A Chelsea folytatta hazai dominanciáját Mourinhóval

2013.12.14. 15:54
Torres szerezte az első gólt a mérkőzésen (Fotó: Reuters)
A Chelsea hazai pályán megszenvedett a sereghajtó Crystal Palace-szal, de végül 2–1-es győzelemmel tudta le az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának szombati játéknapját. Győzött az Everton is: a kiváló formában lévő liverpooliak a Fulhamet múlták felül 4–1-re. Gera Zoltán kispados volt a WBA-ban, amely 1–0-ra kikapott a Cardiff City otthonában.

A londoni „kékek” José Mourinho irányításával sorozatban a 68. hazai bajnokijukon maradhattak veretlenek, a portugál szakember korábbi mérlege a Chelsea élén otthon a PL-ben: 52 győzelem és 15 döntetlen.

A papírformának megfelelően a házigazda kezdett aktívabban, a vendégek gyakorlatilag a meccs kezdetétől fogva tíz emberrel védekeztek, de az első negyedóra végén így is megszerezte a vezetést a Chelsea: Willian lövését még Speroni és a kapufa közösen védték, a kipattanót azonban Torres már a hálóba vágta (1–0).

A 21. percben Ivanovics betörés után, nem sokkal később Essien távolról lőtt a jobb alsó mellé, az első fél óra végéhez érve azonban a vendégek szereztek újabb gólt, Ward beadása után Samah terelte a labdát a bal alsóba (1–1).

A vendégek öröme nem tartott túl sokáig, a nagyon aktívan kezdő Jerome-ot szerelték a védők, az ellentámadás végén pedig Hazard legurítása után Ramires a jobb felső sarokba tekert (2–1). A belga már a 15. bajnoki gólpasszánál jár ezzel 2012 augusztusa óta.

A fordulás után az első perceket megnyomták a hazaiak, folyamatosan jöttek a bal oldali beadások, de Mata próbálkozásai vagy kapu mellé, vagy a védőkben kötöttek ki. A túloldalon is elkezdett éledezni, előbb egy labdaszerzés után Jerome távoli lökete szállt fölé, majd Puncheon szabadrúgása után Delaney fejesei veszélyeztettek, a kettő között pedig még Bolasie fejesét is feljegyezhettük.

Az utolsó negyedóra elején O'Keefe került óriási helyzetbe, de mindkét lövését hatástalanították, a végén pedig csak Speronin múlt, hogy nem lett nagyobb a különbség, a Chelsea azonban így is nyert, így feljött a második helyre, két pontra megközelítve az Arsenalt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A Fulham szeptemberben, a Ligakupában már bebizonyította, hogy képes legyőzni a Premier League pillanatnyilag legnehezebben legyőzhető csapatát, az Evertont. A szombati meccs azonban a bajnokság keretében zajlott, amelyre a liverpooliak igencsak „rá vannak izgulva", és ennek megfelelően korán meg is szerezték a vezetést: Steven Pienaar labdájából a 300. PL-meccsét játszó Leon Osman lőtt a kapuba. A Fulham nem adta fel, a második félidőben Dimitar Berbatov büntetőből egyenlített, azonban sok idő nem maradt a reménykedésre, hiszen Pienaar labdájából Seamus Coleman gyorsan bekotorta a kékek második gólját. A végjátékban Gareth Barry befejelte a harmadikat, sőt Kevin Mirallas is „hozzászólt" a történethez – fölényes hazai siker lett a vége. Az Everton 17 forduló óta veretlen odahaza a bajnokságban, és az 1959-es 0–0 óta sorozatban 21. alkalommal küldte hazai vereséggel a Fulhamet.

Az utóbbi hetekben javuló formát mutató Newcastle „tabellaszomszédját", a visszaesőben lévő Southamptont fogadta, és a szemfüles Yoan Gouffran jóvoltából szokásos francia góljai egyikével megszerezte a vezetést. A „szentek" keményen dolgoztak a pontért, és a második félidőben Jay Rodriguez egy mintaszerű ellencsapás végén egyenlített is. Rodrigueznek ez már a hatodik gólja volt a bajnokságban, legutóbb a teljes szezonban szerzett ennyit.

Cardiffban hetek óta nyeretlen csapatok csaptak össze, sokáig nem esett gól, mígnem Peter Whittingham – aki legutóbbi két meccsén is betalált a West Bromwichnak – belőtte a hazaiak vezető gólját. A walesiek 335 perc után szereztek újra gólt a Premier League-ben, és mint kiderült, az egyetlen gólocska három pontot ért. Gera Zoltán kispados volt a WBA-ban, nem cserélték be.

A sereghajtó Sunderlandnek lassan meg kellene kezdenie a felfelé kapaszkodást, csakhogy a West Ham United is elég rossz helyzetben van ahhoz, hogy ne vegye félvállról az ilyen meccseket. A hazaiak meg nem adott góllal, a vendégek kapufával jelentkeztek, gól nem esett, ami nyilvánvalóan a vendégek szemszögéből kedvezőbb – nekik ez mindössze a harmadik idegenbeli pontjuk.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

December 14., szombat
Chelsea–Crystal Palace 2–1 (F. Torres 16., Ramires 35., ill. Samah 29.)
Cardiff City–West Bromwich Albion 1–0 (Whittingham 65.)
Everton–Fulham 4–1 (Osman 18., Coleman 73., Barry 84., Mirallas 90., ill. Berbatov 67. – 11-esből)
Newcastle United–Southampton 1–1 (Gouffran 27., ill. J. Rodriguez 65.)
West Ham United–Sunderland 0–0
Hull City–Stoke City 0–0
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Arsenal 6–3 (Agüero 14., Negredo 39., Fernandinho 50., 88., D. Silva 66., Y. Touré 90. – 11-esből, ill. Walcott 31., 63., Mertesacker 90.)