Voltaképpen már az előzményeket is nehéz kinyomozni, de ha minden igaz, az egész ügy akkor kezdődött, amikor a vendégek látni vélték, hogy a szünetben Frank Rijkaard, a Barcelona edzője bement a bírók öltözőjébe. A lefújást követően az újságírók már várták Mourinhót, ám Simon Greenberg, a Chelsea sajtófönőke a tréner nélkül jelent meg, hogy felolvasson egy rövid közleményt, amelyben azt fogalmazta meg, hogy a portugál szakember "egy, a szünetben történt súlyos szabálysértés" miatt - az UEFA tornáin eddig egyébként példa nélküli módon - nem nyilatkozik.
Befejezésként Greenberg különösebb indoklás nélkül azt is közölte a sajtó munkatársaival, hogy a Chelsea panasszal fordul az Európai Labdarúgó-szövetséghez.
Később egy másik pletyka is terjedni kezdett, amely szerint a szünetben kisebb dulakodás is történt a folyosón. Az incidensről, valamint arról, kik és milyen mértékben vettek részt benne, több verzió is napvilágot látott. Egyes források szerint Silvino, a Chelsea kapusedzője rángatta meg a Barca másodedzőjének, Henk Ten Caténak a karját, amiért az Friskkel váltott néhány szót (állítólag arról, hogy a vendégek vezető gólját megelőzően Duff lesről indult el), majd kis lökdösődés és kölcsönös szidalmazás zárta le a jelenetet. Más források szerint Mourinho is ott volt a frontvonalban, a brit bulvársajtó szerint pedig Rijkaard rugdosta meg a Chelsea edzőjét.
Ennyi vádaskodást követően élményszámba ment meghallgatni a hivatalosnak minősíthető szemtanúkat. "Nem tudom, mit állítanak a Chelsea-nél. Semmilyen incidens sem történt, tudnám, ha nem így lenne, mert ott voltam - mondta például értetlen ábrázattal Rijkaard. - Kíváncsi vagyok, honnan erednek ezek a híresztelések. Mourinho nagyon sokat szövegelt a találkozó előtt, most pedig meglepő módon csöndben maradt. Nem akarok beolvasni senkinek, csak furcsállom, hogy egy mérkőzést követően ilyesmivel állnak elő. Az igaz, hogy a szünetben, az öltözőbe menvén váltottam pár udvarias szót Friskkel, de semmiféle incidenst sem robbantottam ki. Az pedig aljas hazugság, hogy bementem volna a játékvezetőhöz, vagy hogy Frisk jött volna be a mi öltözőnkbe."
Az UEFA szóvívőjének, William Gallardnak a szavai: "Hivatalosan a Chelsea nem tiltakozott, de az illetékesek szóban már közölték, hogy utólag megteszik. Az ellen emelnek panaszt, hogy Rijkaard a szünetben megkörnyékezte a játékvezetőt. Ugyanakkor Graham Turner, szövetségünk ellenőre is jelen volt az edző és a bíró találkozásánál, és szerinte csak köszöntötték egymást."
Azóta a Chelsea kiadott egy hivatalos közleményt, amelyben részben cáfolja a pár órával korábban megfogalmazott vádakat és pletykákat. "A Barcelona elleni mérkőzést követően olyan hírek kaptak szárnyra, amelyek szerint José Mourinho és a Barcelona edzői karának egyik tagja közt nézeteltérés támadt. Ilyen incidensre nem került sor, ezért nem is képezi majd részét a Chelsea jelentésének, amelyet a klub az UEFA-hoz fog eljuttatni" - olvasható a londoniak hivatalos honlapján. Igaz, ugyanebben a közleményben az is olvasható, hogy a Chelsea azt elpanaszolja a szövetségnek, hogy Rijkaard Friskkel értekezett.
Nem egyszerű az ügy, így egyelőre csak annyi biztos, hogy az UEFA fegyelmi bizottságának bőven lesz munkája. Első körben a már említett ellenőrt, Graham Turnert fogják meghallgatni, majd a Chelsea panaszát vizsgálják meg, feltehetően Frisk meghallgatásával, és csak ezt követően foglalkozhat a testület az elmaradt sajtótájékoztató kérdésével.
Ennyi (mű)balhé mellett szinte elenyészik, hogy különböző rendbontásokért összesen tíz Chelsea-drukkert kellett őrizetbe venni.
BARCELONA (spanyol)-CHELSEA (angol) 2-1 (0-1)Barcelona, 100 000 néző
V: Frisk (svéd). G: Maxi López (67.), Eto’o (73.), ill. Belletti (33. - öngól). K: Drogba (56.)
---- L ---- N