„Önmagában a fedett pályás versenyek mindig előremutatóak az adott szabadtéri időszakra, nem az év csúcsversenyeit jelentik. Itt általában mindenki mérlegel, hogy az ő felkészülése szempontjából adott évben az a fedett pálya segítő jellegű vagy inkább kihagyja azt a versenyt. Emellett azt is tudni kell, hogy a fedett pályás versenyek lebonyolítása sokkal rövidebb, nincs annyi selejtező, illetve előfutam, így sokszor egyből döntőt rendeznek, éppen ezért a kvalifikáció is sokkal nehezebb. Ez az ügyességi számokban nagyon komolyan észrevehető és számunkra is szűkebb keresztmetszetet jelent” – mondta MTI-nek Scheidler Géza.
Hozzátette, jelenleg három versenyző – a gátas Kozák Luca és Kerekes Gréta, valamint és a többpróbázó Krizsán Xénia – áll kijutást érő helyen a világranglistán és további három atlétának reális esélye van a kvalifikációra, így a szakember szerint akár hét-kilenc fős is lehet majd a magyar küldöttség.
Scheidler azonban megjegyezte, nehéz megállapítani az erőviszonyokat, nincs nagy rálátása a mezőnyre, és azt sem lehet tudni, hogy az ellenfelek a felkészülés mely szakaszára koncentrálnak. Ha a győzelemre esélyes atléták közül többen is hiányoznak majd a mezőnyből, akkor az elvárások a helyezésekben is megnőnek a versenyzőknél. Az eredményeket viszont a felkészülés haladásához érdemes majd viszonyítani.
A 400 méteren már olimpiai kvótával rendelkező, országos csúcstartó Molnár Attiláról elmondta, hogy a tavalyi fedett pályás eredményei alapján nincs kijutást érő pozícióban, de képes lehet a 45.9 másodperces szintidő teljesítésére.
„Az országos bajnokság nagy presztízzsel bír, egy nagyon jó pályán, Nyíregyházán kerül megrendezésre. Az ob-val zárul a fedett pályás vb kvalifikációs periódusa, így ott mindenki a legjobb formáját szeretné majd mutatni. Bízom benne, hogy országos csúcsoknak is örvendezhetünk majd, és több számban is komoly verseny várható” – nyilatkozott Scheidler Géza a jövő hétvégén sorra kerülő versennyel kapcsolatban.
A szakvezető kitért rá, hogy változtak az elnevezések a sportágban, erről pedig a tavalyi budapesti világbajnokságon döntött a nemzetközi szövetség (WA). Novembertől a pálya hossza alapján különböztetnek meg versenyeket, a korábbi fedett és a szabadtéri viadalok helyett, a 400 méternél kisebb pályák a rövid pályás elnevezést kapták. ezeken szintén lehet rekordokat felállítani.
Az egyenes futásoknál, mint a 60 méteres sík- és gátfutás, illetve az ügyességi számokban (ugrások, dobások) viszont egyáltalán nem tesz különbséget a szabályzat.