A Man. City kilenc emberrel fejezte be, de nyert a Soton ellen

2014.11.30. 14:25
Yaya Touré góljával került előnybe a Man. City a Soton otthonában (Fotó: Action Images)
A Premier League 13. fordulójának rangadóján a Manchester City 3–0-ra legyőzte idegenben a Southamptont, így éppen a „szenteket” megelőzve feljött a tabella második helyére. A bajnoki címvédő 11 év után tudott nyerni a Soton otthonában, az első gólt Yaya Touré szerezte az 51. percben, majd a csereként beálló Frank Lampard talált be a 80. percben, aztán Gaël Clichy volt eredményes 88. percben. Az utolsó két gólt emberhátrányban szerezte a City, amely Kompany sérülése miatt kilenc emberrel fejezte be a mérkőzést.

A Manchester City kezdte jobban a találkozót, a 9. percben pedig büntetőhöz is juthatott volna, José Fonte találta el a 100. PL-meccsét játszó Sergio Agüero lábát a tizenhatoson belül, de a játékvezető az argentinnak mutatott fel sárgát műesésért (a csatár ilyen szabálytalanságért egyébként korábban még soha nem kapott sárgát az angol élvonalban). A Southampton nem sokszor jutott el az ellenfél kapujáig, de akkor veszélyes volt, a 21. percben Graziano Pelle volt kicsit gyámoltalan a bal oldali beadást követően, pedig öt méterre a kaputól jó helyzetbe került, a lecsorgót aztán Dusan Tadics lőtte kapura hat méterről, Joe Hart nagyot mentett.

Az első félidő legnagyobb helyzete a City előtt adódott, a 30. percben Samir Nasri ugratta ki remek ütemben Sztevan Joveticset a bal oldalon, a montenegrói kapura tört, majd öt méterről lőtt, a labda átment Fraser Forster lábai között, de a kapuba végül nem ment be, mert a gólvonal előtt nagyot mentett Toby Alderweireld.

A második félidőt a vendéglátók kezdték jobban, két veszélyes lövéssel nyitották a játékrészt, gólt mégis a bajnoki címvédő szerzett az 51. percben: Agüero lekészítése után Yaya Touré lőtt 17 méterről kapura, a labda megpattant az egyik védő lábán, így a lövésből semmit sem látó Forster végkép tehetetlenné vált, a labda a kapu közepében kötött ki. 0–1

A gól után is a City uralta a meccset, a helyzet a 74. percben változott, amikor Yaya Touré eladott labdájával Shane Long tört kapura, Eliaquim Mangala pedig inkább bevállalta, hogy egy második sárga lap árán feltartóztatja a támadót, mintsem, hogy ebből a hibából helyzet alakuljon ki.

Ronald Koeman csapata az utolsó negyedórában mindent megtett az egyenlítés érdekében, de hátul így nagyon sebezhetővé vált, amit ki is használtak a vendégek: előbb a csereként beálló Lampard lőtt gólt a 80. percben (0–2), majd nyolc perccel később Gaël Clichy váltotta gólra Agüero passzát. A francia védő a City játékosaként most tudott először gólt szerezni a PL-ben. 0–3

A bajnoki címvédő ezzel a sikerrel feljött a tabella második helyére, és már csak hat pont a hátránya a listavezető Chelsea-vel szemben. Egyedül az vethet árnyékot a győzelemre a vendégek szempontjából, hogy Vincent Kompany sérülés miatt kényszerült az oldalvonal mellé a meccs hajrájában.