Volkovot, aki többek között az olimpiai-, világ-, és Európa-bajnok Makszim Taraszov edzője is volt, Szabó Dezső és Skoumal Péter segíti. A program fő célja, hogy az orosz rúdugróiskola mintájára minden részletre kiterjedően (kiválasztás, beiskolázás, technikaoktatás, edzés, versenyzés) új alapokra helyezze a rúdugróversenyszámot. Spiriev Attila sportigazgató szerint a hosszú távú cél, hogy a 2020-as olimpián már induljon magyar rúdugró.
A sportigazgató az MTI-nek elmondta, a program is része azoknak a változtatásoknak, amelyekkel egyrészt a minőségi atléták számát szeretnék növelni, másrészt a hátországot erősíteni. Ennek jegyében hozták létre a pénzdíjas csapatbajnokságot, valamint a ligasorozatot több korosztály számára. Mindkét széria döntővel zárul szeptember közepén, illetve augusztus végén, így hosszabb lesz a versenyszezon.
A sportigazgató kiemelte, a korábbi évekhez képest nagyobb hangsúlyt fektetnek a fiatalok felkészítésére, versenyeztetésére, például számukra is biztosítottak edzőtáborozási lehetőséget.
„Egyénre szabott munkára van szükség, ezt nem lehet elég korán kezdeni” – tette hozzá Spiriev Attila, aki szerint tavaly már jelentkeztek az újfajta munka eredményei.
A 2013-as felnőtt-világbajnokságon a tizenegy indulóból hatan végeztek az első tizenhatban (egy ezüstérem), az U23-as Európa-bajnokságon nyolcan értek el egyéni csúcsot (egy ezüst), a junior Eb pedig minden idők második legjobb magyar szereplését hozta egy arannyal, két ezüsttel és egy bronzzal. Az ifjúsági világbajnokságon egy arany és két ezüst volt a termés, míg az európai ifjúsági olimpiai fesztiválon az atlétika bizonyult a legeredményesebb magyar sportágnak.