Cristiano Ronaldo most kettőt vágott, a bajnoki cím kapujában az MU

2008.05.03. 15:43
Az angol labdarúgó-bajnokság elsőosztályának (Premier League) szombat koradélutáni mérkőzésén a Manchester United hazai pályán 4–1-es győzelmet aratott a West Ham United ellen. A találkozón Cristiano Ronaldo duplája után Carlos Tévez góljával már 3–0-ra vezettek a „vörös ördögök”. Dean Ashton egy szépségdíjas találattal ugyan még szépített, de hiába játszott több mint egy félidőn át emberelőnyben a londoni együttes, végül Michael Carrick góljával a Manchester 4–1-re nyert.
Rio Ferdinand (balra) és Cristiano Ronaldo talán már a zsebében érzi az újabb bajnoki aranyérmet
Fotó: Reuters

Egyre közelebb újabb bajnoki címéhez a Manchester. A „vörös ördögök” hazai környezetben nem hibáztak, hozták a kötelezőt. Sir Alex Ferguson tanítványai többek közt az ismételten remek napot kifogó Cristiano Ronaldo két góljának is köszönhetően 4–1-re verte a West Hamet.

Nem kellett sokat várni a portugál zseni első találatára. Ronaldo tarthatatlanul indult meg az oldalvonaltól a pálya közepe felé, majd a tizenhatoson belülre érve a rövid sarokba lőtt már a találkozó 3. percében. Félelmetes volt látni, hogy a vendégvédők végig hátráltak. Egész egyszerűen nem merték megtámadni Ronaldót, nehogy lecselezze őket.

A 24. percben pedig már kettő volt az MU előnye. Ronaldo szinte mindenféle módon képes gólt szerezni. Bevette már az ellenfelek kapuját mindkét lábával, fejével, mellével – most azonban tovább bővült a kör. Egy jobb oldali beívelést követően a portugál intim testrészéről pattant a hálóba a labda. Ez volt a középpályás negyvenedik találata a szezonban.

Két perccel később pedig már hárommal mentek a hazaiak. A másik gólfelelős Carlos Tévez döntötte el gyakorlatilag a három pont sorsát.

Remekül játszott az első félidőben a Manchester, 3–0-nál kevesen hittek abban, hogy a West Hamnek még lehet keresnivalója a mérkőzésen. Nem is lett, de azért egy szűk tíz perc igen csak borzolta a hazai szurkolók kedélyét.

A 28. percben Ashton góljánál még nem volt különösebb probléma. A West Ham játékosa irdatlan nagy dugót ragasztott Edwin Van der Sar kapujába. A remek ollózós mozdulatot talán még a hazai hívek is megtapsolták.

A 37. percben aztán már némi félelem is felüthette fejét a lelátókon, amikor Nani teljesen feleslegesen fejelte arcon Lucas Neillt, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A Manchesternek több mint egy félidőn át emberhátrányban kellett futballoznia.

Ez azonban nem okozott gondot a Ferguson-csapatnak, amely a szünet után tíz emberrel is uralta a játékot.

Végül Carrick megpattanó lövése nyugtatta meg teljesen a kedélyeket. A hazai középpályás az 59. percben alakította 4–1-re az eredmény, ami már – bár a csereként beálló Darren Fletcher még rúgott egy kapufát – a mérkőzés végéig nem változott.

A Chelsea hétfőn lép pályára a Newcastle United vendégeként.

PREMIER LEAGUE

37. FORDULÓ
Manchster United–West Ham United 4–1 (Ronaldo 3., 24., Tevez 26. Carrick 59., ill. Ashton 28.)