PL: a majdnem távozó csatár lett az Aston Villa nyerőembere a West Ham United ellen

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.08.17. 20:26
Győzelemmel rajtolt az Aston Villa (Fotó: Getty Images)
Az Aston Villa 2–1-re nyert a West Ham United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2024–2025-ös kiírásának nyitófordulójában.

Joshua Zirkzee után Amadou Onana is rögtön az első meccsén betalált új csapatában a Premier League-ben. A 23 éves középpályást az Aston Villa közel 60 millió euróért szerződtette az Evertontól, és a 4. percben egy sarokrúgás után máris eredményes volt (0–1).

A félidő közepén könnyen 2–0 lehetett volna, de Leon Bailey elpuskázta az üres kapus helyzetét. Nem sokkal később John McGinn lőhette volna be a másodikat, de mellé helyezett. Aztán a túloldalt Matty Cash szabálytalankodott Tomás Soucekkel szemben, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé Lucas Paquetá állt, és nagyon higgadt volt (1–1).

A 62. percben a Villa lehozta gólgyárosát, Ollie Watkinst, s a helyére az a Jhon Durán érkezett, akit a nyáron pont a West Ham United akart megszerezni, közel is állt hozzá, ám végül maradt, és – 50. tétmérkőzésén a birminghamieknél – a 79. percben győztest gólt szerzett. Az előkészítő Jacob Ramsey volt, aki vele egy időben jött fel csereként a pályára (1–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
West Ham United–Aston Villa 1–2 (Paquetá 37. – 11-esből, ill. Am. Onana 4., Durán 79.)