A bajnoki éllovasnak, pontosabban a menedzserének már maga a találkozó is jeles alkalom volt, Pep Guardiola ugyanis 500. alkalommal irányított klubcsapatot tétmérkőzésen (a keddi találkozót megelőző mérlege: 367 győzelem, 78 döntetlen, 54 vereség – 73.5 százalékos győzelmi arány).
Egyedüli bizonytalanságra talán az adott okot, hogy a 47 esztendős spanyol szakember az előző hat elődöntős összecsapásából ötöt elveszített – kizárólag a mostani párharc első felvonását tudta behúzni –, ami erős visszaesésnek mondható az azt megelőző 11/9-es mutatóhoz képest.
A kissé tartalékosan felálló manchesteri együttes ennek ellenére toronymagas esélyesnek számított, és bár a befejezésekbe sokáig hiba csúszott, a szünet előtt megtört a jég: Bernardo Silva szerzett erőszakosan labdát – Hördur Björgvin Magnússont nem fogják megdicsérni a Bristol Citynél –, majd passzolt Leroy Sanéhoz, aki az ötös sarkáról a kapuba lőtt, s a labda egy védő érintésével került a gólvonal mögé (0–1).
A fordulás után gyorsan növelte előnyét a Manchester City, amely az újabb találattal gyakorlatilag lezárta az összecsapást – legalábbis akkor még úgy tűnt: egy szép kontra végén a napokban hosszabbító Kevin De Bruyne indította pazarul a kilépő Sergio Agüerót, aki kihasználta, hogy védője ekkora üres területet hagyott neki, és 14 méterről védhetetlenül kilőtte a jobb sarkot (0–2).
A Bristol nem adta fel, és Marlon Pack szép fejesével visszahozta csapata reményeit: a délnyugati együttes 550 percet követően talált be ismét nem rögzített helyzetből (1–2).
A hajrá igencsak izgalmas sikeredett, előbb a Bristol City egalizált a 94. percben, majd mikor már kezdték elhinni a hazaiak, hogy kiharcolhatják a hosszabbítást, jött De Bruyne, és eldöntötte a mérkőzést, egyúttal a továbbjutást is (2–3).
A Manchester City tehát kettős győzelemmel jutott be a fináléba, és várhatja a holnapi meccset, amely után kiderül, hogy az Arsenal vagy a Chelsea lesz az ellenfele február 25-én a trófeáért.
Szerdán
21.00: Arsenal–Chelsea (Tv: Digi Sport1)
Az első mérkőzésen: 0–0