A Tottenham a szünet után feltámadt, de az Arsenal nyerte az észak-londoni derbit

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.04.28. 16:59
Egy félidő alatt háromgólos előnybe került az Arsenal, de ez majdnem kevésnek bizonyult (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában az Arsenal idegenben 3–2-re legyőzte a Tottenhamet a 195. észak-londoni derbin.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
TOTTENHAM–ARSENAL 2–3 (0–3)
London, Tottenham Hotspur Stadion, 61 554 néző. Vezette: M. Oliver
TOTTENHAM: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, B. Davies (Lo Celso, 88.) – Höjbjerg (Bissouma, 64.), Bentancur (P. Sarr, a szünetben) – Kulusevski, Maddison (Richarlison, 64.), Werner (B. Johnson, 31.) – Szon. Menedzser: Ange Postecoglou
ARSENAL: Raya – B. White, Saliba, Gabriel, Tomijaszu – Ödegaard (Kiwior, 89.), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (Martinelli, 63.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Romero (64.), Szon (87. – 11-esből), ill. Höjbjerg (15. – öngól), Saka (27.), Havertz (38.)

Nottingham Forest–Manchester City 0–2 (Gvardiol 32., Haaland 72.)

A 195. észak-londoni derbinek óriási tétje volt, hiszen a bajnokság hajrájában az Arsenal a bajnoki címért, míg a Tottenham a negyedik, még Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyért van versenyben. Ennek megfelelően mindkét csapat támadólag lépett fel, és ment előre a gólért, ami az Arsenalnak jött össze jókora hazai segítséggel, ugyanis a vendégek egyik szöglete után Höjbjerg a saját kapujába fejelt. Gyorsan egyenlíthetett volna a Spurs, ám Romero előbb kevéssel a bal kapufa mellé fejelt, majd a bal kapufát találta el. Aztán Van de Vennek már sikerült a kapuba találnia, azonban lesről indult, így a VAR segítségével Michael Oliver jogosan nem adta meg a gólt.

Az Arsenal jól használta ki a helyzeteit (Fotó: AFP)

Néhány perccel később már kétgólos hátrányban volt a hazai együttes, ugyanis egy kontratámadásnál Havertz indítása után Saka talált be. A Spurs-játékosok némi joggal reklamáltak, mivel a gól előtt mintha Kulusevski bokáját összekoccintotta volna Trossard az Arsenal tizenhatosán belül, ám a VAR nem látott szabálytalanságot, így hazai büntető helyett hazai középkezdés következett. Nem estek össze a „sarkantyúsok”, ám hiába mentek előre, újfent az éllovas szerzett gólt: Rice szögletét követően Havertz volt eredményes fejjel. Még Szonnak akadt egy nagyobb helyzete az első félidő végén, ám nem sikerült betalálnia, így a Spurs háromgólos hátrányból várhatta a folytatást, pedig többet birtokolta a labdát, és egyáltalán nem játszott rosszul.

Havertz gólja után úgy tűnt, sima lesz a meccs (Fotó: AFP)

Lendületesen jött ki a második félidőre a Tottenham, de ez helyzetekkel nem nagyon párosult, az Arsenal jól kézben tartotta a mérkőzést. Sőt, Saka lezárhatta volna az összecsapást, de a lövését Vicario lábbal védte. Ez meg is bosszulta magát, a Spurs szinte a semmiből szépített: egy hazaadás után Raya hibázott óriásit, odaadta a labdát Romerónak, aki köszönte szépen, és a hálóba lőtt. Erőre kaptak a hazaiak a góltól, a vendégcsapat már nem tudott olyan kényelmes tempóban futballozni, mint a második játékrész első felében. Azonban sokáig helyzetekig nem igazán jutott el a Spurs, pedig egy újabb hazai gól nagyon izgalmassá tehette volna a hajrát. Végül Rice intézte el, hogy valóban izgalmas legyen a mérkőzés vége, ugyanis a büntetőterületen belül megrúgta Daviest – a tizenegyest Szon értékesítette.

A hajrában nyomott, ment előre az egyenlítésért a Spurs, de nem tudott még egy gólt szerezni, így kikapott, és lépéshátrányba került az Aston Villával szemben. Az Arsenal viszont újabb fontos találkozót húzott be, így a fordulót követően biztosan a kevesebb lejátszott meccsel rendelkező Manchester City előtt marad a tabellán. 2–3

Szon tizenegyesgólja már későn jött (Fotó: AFP)