Manchester vörös felében másról sem beszéltek a nyáron, mint Louis van Gaal érkezéséről, a csapat átalakításáról és a teljesen új módszerekről. A holland munkáját persze aligha volna okos gondolat a felkészülési meccsek eredményei alapján megítélni – bár a hat meccsből öt győzelem tekintélyt parancsoló –, az viszont tény, hogy a United-szurkolók számára visszaadta a hitet, hogy csapatuk mégsem az a középmezőnyhöz tartozó, túlértékelt társaság, amelynek az elmúlt szezon nagy részében látszott.
Megérte-e eladni Suárezt? Cristiano Ronaldo és Bale példája szerint nem – PREMIER LEAGUE-BEHARANGOZÓ |
Pedig a keretben ahhoz képest sok változás (még) nem is történt: érkezett Ander Herrera és a bajnoki rajtot sérülése miatt biztosan kihagyó Luke Shaw, a távozási oldalon viszont ott van a visszavonuló Ryan Giggs, a fénykorán már kétségkívül túl lévő Rio Ferdinand, Patrice Evra, a manchesteri szinttől elmaradó Alexander Büttner, Federico Macheda és Bebé, illetve a korábbi csapatkapitány Nemanja Vidics. Van Gaal egyik legjelentősebb nyári döntése épp az, hogy a szerb védő utódjaként Wayne Rooneyt jelölte ki csapatkapitányként.
„Azt hiszem, többet is akart mutatni a közönségnek, mint amit kellett volna. Meg akarta mutatni, hogy ő Wayne Rooney, az új kapitány. Aztán azt mondtam neki: ezt engedd el, engedd el! Sokkal fontosabb, miként teljesítesz, nem a kapitányság az első” – mondta Van Gaal a Valencia elleni utolsó felkészülési mérkőzés után.
A csapatkapitányi kérdés ugyanakkor bizonyos szempontból nagyon is fontos a manchesterieknél: a Moyes-éra kudarcának egyik eredője az volt, hogy a sérüléssel küszködő Vidics és a keveset játszó Giggs hiányában az MU-nak nem volt igazi vezére a pályán. Hogy Rooney mennyire lesz képes megfelelni a feladatnak, aligha a Swansea elleni mai idénynyitón dől el, de a teszt megkezdődik.
Rekordösszegű költést követően kezdődik a PL új szezonja: a 20 élvonalbeli klub 651 millió fontot költött a nyáron, 17-tel többet, mint legutóbb, és szakértők szerint ez az összeg az 1 milliárd fontot is elérheti! Az óriási költések fedezetét a televíziós pénzek adják: a BT Sport és a Sky szezononként több mint 1 milliárd fontot utal át a ligának a jogdíjakért, aminek következtében például az elmúlt szezon végén az utolsóként végző és kieső Cardiff City is 62 millió fonttal gazdagodott.
|
A nagy érdeklődést vonzó Van Gaal-bemutatkozás mellett a két londoni élcsapat, a Tottenham Hotspur és a Arsenal számíthat a legnagyobb érdeklődésre szombaton: előbbi vendégként is Londonban marad, a West Ham United ellen lép pályára az Upton Parkban, az Arsenal pedig egy másik városi riválist, a Crystal Palace-t fogadja – Arsene Wenger menedzser szerint túl hamar.
„Egy héttel később kellett volna kezdeni minden sorozatot. A világbajnokság döntője július tizenharmadikán volt, a Premier League startja augusztus tizenhatodika. Ha kis szünetet akarsz adni a játékosaidnak, a felkészülési időszakod elképesztően rövid. Ugyanakkor ha nincs szabadságuk vagy jól felépített felkészülésük, és azonnal játszanak, megsérülnek” – értett egyet a korábban hasonló véleményt formáló José Mourinhóval a francia szakember, akinek csapata a világbajnok trió, Mesut Özil, Per Mertesacker és Lukas Podolski nélkül nyerte meg a Community Shiledet (3–0 a Manchester City ellen).
Augusztus 16., szombat |
13.45: Manchester United–Swansea City (Tv: Digi Sport1) |
16.00: Leicester City–Everton |
16.00: Queens Park Rangers–Hull City |
16.00: Stoke City–Aston Villa |
16.00: West Bromwich Albion–Sunderland |
16.00: West Ham–Tottenham Hotspur (Tv: Digi Sport1) |
18.30: Arsenal–Crystal Palace (Tv: Digi Sport1) |
Augusztus 17., vasárnap |
14.30: Liverpool–Southampton (Tv: Digi Sport1) |
17.00: Newcastle–Manchester City (Tv: Digi Sport1) |
Augusztus 18., hétfő 21.00: Burnley–Chelsea (Tv: Digi Sport1) |
A PREMIER LEAGUE SZURKOLÓI SZOFTVERE LETÖLTHETŐ ITT! |