Hazard-mesterhármas és City-botlás - a Chelsea az új éllovas!

2014.02.08. 16:01
Hazard mesterhármasával az élre állt a Chelsea (Fotó: Reuters)
A Chelsea Eden Hazard mesterhármasával hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet a Premier League 25. fordulójában. Az Arsenal liverpooli botlása, majd a Man. City Norwich otthonában játszott 0–0-s döntetlenje után José Mourinho együttese átvette a vezetést a bajnoki tabellán.

CHELSEA–NEWCASTLE

Az Arsenal súlyos veresége után azzal a reménnyel várhatta a Newcastle United elleni hazai bajnokit a Chelsea, hogy akár az élre is állhat a tabellán. A 4. percben veszélyeztetett először a Chelsea, amikor Frank Lampard középről, 28 méterről küldött kapura egy szabadrúgást, a labda a jobb alsó mellett zúgott el.

Negyedóra elteltével felpörgött a Chelsea, helyzetet helyzet követett, majd a 27. percben megtört a jég, megszerezte a vezetést José Mourinho csapata: szép kontra során a jobb oldalon felfutó Braniszlav Ivanovics kapta a labdát, a szerb védő középre gurított, az érkező Eden Hazard pedig lendületből, 14 méterről kilőtte a jobb alsót (1–0).

Öt perccel később egyenlíthetett volna a Newcastle, Moussa Sissoko lépett ki ziccerben, ám picit hosszan vette át a labdát, így Petr Cech épp annyira tudott kijönni kapujából, hogy szögletre mentse a középpályás lövését.

Egy perccel később megduplázta előnyét a Chelsea: Newcastle-szöglet után kontrázott a hazai csapat, Willian hozta fel a labdát, kidobta a bal oldalon érkező Hazard-nak, aki betört a tizenhatoson belülre, Samuel Eto'ó-val kényszerítőzött (a kameruni sarokkal adta vissza a labdát), majd hét méterről higgadtan a bal alsóba tekert a belga válogatott középpályás (2–0).

A szünetben így Eden Hazard duplájával vezetett a Chelsea, amely a fordulás után sem állt le. A 64. percben Yanga-Mbiwa nemes egyszerűséggel lerántotta a tizenhatoson belül Eto'ó-t, miközben a labda a közelben sem volt, így a Chelsea büntetőhöz jutott. A labda mögé Hazard állt, aki magabiztosan gurított a bal alsóba, Krul kapusnak esélye sem volt, meg sem tudott mozdulni (3–0).

A hátralévő időben a Newcastle United még szépíteni sem tudott, így a Chelsea megérdemelt győzelmet aratott, és élre állt a tabellán.

NORWICH–MANCHESTER CITY

A Manchester City is könnyedén kihasználhatta volna az Arsenal botlását, hiszen a Norwich otthonában elvárható lett volna a Pellegrini-csapat győzelme. Ehhez képest a vendégek még csak nagyon fölényt sem tudott kialakítani az első hatvan percben.

Az utolsó fél órára aztán nagyobb fordulatszámra kapcsolt a Man. City. de hiába állt be Edin Dzeko is, nem sikerült begyötörni a győzelemhez szükséges egyetlen gólt. Így pedig nem Pellegrini csapata került a Premier League táblázatának élére, hanem a Chelsea…

CRYSTAL PALACE–WBA

A West Bromban ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet Gera Zoltán. A Crystal Palace otthonában már nem egész fél óra alatt 2–0-s hátrányba kerülő WBA a szünetben kettőt is cserélt, az egyik játékos, aki elhagyta a pályát, sajnos a magyar támadó volt. A cserekét beállt egyik labdarúgó, Thievy Bifouma pedig a második félidő első percében szépített… Aztán a második félidőben Maruan Samah megszerezte a szezon 666. gólját egy értékesített tizenegyessel.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Aston Villa–West Ham United 0–2
(K. Nolan 46., 48.)
Chelsea–Newcastle United 3–0
(Hazard 27., 34., 63. – a harmadikat 11-esből)
Crystal Palace–West Bromwich Albion 3–1
(T. Ince 15., J. Ledley 27., Samah 69. – 11-esből, ill. Bifouma 46.)
Norwich City–Manchester City 0–0
Southampton–Stoke City 2–2
(Lambert 6., S. Davis 41., ill. Odemwingie 38., Crouch 44.)
Sunderland–Hull City 0–2
(S. Long 16., Jelavics 62.)
KÉSŐBB
18.30: Swansea City–Cardiff City
KORÁBBAN

Liverpool–Arsenal 5–1 (Skrtel 1., 10., Sterling 16., 52., Sturridge 20., ill. Arteta 69. – 11-esből)