Kiállítás és tizenegyes is sújtotta: kikapott az Arsenal a Bournemouthtól

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.10.19. 20:25
A Bournemouth legyőzte az Arsenalt! (Fotók: Getty Images)
Az Arsenal 2–0-ra kikapott idegenben a Bournemouthtól a Premier League 8. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Megszokhattuk már, hogy a válogatott szünetet követő időszak hoz magával egy-egy bomba meglepetést, de ezen a meccsen a kontextus is fontos. A bajnoki címre áhítozó Arsenal eleve legjobbja, a még sérüléssel bajlódó Bukayo Saka nélkül állt ki a hazai pályán kiváltképp nem veszélytelen Bournemouth ellen, aztán fél óra telt el a meccsből, amikor még emberhátrányba is került: William Salibát lerántásért, videózást követően küldte le a pályáról a játékvezető.

AFC Bournemouth v Arsenal FC - Premier League

Mikel Arteta rögtön cserélni kényszerült, a csapat várt fölénye egyből kámforrá vált, de így is voltak helyzetei az ágyúsoknak, sőt... A második félidőben Gabriel Martinelli ziccert hibázott, a fordulásból pedig a Bournemouth büntetett: Ryan Christie megszerezte csapatának a vezetést a 70. percben. Nem sokkal később jött egy buktatás a tizenhatoson belül, a tizenegyeshez pedig Justin Kluivert állt oda, s értékesítette is, így a hazaiak már 2–0-ra vezettek.

Ezzel a 79. percben a végeredmény is kialakult, az Arsenal – amely ebben az idényben már harmadszor élte át, milyen emberhátrányban játszani – a bajnokság szempontjából, könnyen lehet, kulcsfontosságú három pontot bukott.

Ami Kerkez Milost illeti, a Bournemouth magyar válogatott játékosa végigjátszotta a meccset, amelyen háromszor tisztázott, volt két szerelése és 49 átadásából 44 sikeres volt, ráadásul kiosztott egy kulcspasszt is, miközben a földön hatból öt párharcot megnyert, tehát kifejezetten jó mérkőzése volt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Arsenal 2–0 (Christie 70., Kluivert 79. – 11-esből)
Kiállítva: Saliba (30., Arsenal)
KORÁBBAN
Fulham–Aston Villa 1–3 (R. Jiménez 5., ill. M. Rogers 9., Watkins 59., Diop 69. – öngól)
Kiállítva: J. Andersen (64.), ill. Philogene (90+3.)
Manchester United–Brentford 2–1 (Garnacho 47., Höjlund 62., ill. Pinnock 45+5.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Welbeck 35.)
Southampton–Leicester City 2–3 (Archer 8., Aribo 28., ill. Bounanotte 65., Vardy 74., J. Ayew 90+8.)
Kiállítva: Fraser (73., Southampton)
Ipswich Town–Everton 0–2 (Ndiaye 17., M. Keane 40.)
Tottenham Hotspur–West Ham United 4–1 (Kulusevski 36., Bissouma 52., Todibo 55. – öngól, Szon Hung Min 60., ill. Kudus 18.)