PL: a Man. City otthonában olcsón megúszta a West Brom

2015.03.21. 15:38
Wilfried Bony megszerezte első gólját a Manchester City játékosaként a PL-ben (Fotó: Action Images)
A Premier League 30. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő Manchester City hazai pályán 3–0-ra legyőzte a második perctől emberhátrányban játszó West Bromwich Albiont. A házigazda góljain Wilfried Bony, Fernando és David Silva osztozott.

A találkozó végkimenetelét döntően befolyásolta Neil Swarbrick játékvezető, aki a második percben kiállította Gareth McAulayt, a West Bromwich védőjét. A bíró nem a piros lap felmutatásával hibázott, hanem azzal, hogy nem azt a játékost állította ki, aki szabálytalankodott a gólhelyzetben kilépő Wilfried Bonyval szemben. Az elefántcsontparti csatárt ugyanis nem először nem McAulay, hanem Craig Dawson állította meg.

Miután emberelőnybe került, a Manchester City kapuja elé szegezte a West Bromot, amely a második félidőben egyszer sem célozta meg Joe Hart kapuját. A játék végig a vendégek térfelén folyt, idő kérdése volt, hogy a címvédő mikor szerzi meg a vezetést.

A hazai drukkerek a 27. percben szabadulhattak fel, amikor Bony góljával előnyre tett szert a manchesteri együttes. A Swansea Citytől érkező támadó első PL-gólját szerezte új csapata színeiben, miután ügyesen maga elé kanalazta a Fernando próbálkozása után levágódó labdát, majd higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt (1–0).

Az első félidő hajrájában megduplázta előnyét Manuel Pellegrini csapata. A szöglet utáni kavarodás során Jonas Olsson hibázott óriásit, Fernando pedig köszönte szépen a lehetőséget, és öt méterről a bal alsó sarokba gurított (2–0), ezzel a brazil védekező középpályás nevéhez fűződik a Manchester City történetének 1000. PL-gólja.

A második játékrészben a „kékek” tovább ostromolták a birminghami alakulat kapuját, szerették volna kiengesztelni a Bajnokok Ligájából való kiesés miatt csalódott szurkolókat, akik nem töltötték meg az Etihad Stadiont.

A 77. percben meglett az eredménye az erőfeszítéseknek, a csereként beálló Sztevan Jovetics tizenhat méterről leadott, kapu mellé tartó lövésébe David Silva az ötösön beletette a lábát, így a labda a jobb alsó sarokba vágódott (3–0). A spanyol játékos tizenegy gólnál jár ebben a szezonban, a legutóbbi két idényben összesen szerzett ennyit.

A Manchester City végül 43 kapura lövéssel zárta a meccset (ebből 28 talált kaput), ami a 2003–2004-es szezon óta a második legtöbb, amit egy csapat a PL-ben feljegyezhetett. A Queens Park Rangers elleni bajnokin 2012 májusában a City játékosai 44-szer vették célba a londoniak kapuját.

A West Brom összesen három lövéssel zárta a találkozót, és egyszer sem találta el Joe Hart kapuját.

A címvédő győzelmének köszönhetően három pontra megközelítette a két meccsel kevesebbet játszó Chelsea-t a tabella élén.