Manchester United-Milan 0-1A Roy Caroll mellkasáról a Milan argentin támadója, Hernan Crespo elé pattanó labda, és az azt követő, manchesteri vereséget jelentő gól ellenére Sir Alex Ferguson higgadtan értékelte a találkozót.
"Jó meccs volt. Ellenfelünk nyílt, támadó focit játszott, érezhetően úgy gondolták, van esélyük ellenünk idegenben is. Ha vezetést szereztünk volna, sokkal könnyebb lett volna a dolgunk, de elkapkodtuk a lehetőségeinket. A bekapott gól után még többet hibáztunk, és könnyen kaphattunk volna még egyet. Ami azt a találatot illeti, a védelmünk hibázott: nem lett volna szabad Seedorfot lőni hagyni, de ahelyett, hogy kiszorítottuk volna a szélre, beengedtük középre, így tisztán lőhetett. Mást nem vagyok hajlandó mondani erről."
Sir Alex a vereség ellenére optimistán tekint a jövőbe: "Képesek vagyunk rá, hogy idegenben is gólt szerezzünk. Nem lesz könnyű, de hat éve, a Juventus ellen is sikerült fordítanunk a visszavágón."
Minderre a Milan mestere, Carlo Ancelotti is jól emlékszik, hiszen akkoriban épp a torinóiak kispadján ült. "Hogyne, nagyon is emlékszem. Az akkori eset figyelmeztő jel számunkra a visszavágó előtt. A Unitednak minden oka megvan a reménykedésre, de mi is tisztában vagyunk vele, hogy még csak a párharc felén vagyunk túl. A milánói meccs semmivel nem lesz könnyebb számunkra, mint a mostani" - mondta az olasz tréner.
Ancelotti azért - óvatosság ide vagy oda - nem mulasztotta el dicsérni az övéit: "Jók voltunk. A találkozó nagy részében mi diktáltuk a tempót. Egy-két alkalommal megleptek minket a kontráikkal, de inkább a mi kezünkben volt az irányítás. Mindenképpen szerettünk volna gólt szerezni, és ez a végén sikerült is. Ekkorra a Unitednak már támadnia kellett, így több lehetőségünk volt. Sikerült megakadályoznunk, hogy támadásban kibontakozzanak, de ettől még van esélyük a továbbjutásra és akár a végső győzelemre is" - futott még egy udvariassági kört a Milan mestere. ---- Udvariassági körökről szó sem volt viszont a Barcelona-Chelsea mérkőzés után. José Mourinho, a londoniak edzője ugyanis nem volt hajlandó nyilatkozni a találkozót követően, és játékosainak is megtiltotta, hogy szóba álljanak az újságírókkal. A portugál szakvezető azt követően sértődött meg, hogy a szünetben másodedzője kisebb veszekedésbe keveredett Henk ten Catéval, a katalánok asszisztensével, miután a Barcelona vezetőedzője, Frank Rijkaard állítólag túlontúl sokat és hevesen tárgyalt az öltözőfolyosón Anders Friskkel, a találkozó játékvezetőjével. A svéd bíró ezután - mit tesz isten - a második félidőben vitatható okból kiállította a londoniak Victor Valdezzel, a Barca kapusával ütköző támadóját, Didier Drogbát, emberhátrányban pedig a Chelsea nem tudta megőrizni egygólos előnyét.
"Hozzáértem? Hozzáértem? Nem!" - dühöngött Drogba az öltözőbe menet, a londoniak pedig a meccs után közölték, jelenteni fogják az UEFA-nak, ami a szünetben történt.
Rijkaard persze másként látta a dolgokat: "Nem is értem a viselkedésüket, szerintem nem helyes, amit csinálnak. Csak köszöntem a bírónak, és barátságosan váltottam vele egy-két szót a meccsről. Egyáltalán nem voltam agresszív, úgyhogy a Chelsea részéről kissé túlzás ez a reakció. Egyébként is, minden edző azzal és annyit beszél, akivel és amennyit akar. Fura, hogy kikapnak, és a meccs után kitalálnak valamit, ami meg sem történt."
A katalánok szerint a Chelsea gólja az első játékrészben igencsak lesgyanús körülmények között esett, és a hazaiak nem is rejtették véka alá a véleményüket ebben a kérdésben. Mourinho pedig nem arról híres, hogy beletörődne az ilyesmibe: januárban a Manchester United elleni Ligakupa-meccs után tette szóvá, hogy Sir Alex Ferguson, a vörösök edzője mennyit cseverészett a játékvezetővel a szünetben.
Rijkaard azért a mérkőzésről is ejtett pár szót: "Mourinho kiváló edző, sok mindent elért már, de ma este kikapott. Két remek csapat játszott, és örülök, hogy mi nyertünk, büszke vagyok a játékosaimra. Az azonban kicsit zavar, hogy sok helyzetet kihagytunk, és azt is el kell ismerni, hogy a Chelsea emberhátránya nagyon megkönnyítette a dolgunkat. Remekül szervezett csapat az övék, még ha nem is lőnek sok gólt. Ma azonban a miénk volt a kezdeményezés, de nem hoztunk ki mindent a meccsből."
Az edzők mellett a londoniak szurkolói is nehezen viselték a vereséget: két brit drukkert egy taxisofőr megtámadása és kirablása miatt állított elő a spanyol rendőrség, négy másik szigetországbeli fiatal pedig a Nou Camp közelében lévő Barcelonai Egyetem területén keveredett verekedésbe, majd csapott össze a kiérkező járőrökkel is. További két angol egy éjszakai bárban inzultálta a vendégeket, egy nagyobb csoport pedig elállta az egyik barcelonai sugárutat, és a rendőröknek kellett feloszlatniuk a tömeget.
A legkevésbé okos, viszont a leginkább részeg Chelsea-drukker azonban kétségkívül az a 30 éves férfi volt, aki egymaga állt ki az út közepére szidalmazni az arra járó Barca-drukkereket, akik válaszul mindenféle a kezük ügyébe kerülő tárgyat hozzávágtak a bátor angolhoz. ---- A BL-címvédő Portónak idén nem megy igazán, az Inter pedig veretlenül - igaz, tizenhat döntetlennel - áll az olasz bajnokságban, így mi más is lehetett volna a két gárda összecsapásának végeredménye, mint pontosztozkodás.
Roberto Mancini, az olaszok mestere szerint ez leginkább a hazaiak kapusának volt köszönhető: "Jól játszottunk, az utolsó percekben eldönthettük volna a meccset, de Vítor Baia remek volt, megmentette csapatának az egyik pontot. Jó csapat a portugáloké, úgyhogy elégedettek lehetünk az eredménnyel, hiszen a BL-ben nem kell az idegenbeli meccseinket hoznunk. A második félidőben Verón sérülése miatt visszaestünk, és húsz percig a Porto irányított, egyenlítettek is, utána azonban összeszedtük magunkat, és csak Vítor Baiának köszönhető, hogy nem lőttünk újabb gólokat."
Kapusa mellett José Couceiro, a portugálok mestere játékosai hozzáállását dicsérte, de kissé korholta is egyben fiait. "A szívünkkel játszottunk - az eszünk helyett. Jól kezdtünk, de egy védelmi hiba miatt a félidőben vezetett az Inter, bár semmi nem dőlt el. Aztán sikerült az egyenlítés, és a találkozó egyes részeiben már mi irányítottunk, a végére azonban kissé szervezetlenné váltunk, annyira hajtottak a fiúk az újabb gólért, ami majdnem meg is bosszulta magát." ---- A francia bajnok esélyt sem hagyott a sérüléséből már felépült, de még nem százszázalékos erőállapotú Lisztes Krisztiánt egyelőre nélkülöző Werdernek - így a magyar középpályás idén valószínűleg már nem lép pályára BL-meccsen.
Thomas Schaaf, a brémaiak edzője - érthető okokból - el is volt keseredve. "Nagyon elvertek minket. Túl passzívak voltunk, a játékosaim néha nem voltak elég harcosak, de mindenki láthatta: próbálták a maximumot nyújtani. Tudtuk, hogy a Lyon jó, de engedtük, hogy lekontrázzanak minket, azután pedig már csak futottunk az eredmény után. Lyonban jobbak leszünk, mindent meg fogunk próbálni, de nagyon nehéz dolgunk lesz."
Schhaf kollégájával, Paul Le Guennel természetesen madarat lehetett volna fogatni: "Nagyon örülök az eredménynek, mert a Werder egy kiváló csapat. Mi viszont jól játszottunk, nagyon bátran küzdöttek a fiúk, és tökéletesen valósították meg a taktikát. Szinte biztos, hogy továbbjutottunk, de azért a visszavágó még hátra van, és erről nem szabad megfeledkeznünk."