NHL: egy lépéssel közelebb a söpréshez és az elődöntőhöz a Rangers

H. Á.H. Á.
2024.05.10. 07:56
Panarin (10) volt a kulcsa a Rangers újabb győzelmének (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) rájátszásának főcsoport elődöntőjében a New York Rangers hátrányból fordítva nyerte meg a harmadik meccset a Carolina Hurricanes ellen, míg a Dallas Stars az első két harmadban lényegében elintézte a Colorado Avelanche elleni második mérkőzést, így kiegyenlítette a párharcot.

Ismét közel állt hozzá a New York Rangers, hogy elveszítse veretlenségét az NHL idei rájátszásában: a Carolina Hurricanes ugyanis az első harmad közepén megszerezte a vezetést, de a Rangers a középső játékrészben egyenlített, a harmadikban pedig már a vezetést is megszerezte, ám a 'canes másfél perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített. A ráadásban aztán jött Artemi Panarin és hosszabbításos góljával 3–2-re győzött a Rangers, ezzel pedig megnyerte a Keleti főcsoport-elődöntő harmadik meccsét is, így az alapszakasz-első Rangers playoffbeli mérlege a hetedik meccsén is makulátlan maradt, és egy győzelemre van az újabb söpréstől.

Jóval könnyebb volt a dolga nyugaton a Dallasnak, amely 40 perc játék után az emberelőnyben duplázó Miro Heiskanen vezetésével már 4–0-ra vezetett a Colorado Avelanche ellen, ám a záró felvonásra némiképp kiengedtek, de így is végül 5–3-ra győztek, amivel kiegyenlítették a párharc állását.

NHL, RÁJÁTSZÁS
Carolina Hurricanes–New York Rangers 2–3 – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a New York Rangers javára.
Dallas Stars–Colorado Avelanche 5–3
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.