PL: a Crystal Palace újabb csapást mért a City álmaira

2015.04.06. 22:55
Jason Puncheon gólja döntött a mérkőzésen (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó Premier League 31. fordulójának záró mérkőzésén a Crystal Palace 2–1-re legyőzte a Manchester Cityt. A 31. kör mérlege: a City leszorult a dobogóról, hátránya kilenc pont a listavezető Chelsea-vel szemben – amely ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet is játszott.

A Manchester City legutóbbi hét meccsét megnyerte a Crystal Palace ellen, így Sergio Agüeróék favoritként érkeztek Londonba, mégis a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést. Wilfried Zaha már az első percben megszerezhette volna a vezetést a Palace-nak, de a Manchester Unitedtől visszatérő szélső ordító helyzetben hibázott.

A kijózanító pofont követően a bajnoki címvédő támadásba lendült. A 12. percben a Joe Hart kirúgására sprintelő Sergio Agüero egy az egyben vezette Julián Speronira a labdát, a kapus rossz ütemben jött ki, az argentin támadó elvitte mellett a labdát, majd középre, David Silvához passzolt, aki nagy erővel fejbe találta az utolsó pillanatban visszaérő kapuvédőt. Hét perccel később még közelebb járt a vezető gólhoz a City, Agüero lövése azonban a kapufán csattant.

Az első félidő derekára teljesen átvette az irányítást a mérkőzés felett Manuel Pellegrini csapata, azonban a Palace a semmiből megszerezte a vezetést. Scott Dann kísérletét még hárította Hart, de a kipattanót Glenn Murray a hálóba vágta (1–0). Ötödik meccsén ötödik gólját lőtte a 31 éves csatár.

A második játékrészben folytatódott a City rémálma: Fernandinho szabálytalansága után szabadrúgást lőhetett a Crystal Palace, Jason Puncheon pedig huszonegy méterről a sorfal felett a kapu bal sarkába csavarta labdát (2–0).

Kétségbeesetten próbált visszajönni a meccsbe a City, nagy erőkkel rohamoztak a „kékek", de Silváék rengeteg hibát vétettek az ellenfél kapuja előtt és egészen a 74. percig nem adódott komoly lehetőségük: ekkor egy szögletből becsavart labdát Fernandinho tűzte kapura, de James McArthur a gólvonalról mentett. Négy perccel később azonban megtört a jég, Yaya Touré a tizenhatos jobb sarkából ballal a hosszúba bombázott (2–1).

Az utolsó percekben a City kapujához szegezte Alan Pardew fiait, de a meccs végén Samir Nasri lábában maradt az egyenlítő gól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Crystal Palace–Manchester City 2–1 (Murray 34., Puncheon 48., ill. Yaya Touré 78.)

1. Chelsea 30 21 7 2 63–26 +37 70
2. Arsenal 31 19 6 6 62–32 +30 63
3. Manchester United 31 18 8 5 55–28 +27 62
4. Manchester City 31 18 7 6 63–30 +33 61
5. Liverpool 31 16 6 9 45–36 +9 54
6. Tottenham 31 16 6 9 50–45 +5 54
7. Southampton 31 16 5 10 42–22 +20 53
8. Swansea 31 13 7 11 37–39 –2 46