkent még Kelet élén, hiszen a Milwaukee is kikapott...
A Heat legjobb dobói: Herro 30/18, Adebayo 19, Strus 19/15
A Timberwolves legjobb dobói: Nowell 16/6, Edwards 15/9, Towns 15/3
Chicago Bulls–Cleveland Cavaliers 101–91
Caruso visszatért, a Bulls-védekezés is visszatért. Azonnali hatást fejtett ki a Chicago játékára Alex Caruso: a hátvéd 22 kihagyott találkozót követően léphetett újra pályára, védekezésben rögtön meglátszott a jelenléte és csapata először tartott bárkit 100 pont alatt azóta, hogy megsérült. A társak dicsérték is, elmondásuk szerint Caruso folyamatosan irányította a védekezést, amikor pályán volt, egyébként is nagyon aktívnak bizonyult és 29 perce alatt 11 ponttal, 4 gólpasszal, 4 labdaszerzéssel, valamint 1 blokkal segített be. Így annak ellenére is nyerni tudtak, hogy támadásban nem voltak jók, csak 44 százalékkal dobtak mezőnyből, Zach LaVine nem is játszott, DeMar DeRozan 9/26-ot hajított, voltak gondjaik – de most ezek is belefértek, úgyhogy szép győzelemmel stabilizálták helyüket a keleti élmezőnyben.
A Cavs csak futott az eredmény után. A nagyszünetben már 11 ponttal vezetett a Chicago és volt közte 18 is a hazaiak javára, a Cleveland pedig nem tudott mást tenni, mint próbált valahogy közel maradni, közelebb férkőzni – a meccs elején ugyan a vendégek is vezettek négy ponttal, de az hamar átfordult és onnantól végig hátrányban játszottak. A második félidőben tíz ponton belülre sem nagyon tudott benézni az ohiói alakulat, amely nem bírt a chicagói védekezéssel és 42 százalékos mezőnymutatóval, valamint összesen öt bedobott triplával zárta az összecsapást – ezt tetézte a gyorsindításból szerzett pontok 19–9-es aránya, úgyhogy nem volt fegyverük a vendégeknek. Darius Garland azért igyekezett, de most ő sem tudott varázsolni (25 pont 24 dobásból, 7 gólpasszra 6 eladott labda), így pedig nem volt bennük elég tűzerő – már csak egy meccsel vezetnek a Toronto előtt, nagyon könnyen playin-helyre csúszhatnak a folytatásban.
A Bulls legjobb dobói: DeRozan 25, Vucsevics 20/6, Dosunmu 17/9
A Cavaliers legjobb dobói: Garland 25, Mobley 17/3, Osman 14/3
San Antonio Spurs–Indiana Pacers 108–119
Jobb volt a Pacers. A Spurs back-to-back érkezett Gregg Popovich történelemírása után és Murray, Pöltl, valamint Keldon Johnson sem lépett pályára a társaságnál – a Pacers ellenben kipihentnek tűnt és ezt a pályán is bizonyította. A vendégek nyolc ponttal megnyerték az első negyedet, majd a nagyszünetig ezt az előnyüket őrizték, a harmadik játékrészben pedig még egy lapáttal rátettek, szétvédekezték a San Antoniót és 19 pontos fórt építettek fel – ezt már nem is rontották el, szépen beosztották az összecsapás lezárásáig. Összességében végig az Indiana irányított, a Spursnek egy-egy futása volt, amellyel átmenetileg szorosabbá tette a derbit, de egyébként nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat, úgyhogy a 49 százalékkal dobó, hibátlanul büntetőző, végig vezető Indy idei nyolcadik (!) idegenbeli sikerét húzta be. Ami a Spurst illeti: a Jazz elleni bravúrt követően most sokkal gyengébben játszott a gárda, Gregg Popovich pedig annyit mondott, hogy tompa volt a csapata, megérezte a back-to-backet – különösen az említett kulcsfontosságú hiányzók nélkül.
A Spurs legjobb dobói: Landale 26/3, Walker IV 20/12, Vassell 19/9
A Pacers legjobb dobói: Haliburton 19/9, Washington Jr. 19/9, Hield 17/9
Golden State Warriors–Milwaukee Bucks 122–109
Thompson megszórta magát, újra jó úton a Warriors. Ha csak annyit mondunk valakinek a meccsről, hogy Steph Curry hét mezőnykísérlettel és nyolc ponttal zárt, akkor azonnal rávágja, hogy akkor simán kikapott a GSW - pedig nem ez történt, Currytől ezúttal egy-két dobásra, a „jelenlétre” és a nyolc gólpasszára volt szükség, csapata így is magabiztosan nyerte meg a rangadót. A mérkőzés elején bő egy negyedig haladtak fej-fej mellett a csapatok, aztán amikor a Bucks meglógott hat ponttal, robbantott a Warriors: 32–38-ról öt perc alatt egy 22–5-ös rohammal fordította meg a találkozót Steve Kerr alakulata. A futás alapját Klay Thompson adta meg, aki négy triplát és 14 pontot bombázott be ekkor, itt pedig úgy bedobta saját magát is, hogy végül abszolút foghatatlannak bizonyult: 38 pontos szezoncsúccsal, 6 lepattanóval, 5 gólpasszal és 8/14 hármassal zárt, ő volt a találkozó legjobbja. Mellette Jordan Poole (30 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 5/10 tripla) és Andrew Wiggins (21 pont, 3 támadópattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) is nagyot játszott, a padról 14 ponttal és 11 lepattanóval szállt be Jonathan Kuminga, a GSW pedig a harmadik negyedben eldöntötte a küzdelmet: ott 21 ponttal is vezetett a társaság, átgázolt a Milwaukee-n. A hátralévő időben már csak arra kellett figyelniük, hogy ne dőljenek hátra túlságosan, de ezt most megtették, így a korábbi hullámvölgy után zsinórban hármat nyertek, megverték a Nuggets, Bucks párost és ezek alapján úgy tűnik, hogy újra „irányba” álltak.
Nem tudta érvényesíteni játékát a Milwaukee. Ugyan az első félidőben összesen egy labdát adott csak el a Bucks, de már akkor is simán elbukta a lepattanózást a papíron magasabb, fizikálisabb, ezen a téren a Draymond Greent nélkülöző GSW előtt járó bajnok. A mérkőzés végére 55–39 lett a lecsorgók aránya a hazaiak javára, ez egy olyan döntő faktornak bizonyult, amelyet az egész meccs során nem tudott kezelni Mike Budenholzer csapata – ehhez jött a 41 százalékos mezőnymutató, a 70 százalék alatti büntetőzés (miközben a GSW 48 és 93 százalékkal dolgozott innen), illetve a festékbeli vereség, a második negyed közepétől nem is volt komoly sansza a társaságnak. Janisz Adetokunbo azért jó számokkal zárt most is (31 pont, 8 lepattanó, 9/17 mezőnyből), de csapatszinten egyértelműen alulmaradtak, úgyhogy hat győzelem után vereséget szenvedtek - most a Jazzhez látogatnak, majd Sacramento és Minnesota következik az idegenbeli túrán.
A Warriors legjobb dobói: Thompson 38/24, Poole 30/15, Wiggins 21/9
A Bucks legjobb dobói: Adetokunbo 31/3, Middleton 18/12, Ibaka 15/6
Denver Nuggets–Toronto Raptors 115–127
A Raptorsé lett a vége. Ugyan a kanadaiak léptek pályára a back-to-back második felén, de így is ők bírták jobban a mérkőzés hajráját és a negyedik negyedben domináns teljesítményt nyújtva nagyszerű idegenbeli győzelmet arattak. A nagyszünetben két ponttal még ők vezettek, aztán a harmadik negyedben úgy tűnt, hogy átvette az irányítást a végig pontosabban dobó Denver, de a nyolcpontos hátrány nem jelentett sokat, a záró etapban pedig „pusztított” a Toronto: egy 9–2-vel rögtön fordítottak a vendégek, majd 107–107 után egy újabb 10–2-es rohamot raktak össze, szűk hét perc alatt összesen hat pontot kaptak, teljességgel eltüntették a Nuggets játékát. Nem egészen két perccel az órán Chris Boucher is a gyűrűbe emelt egy triplát, itt 110–120-ra módosult az eredmény, meglett a közte tíz, a Nuggetsben pedig egyszerűen nem volt elég erő ahhoz, hogy válaszoljon – a Raptors nem volt hajlandó elfáradni, sőt, pont akkor erősített, amikor ki kellett volna fulladnia, 34–16-ra nyerte a negyedik negyedet és parádés játékkal tudott nyerni.
Lepattanók és eladott labdák. A Nuggets összességében 55 százalékkal dobott mezőnyből, 40 százalékkal triplázott és 32 gólpasszt osztott szét, ezek általában győzelemhez tartozó számok, most azonban két nagyon fontos faktorban szenvedett kiütéses vereséget Michael Malone csapata. Egyrészt 19–8 volt az eladott labdák aránya a „javukra” és ezekből 31 pontot kaptak, míg a Raptors csak nyolcat, másrészt pedig a b2b ellenére megsemmisítette őket a palánk alatt a Toronto: 23–9 volt a támadópattanók és 30–11 a második esélyből kapott pontok aránya. Nikola Jokics úgy fogalmazott, hogy ez elfogadhatatlan, nem engedhetik meg, hogy így elverjék őket ezeken a területeken és bár az eladott labdákkal egész évben szenvednek, de a lepattanózás még jobban fáj most. A center ugyan 26 ponttal, 10 lepattanóval és 7 gólpasszal ezúttal is jó számokat hozott, de a túloldalon Pascal Siakam (33 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Scottie Barnes (25 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz) és Chris Boucher (21 pont, 13 lepattanó, 4 blokk) is remekelt – az is belefért, hogy Anunoby mellett megint hiányzott VanVleet is, így még értékesebb ez a győzelem.
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 26, Hyland 17/15, Barton 16/6
A Raptors legjobb dobói: Siakam 33/6, Barnes 25/6, Boucher 21/3
Utah Jazz–Sacramento Kings 134–125
Clarkson pótolta a Conley, Gobert párost. A back-to-back második felén pályára lépő hazaiaknál Mike Conley és Rudy Gobert sem volt ott a keretben, így a többieknek kellett jobban felszívni magukat, ezt pedig most leginkább Jordan Clarkson érezte át. A veterán pontgyáros megszolgálta az értékét, a padról beszállva ugyanis abszolút ellenállhatatlannak bizonyult és 45 pontos karriercsúcsot szórt 15/21 jó dobással, 7/13 triplával és 8/8 büntetővel, ő volt a Utah vezére. Mellette Bojan Bogdanovic (26 pont, 4/10 tripla), Donovan Mitchell (25 pont, 6 gólpassz) és Hassan Whiteside (12 pont, 21 lepattanó, 3 blokk) is dicsérhető, de a különbséget most Clarkson jelentette, főleg úgy, hogy egy dobópárbajjá fajult a mérkőzés. A Kings kezdett jobban, aztán a második negyedben fordított a Jazz, majd a harmadik játékrészben egy kicsit meg is tudott lógni, vezetett 16 ponttal is, de a Sacto folyamatosan hozta a kosarakat, így nagyon kellettek Clarkson extrái, akire a hajrában is lehetett számítani és Mitchell-lel párban ők intézték el, hogy kitartson ez a fór. Végül csapatszinten 56 százalékkal céloztak, Clarkson pedig a 45 pontjával franchise-rekordot döntött, már ami a cserejátékosoktól érkező teljesítményt illeti - nem mellesleg neki is kellett már egy ilyen este, mert szezonszinten alig 40 százalékkal dob idén.
Fox nagy meccse sem volt elég. Clarkson „párja” a túloldalon De'Aaron Fox volt, akivel szintén nem lehetett most mit kezdeni, a Kings irányítója 41 ponttal és 11 gólpasszal hozott klasszisteljesítményt – 15/32-t dobott mezőnyből, 5/11 triplát süllyesztett el, szinte egymaga intézte a sacramentói támadójátékot. Mellette viszont nem voltak olyan társak, mint Clarkson mellett, a Kings pedig összességében egyszerűen alulmaradt ebben a dobópárbajban, mivel védekezésben egyáltalán nem volt válaszuk a Jazzre és nem tudták tartani a tempót – a végén még próbáltak némi nyomást helyezni ellenfelükre, közelítettek mínusz tizenhatról, de védekezés nélkül nem sok mindenben bízhattak, így újra vereséget szenvedtek.
A Jazz legjobb dobói: Clarkson 45/21, Bogdanovic 26/12, Do. Mitchell 25/3
A Kings legjobb dobói: Fox 41/15, Barnes 18/6, Da. Mitchell 14/6
Portland Trail Blazers–Washington Wizards 127–118
Hart felébresztette a Portlandet. Az All-Star óta téli/tavaszi álmát aludta az érdemi kosárlabdára alkalmatlan kerettel küszködő Blazers, most azonban váratlanul komoly tűz látszott a csapaton, amely végül egy meglepetésgyőzelemben manifesztálódott. Ennek fő oka Josh Hart parádéja volt, aki élete meccsét játszotta: 15/21-et dobott mezőnyből, 6/9-et távolról, 8/8-at a vonalról, leszedett nyolc lepattanót, kiosztott hat gólpasszt, ellopott négy labdát és összességében karriercsúcsot jelentő 44 ponttal zárt. Az ő „semmiből jövő” extrájához olyan teljesítmények kapcsolódtak, mint Trendon Watford 27 pontos és Drew Eubanks 20 pontos karriercsúcsa, a Portland csapatszinten 51.6 százalékkal dobott és meglepte a back-to-backet játszó, leeresztve érkező Washingtont: a nagyszünetben 18 ponttal vezettek a hazaiak, valósággal szétdobták a fővárosiakat. A Kristaps Porzingist nélkülöző Wizardsnál nem is volt erre igazán komoly válasz, a fordulás után valamelyest feljebb tudtak kapcsolni és közelítettek a korábban 22 pontos hátrányukból, átmenetileg visszajöttek hét-nyolc pontra a negyedik negyedben, de most ennyi volt tőlük a maximum. A Blazers hat kiütéses vereség után életjelet adott magáról, a Washington pedig sorozatban harmadszor kapott ki és ezzel a blamával három meccs a hátránya a playinhez képest – nem mondjuk, hogy ezen a meccsen ment el, de hogy nem segített, az biztos...
A Trail Blazers legjobb dobói: Hart 44/18, Watford 27, Eubanks 20
A Wizards legjobb dobói: Caldwell-Pope 26/15, Kuzma 22/12, Kispert 15/9
NBA, ALAPSZAKASZ
Chicago Bulls–Cleveland Cavaliers 101–91
Miami Heat–Minnesota Timberwolves 104–113
San Antonio Spurs–Indiana Pacers 108–119
Golden State Warriors–Milwaukee Bucks 122–109
Denver Nuggets–Toronto Raptors 115–127
Utah Jazz–Sacramento Kings 134–125
Portland Trail Blazers–Washington Wizards 127–118