Fordult a kocka: botlott az Arsenal, hengerelt a Manchester United

2008.11.15. 18:08
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) 13. fordulójában meglepő vereséget szenvedett az előző fordulóban a Manchester Unitedet megverő Arsenal. Az „ágyúsok” hazai pályán kaptak ki 2–0-ra az Aston Villától. A „vörös ördögök” ellenben nem hibáztak: magabiztosan verték 5–0-ra a Stoke Cityt.
Az MU gálaelőadást rendezett
Fotó: Reuters

A MAGYAROK

Fülöp Márton kezdőként végigvédte a Sunderland meccsét a Blackburn Rovers otthonában. A magyar kapus bravúrjaira is szükség volt, hogy csapata győzelemmel távozzon az ellenfél otthonából. Gera Zoltán a 87. percben – akkor, amikor a 2–1-es végeredmény már kialakult – érkezett a Fulham csapatába a Tottenham Hotspur elleni bajnokin.
Az előző fordulóban az Arsenal megverte a Manchester Unitedet. A győzelem azonban semmit sem ért: eltelt egy hét, s azt az elhullajtott három pontot máris „ledolgozta” az MU.

Meglepően jól játszott ugyanis az az Aston Villa Emiratesben. A mérkőzés elején Theo Walcott révén még a hazaiak kerültek helyzetbe (a fiatal szélső középreadása mindenki előtt elment), az első félidő egészét nézve mégis a birminghamiak akarata érvényesült.

Olyannyira, hogy a 19. percben hatalmas gólszerzési lehetőséghez jutott a Villa. Ashley Youngot buktatta Walcott a tizenhatoson belül, a sértett büntetőjét azonban remek vetődéssel hárította Manuel Almunia.

Az Arsenal a folytatásban sem tudta ráerőltetni akaratát ellenfelére, így mondhatni, jól jött a szünet Arsene Wenger csapatának.

A második félidőben már kevesebb lehetősége akadt a vendégegyüttesnek, a Villa leginkább az Arsenal játékának tördelésével volt elfoglalva. Aztán szinte a semmiből mégis megszerezték a vezetést Martin O'Neillék. Igaz ehhez kellett a hazaiak, egészen pontosan Gaël Clichy segítsége is.

A francia védő Young beadását fejelte – amúgy rendkívül szép mozdulattal – a saját kapujába.

Az Arsenal megpróbált egyenlíteni, de saját kardjába dőlt. Gabriel Agbonlahor egy előrevágott labdát szelídített meg, majd a 80. percben Almunia kapujának rövid sarkába passzolt. A találat pedig végleg megpecsételte a londoniak sorsát.

Az Arsenallal ellentétben a Manchester United simán verte meg aktuális ellenfelét. Az 50 éve a futball vérkeringésében résztvevő Sir Alex Fergusonnak ezúttal nem sok izgulnivalója volt az MU kispadján.

Cristiano Ronaldo már a találkozó 4. percében betalált a Stoke City ellen – ez volt a portugál századik gólja az MU szerelésében. A portugál gólja után az első félidő végén Michael Carrick duplázta meg az előnyt. A második félidő elején pedig Dimitar Berbatov döntötte el végleg a három pont sorsát.

Danny Welbeck és mégegyszer Ronaldo gólja gondoskodott arról, hogy az MU egy ötössel köszönje meg Sir Alex Fergsonnak a labdarúgásban eltöltött 50 évét.

Danny Welbeck gólja – videó

PREMIER LEAGUE

13. FORDULÓ
Arsenal–Aston Villa 0–2 (Clichy 70. – öngól, Agbonlahor 80.)
Blackburn Rovers–Sunderland 1–2 (Veijeany 45., ill. K. Jones, Cissé 71.)
Fulham–Tottenham Hotspur 2–1 (Davies 33., A. Johnson 70., ill. F. Campbell 81.)
Manchester United–Stoke City 5–0 (Ronaldo 4., 89., Carrick 45., Berbatov 49., Welbeck 84.)
Newcastle United–Wigan Athletic 2–2 (Owen 81., Martins 87., ill. Taylor 3., Bramble 89.)
West Ham United–Portsmouth 0–0