Clippers-csoda Memphisben - siker mínusz 27-ről!

Vágólapra másolva!
2012.04.30. 09:36
null
Josh Smith nyerőember volt a Boston ellen (Fotó: Action Images)
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) a maradék nyolc gárda is elkezdte a rájátszást. Meglepetéseknek sem voltunk híján, illetve kisebb nagyobb csodáknak sem, a Los Angeles Clippers bemutatta a történelem egyik legnagyobb fordítását, a Denver és a Utah elsőre eléggé könnyűnek találtatott, a Boston pedig nem csak a vereséget sajnálhatja az első atlantai fellépése után. Nézzük, mit érdemes tudni a playoff 2. játéknapjáról!

Memphis Grizzlies (4.)–Los Angeles Clippers (5.) 98–99

A triplákat emberfeletti pontossággal (16-ból 11, azaz 69%) értékesítő Grizzlies minden várakozást felülmúlva okította a Los Angeles-ieket – de csak 34 percen keresztül! A harmadik játékrész vége előtt ugyanis 27(!) egységnyi fórba került a Zach Randolphot kezdőként bevető Memphis, ám Chris Paul (14 pont, 11 gólpassz) és társai úgy gondolták, hogy nincs még vége a mérkőzésnek!

A 19-et szóró Nick Young vezetésével egy 40–12-es(!) futással már át is tudta venni a vezetést a közvetlen hajrára fordulva Vinny Del Negro legénysége, ám ekkor Rudy Gay még válaszolt és újra a hazaiakat juttatta előnyhöz, majd Paul büntetőivel fordított a Clippers. Mivel Gay potenciális meccsnyerő duplája lejött, így hatalmas tettet hajtott végre a Clippers, amely a maga nemében az egyik legnagyobb feltámadást mutatta be a playoffok históriájában, nem mellesleg elvette a 4. kiemelt pályaelőnyét is.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 19, Conley, Mayo 17-17

A Clippers legjobb dobói: N. Young 19, Griffin 17, Paul 17

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Clippers javára

GRIZZLIES–CLIPPERS 98–99

PLUSZ – MÍNUSZ
A nap hőse: Nick Young és a Los Angeles Clippers, mely 27 pontos harmadik negyedbeli hátrányból állt fel a fiatal hátvéd-bedobó vezetésével, ezzel hatalmas pofont adva az esélyesebb Memphisnek.
A nap lúzere: A Memphis Grizzlies és Rajon Rondo – a 4. nyugati kiemelt 27 pontos harmadik negyedbeli előnyről bukott meccset hazai pályán, a Celtics irányítója pedig úgy állíttatta ki magát, hogy abból valószínűleg még eltiltás is lesz.

Los Angeles Lakers (3.)–Denver Nuggets (6.) 103–88

Sokan vártak szoros párharcot a Lakers és a Denver párosításától, de egyelőre nem jött az ádáz küzdelem, viszont annál simábban diadalmaskodott a 31 pontos Kobe Bryant fémjelezte Los Angeles-i alakulat. Végig kézben tartotta a meccset a harmadik kiemelt, az eltiltását töltő World Peace helyén kezdő David Ebanks 12-őt szórt az első félidőben, Steve Blake pedig ekkor 9-nél járt, tehát a hazaiak kiegészítőemberei is hozták a szükséges pluszt.

Ráadásul Andrew Bynum olyan takarítást végzett a palánk alatt, amihez hasonlót nem mostanában láttunk utoljára (bár tegnap Roy Hibbert 9 blokkig jutott), tripla duplázott 10 ponttal,13 lepattanóval és playoff rekordbeállítást jelentő 10 dobásblokkolással. A padról érkező Jordan Hill dupla duplájával (10 pont, 10 lepattanó) együtt tarthatatlan volt a Lakers a palánkok közelében, ráadásul a Denvernél csupán a 19 egységig jutó Gallinari nyújtott átlagon felülit.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 31, Sessions 14, P. Gasol 13

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 19, A. Miller 12, C. Brewer 11

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Lakers javára


Atlanta Hawks (5.)–Boston Celtics (4.) 83–74

Rendhagyó módon az 5. kiemelt kezdhette hazai pályán a 4. rangsorolt elleni párharcát Keleten, mivel a Bostonnak rosszabb volt az alapszakaszmérlege, mint az Atlantának, de a Celtics divíziógyőzelmével a jelenlegi szabályok szerint garantált Top 4-es rajtszámot kapott a rájátszásra. Már az előzetes történésekből lehetett következtetni arra, hogy pikáns csatára van kilátás, de az általánosan várt vendég-dominancia alaposan elmaradt, a gyorsan 15 pontos előnybe kerülő Drew-legénység jóval nagyobb lendülettel és akarattal játszott, mint a meccset kicsit lazán, fásultan vevő Boston.

A Celtics kulcsemberei esetében nagyon úgy festett, hogy picit visszavetette őket a sok pihentetés, amit az alapszakasz végén kaptak, így nem tudtak a szokásos módon pörögni, a még mindig Horford és Pachulia nélkül felálló Hawks pedig ezt szépen ki tudta használni és a 22 pontos, 18 lepattanós Josh Smith főszereplésével legyűrte a Ray Allent kényszerből jegelő tapasztaltabb csapatot. Az 50-41 arányban megnyert lepattanó párharc, illetve Rajon Rondo (20 pont, 11 gólpassz, 4 labdaszerzés) buta kiállítása a vendéglátók malmára hajtotta a vizet, egy pillanatra sem vezetett a Celtics, mely nagy bajban lehet, ha a bíróval szándékosan testi kontaktusba kerülő játékmesterét eltiltják egy vagy több mérkőzésre.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 22, Teague 15, Hinrich 12

A Celtics legjobb dobói: Rondo, Garnett 20-20, Pierce 12

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Hawks javára

San Antonio Spurs (1.)–Utah Jazz (8.) 106–91

Nagyon simán alakult a nyugati első kiemelt és a playoffba csak napokkal az alapszakasz vége előtt bekerülő Utah első csatája is. A centerben Boris Diaw-t kezdető texasiak frissen és élesen jöttek ki a pályára, s egy pillanatra sem hagytak esélyt olyasmire, mint tavaly, azaz, hogy a 8. helyezett megtréfálhassa őket a nyitókörben. Ugyan a lepattanó párharcot 45-39-re megnyerte a 20-at szóró Millsap húzta nagyember-centerszekció, de a sokat és jól rotáló San Antonio nem szenvedett ebből nagy hátrányt.

A 28 pontos Tony Parker ezen az estén is bizonyította, hogy a szakértőknek illene őt is bevenniük az idei MVP-esélyesek közé, Stephen Jackson pedig 14 egységgel szállt be a kispadról, róla is kiderült, hogy Popovich mester irányításával teljesen másra képes, mint korábbi csapatainál, elsősorban mentálisan. Duncan 17 pontos, 11 lepattanós dupla duplája már csak hab volt a tortán, ő játszotta a legtöbbet a hazaiaknál 31 játékperccel.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 28, Duncan 17, S. Jackson 14

A Jazz legjobb dobói: Millsap 20, Hayward 17, Al Jefferson 16

A JÁTÉKNAP TÍZ LEGJOBB JELENETE

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
San Antonio Spurs (1.)–Utah Jazz (8.) 106–91
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a San Antonio javára.
Los Angeles Lakers (3.)–Denver Nuggets (6.) 103–88
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Lakers javára.
Memphis Grizzlies (4.)–Los Angeles Clippers (5.) 98–99
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Clippers javára.
KELETI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Atlanta Hawks (5.)–Boston Celtics (4.) 83–74
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az Atlanta javára.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik