Robin van Persie és az Arsenal parádézott a Newcastle United ellen

2008.08.30. 20:30
Könnyedén és látványosan játszva magabiztos győzelmet aratott az Arsenal a Newcastle United ellen a Premier League 3. fordulójában. Robin van Perseie kétszer, míg Denilson egyszer volt eredményes. A végeredmény 3–0 lett, de lehetett volna akár kétszámjegyű is az „ágyúsok” által termelt gólok száma.
Robin van Persie remekül játszott
Fotó: Reuters

Továbbra is szépen játszik az Arsenal. Akik e tulajdonság alapján szerették meg a londoni klubbot, azoknak nem kell izgulniuk. A továbbra is arcpirítóan fiatal gárda ebben a szezonban is tetszetős, rövidpasszos játékot fog bemutatni. Legalább is, ha a Newcastle United elleni meccsből indulunk ki.

Arsene Wenger együttese sziporkázó játékkal, hazai pályán verte 3–0-ra a szebb napokat is megélt Newcastle Unitedet.

Már az első pillanatoktól kezdve támadólag lépett fel az Arsenal. Kolo Touré távoli lövése, amit Shay Given csak hatalmas bravúrral tudott kiszedni a bal alsóból, jelezte, ezen a meccsen az Arsenal nem akar pontokat hullajtani. Megtette már az egy héttel korábban a Fulham otthonában.

Egészen a 17. percig bírta Kevin Keegan együttese. Ekkor Charles N’Zogbia kezelt a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Robin van Persie váltotta gólra. Az igen sérülékeny, ám rendkívül technikás holland aztán nagyon belemelegedett a meccsbe.

A már az első félidőben is hatalmas fölényben játszó Arsenal a 41. percben duplázta meg előnyét. A szokásosnak mondható sokpasszos akció végén Emmanuel Eboue sarkalt –természetesen a büntetőterületen belül. Van Persie pedig estében szerezte meg csapata és saját maga második találatát a mérkőzésen.

A második félidőben pedig végképp csak egy csapat maradt a pályán. Egyetlen kérdés az volt: mennyivel ússzák meg a „szarkák”?

Az Arsenal gálázott. Van Persie például gyakorlatilag nulla szögből forgácsolta szét a kapufát, de szerezhetett volna gólt Theo Walcott és Samir Nasri is, hogy Emmanuel Adebayorról ne is beszéljünk.

Denilson viszont higgadt volt. A brazil amolyan kispályás támadás végén passzolt a Newcastle kapujába – az előkészítő Adebayor volt.

Az Arsenal magabiztos győzelmet aratott, de ismét előjött a régi betegség: az „ágyúsok” ezúttal is ipari mennyiségű helyzetet puskáztak el. Nem biztos, hogy az erősebb csapatok ellen is lesz ennyi lehetősége a fiatal gárdának.

PREMIER LEAGUE

3. FORDULÓ
Arsenal–Newcastle United 3–0 (Van Persie 17. - tizenegyesből, 41., Denilson 59.)