A Nottingham ellen sem tudta megszerezni első győzelmét a Crystal Palace

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.21. 22:56
Chris Wood öt gólnál, a Nottingham Forest három győzelemnél tart (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának záró mérkőzésén a Nottingham Forest 1–0-ra nyert a Crystal Palace ellen.

Az elmúlt három mérkőzésén nem bírt egymással a Nottingham Forest és a Crystal Palace. Az első félidőben a hazaiak sorra dolgozták ki a helyzeteket, Elliot Anderson lövésénél Dean Henderson hárított, míg Ryan Yates fejesénél a kapufa mentette meg a Palace kapuját. A Nottingham rohamait Eddie Nketiah törte meg, az Arsenaltól kölcsönbe érkező támadó a bal kapufát találta el.

A fordulás után Eberechi Eze volt a legaktívabb, az angol középpályás az 53. percben közelről, majd nyolc perccel később húsz méterről lőtt, de Matz Sels mindkétszer hárított. A kihagyott helyzeteket megbosszulta a Forest, Chris Wood szerezte meg idénybeli ötödik gólját. A vendégek hiába próbálkoztak beadásokkal és átlövésekkel, gólt nem szereztek. A Palace így továbbra is nyeretlen, míg a Nottingham Forest már három győzelemmel és 13 ponttal áll.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Nottingham–Crystal Palace 1–0 (Wood 65.)
Vasárnap játszották
Wolverhampton–Manchester City 1–2 (Strand Larsen 7., ill. Gvardiol 33., Stones 90+5.)
Liverpool–Chelsea 2–1 (Szalah 29. – 11-esből, Curtis Jones 51., ill. N. Jackson 48.)
Szombaton játszották
AFC Bournemouth–Arsenal 2–0 (Christie 70., Kluivert 79. – 11-esből)
Kiállítva: Saliba (30., Arsenal)
Fulham–Aston Villa 1–3 (R. Jiménez 5., ill. M. Rogers 9., Watkins 59., Diop 69. – öngól)
Kiállítva: J. Andersen (64.), ill. Philogene (90+3.)
Manchester United–Brentford 2–1 (Garnacho 47., Höjlund 62., ill. Pinnock 45+5.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Welbeck 35.)
Southampton–Leicester City 2–3 (Archer 8., Aribo 28., ill. Bounanotte 65., Vardy 74., J. Ayew 90+8.)
Kiállítva: Fraser (73., Southampton)
Ipswich Town–Everton 0–2 (I. Ndiaye 17., M. Keane 40.)
Tottenham Hotspur–West Ham United 4–1 (Kulusevski 36., Bissouma 52., Todibo 55. – öngól, Szon Hung Min 60., ill. Kudus 18.)