PL: Costa villanásával tovább menetel a Chelsea

2016.12.17. 15:24
Diego Costa villanásával nyert a Chelsea (Fotó: AFP)
A Chelsea 1–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában.

Ami a játékot illeti, nem volt túlságosan magas színvonalú találkozó, főként a küzdelem játszotta a főszerepet. Diego Costa a 22. percben besárgult, ezzel neki van a legtöbb lapja a szezonban a Chelsea-nél. A spanyol támadó a 43. percben jobbik oldalát is megvillantotta, ekkor César Azpilicueta beadása után a bal sarokba bólintott (0–1).

Ez volt Costa 13. találata a 2016–2017-es bajnoki szezonban, így már a 17. forduló után több gólnál jár, mint az egész előző kiírásban, melyben összesen 12-szer volt eredményes. A balhés csatár ráadásul (minden összecsapást tekintve) jubilált is, hiszen 50. gólját jegyezte az angol klub színeiben.

A második játékrészben az éllovas Chelsea visszahúzódott saját térfelére, kontratámadásokra rendezkedett be. Hiába alakult ki Palace-mezőnyfölény, ez helyzetekben nem mutatkozott meg – Antonio Conte gárdája megtartotta egygólos előnyét, s sorozatban 11. győzelmét ünnepelhette az angol élvonalban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Crystal Palace–Chelsea 0–1 (Costa 44.)
Middlesbrough–Swansea City 3–0 (Negredo 18., 29., De Roon 58.)
Stoke City–Leicester City 2–2 (Krkic 39. – 11-esből, J. Allen 45., ill. Ulloa 74., Amartey 88.)
Sunderland–Watford 1–0 (Van Aanholt 50.)
West Ham United–Hull City 1–0 (Noble 76. – 11-esből)
18.30: West Bromwich Albion–Manchester United (Tv: Spíler Tv)
1. Chelsea 17 14 1 2 35–11 +24 43
2. Liverpool 16 10 4 2 40–20 +20 34
3. Arsenal 16 10 4 2 37–17 +20 34
4. Manchester City 16 10 3 3 34–19 +15 33
5. Tottenham 16 8 6 2 27–11 +16 30