PL: Shaqiri beindult, a Stoke az Evertont is legyőzte

2015.12.28. 17:53
Romelu Lukaku utolérte Jamie Vardyt a góllövőlista élén (Fotó: Reuters)
Romelu Lukaku és Xherdan Shaqiri gólcsatáját hozta az Everton és a Stoke City összecsapása a Premier League hétfői játéknapján. A góllövőlistán Jamie Vardyt utolérő belga és az angol élvonalban először eredményes svájci is két gólig jutott, a végén pedig Shaqiri örülhetett, miután Marko Arnautovic 91. percben lőtt 11-esével a vendégek 4–3-ra nyertek. A hajrában szerzett góllal nyert a Tottenham a Watford otthonában.

Romelu Lukaku kétszer ünnepelhette meg, hogy egyenlített Xherdan Shaqiri gólja után, sőt, másodszor már azért is örülhetett, mert szezonbeli 15. bajnoki góljával utolérte Jamie Vardyt a góllövőlista élén. Sőt, a második félidő közepén Gerard Deulofeu góljával az Everton fordított , de a szombaton a Manchester Unitedot legyőző Stoke City nem adta meg magát, tíz perccel a vége előtt Joselu egyenlített, majd John Stones Arnautioviccsal szemben elkövetett szabálytalanságát követően a sértett értékesítette a tizenegyest (úgy, hogy közben elcsúszott), amely a tabella 8.helyére felkapaszkodó Stoke újabb győzelmét hozta.

A Shaqiri első két Premier League-gólját is ünneplő Stoke decemberben mindkét manchesteri klubot legyőzte.

SHAQIRI ELSŐ...

... ÉS MÁSODIK GÓLJA

A Tottenham is az utolsó percre hagyta a döntést a Watford vendégeként, a Spurs az első félidőben a Harry Kane passza után meglóduló Erik Lamela góljával szerzett vezetést, majd miután Odion Ighalo egyenlített menetrendszerű góljával (ezzel 14-nél tart, eggyel Vardy és Lukaku mögött), az utolsó fél órára emberhátrányba került a Watford. Nathan Ake Lamelával szemben elkövetett szabálytalanságát követően villant a piros lap, a 89. percfben pedig a dél-koreai Szon Hung Min sarkazott a hazai kapuba.

A Spurs ezzel a harmadik a tabellán, ugyanannyi ponttal, mint a kedden Leicesterbe utazó Manchester City. A Crystal Palace ott lehetne a sarkukban, de gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Swansea-val.

A West Bromwich Darren Fletcher góljával legyőzte a Newcastle-t, s egy másik tradicionális PL-klub is tovább szenved: az Aston Villa 2–0-ra kapott ki Norwichban, 19 forduló alatt szerzett nyolc pontjával rohamosan közeledik a Championship felé.

PREMIER LEAGUE, 19. FORDULÓ
Norwich City–Aston Villa 2–0 (Howson 24., Mbokani 87.)
West Bromwich Albion–Newcastle United 1–0 (D. Fletcher 78.)
Everton–Stoke City 3–4 (Lukaku 22., 64., Deulofeu 71., ill. Shaqiri 16., 45., Joselu 80., Arnautovic 91. – 11-esből)
Crystal Palace–Swansea City 0–0
Watford–Tottenham Hotspur 1–2 (Ighalo 41., ill. Lamela 17., Szon Hung Min 89.)