NFL: simán nyert otthon a Jets ellen a 49ers

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.09.10. 07:18
Aaron Rodgers 610 nap után adott TD-passzt, de az előző idényben Super Bowlig menetelő San Francisco 49ers így is simán verte a Jetset (Fotó: Getty Images)
Esélyeshez méltó győzelemmel kezdte az új idényt az előző kiírásban Super Bowlig menetelő, ott a Kansas City Chiefstől vereséget szenvedő San Francisco 49ers a profi amerikaifutball-ligában (NFL). Brock Purdyék hazai pályán viszonylag simán, 32–19-re nyertek a New York Jets ellen.

A vendégek a 49ers első támadását ugyan még megállították, de utána nagyon hamar el is szórták a labdát, amely után egy mezőnygóllal a 49ers szerzett vezetést, de egy hosszú drive után az Aaron Rodgers irányította Jets egy futott touchdownnal fordított.

A San Franciscó-iak 7–3-as hátrányuk után viszont nem sok esélyt adtak ellenfelüknek: a második negyedben két mezőnygóllal és Deebo Samuel TD-jével hamar fordítottak, hogy aztán a második félidő elején Brock Purdyék újabb sikeres támadást vezessenek. 23–7

Deebo Samuel Jr. TD-je

Jake Moody harmadik sikeres hárompontosára Allen Lazard egy elkapott hatpontossal válaszolt, de az azt követő kétpontos kísérlet már nem jött össze a Jetsnek – Aaron Rodgersnek ez volt az első passzolt TD-je a Jets színeiben, s 610 nap után jegyzett hatpontos átadást.

Allen Lazard első TD-je

A záró felvonásban Moody negyedik és ötödik mezőnygólját is bevágta, amely után a hajrában hiába próbált meg mindent a Jets, Lazard újabb elkapott – immár Tyrod Taylor által adott – touchdownja után a kétpontos megint nem volt sikeres, így a San Francisco 49ers viszonylag simán győzött 32–19-re.

Allen Lazard második TD-je

A hazaiak irányítója, Brock Purdy 29/19-es passzmutatóval, 231 yarddal zárt, de sokat hozzátett a hazai sikerhez a 147 yardot futó Jordan Mason, illetve az egyaránt öt-öt elkapásból 64, illetve 54 yardot összehozó Jauan Jenning, Deebo Samuel Jr. kettős. Kiemelendő még a hazai rúgó, Jake Moody is, aki mind a hat mezőnygólját és mindkét extra pontját értékesítette, 20 pontot szerezve csapatának.

A Jetsnél Aaron Rodgersnek 21 passzkísérletéből 13 volt sikeres 167 yardért egy-egy TD és eladott labda mellett, míg Tyrod Taylor 8/6-os mutatóval, 36 yarddal zárt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!