Premier League: folytatódott a szenzációs West Ham-széria

2014.12.07. 16:37
A West Ham két nyerőembere: Andy Carroll (balra) és Diafra Sakho (Fotó: Reuters)
A West Ham United hazai pályán 3–1-re legyőzte a Swansea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén, és hármas győzelmi sorozata révén immár harmadik a tabellán!

Wilfried Bony szokásosnak mondható góljával a vendégek szerezték meg a vezetést, de a kitűnő napot kifogó – amúgy március 31. óta gólképtelen – Andy Carroll két fejessel fordított, majd ő készítette elő a harmadik londoni gólt is Diafra Sakhónak.

A szenegáli támadónak volt még egy kulcsmozzanata a meccsen: a 68. percben őt „ütközte le” piros lapot érően Lukasz Fabianski, a vendégek messzire kifutó kapusa.

A West Ham a legutóbbi 11 bajnokijából hetet megnyert, összesen nyolc győzelemnél tart. Legutóbb az 1988–1989-es szezonban, Harry Redknapp vezetésével fordult elő, hogy a „kalapácsosok” már karácsony előtt összegyűjtöttek nyolc győzelmet – akkor az ötödik helyen zárták a bajnokságot.

Az esti mérkőzésen az Aston Villa hazai pályán 2–1-re legyőzte a sereghajtó Leicester Cityt. A meccset eldöntő rutinos skót hátvéd, Alan Hutton az első gólját szerezte a birminghami csapatban.

Az immár öt forduló óta veretlen Villa egymás után másodszor győzött, és eredményesen menekül a kiesőzóna közeléből. Az utolsó tíz percre Paul Konchesky kiállítása miatt megfogyatkozó Leicester tíz forduló óta képtelen nyerni.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

West Ham United–Swansea City 3–1 (Carroll 41., 66., D. Sakho 87., ill. Bony 19.)
Aston Villa–Leicester City 2–1 (Clark 17., Hutton 71., ill. Ulloa 13.)

1. Chelsea 15 11 3 1 34–13 +21 36
2. Manchester City 15 10 3 2 32–14 +18 33
3. West Ham 15 8 3 4 26–18 +8 27
4. Southampton 14 8 2 4 24–10 +14 26
5. Manchester United 14 7 4 3 24–16 +8 25
6. Arsenal 15 6 5 4 24–18 +6 23
7. Newcastle 15 6 5 4 17–18 –1 23