Fotó: Reuters
Casillas mindent megtett. Hiába...
Fotó: Reuters
Casillas mindent megtett. Hiába...
A főtéren lépni sem lehetett anélkül, hogy ne spanyolokba ütközött volna az ember. A jókedélyű hispánok minden mozdulatáról sütött, hogy a hazai vereség ellenére biztosak csapatuk továbbjutásában, énekeltek, amelyet fel is vettek, s körben állva kisebb fiesztákkal szórakoztatták önmagukat és a munkából hazafelé tartó angolokat. Egy Everton-mezes, Arteta feliratú felsőt viselő fiatalember támogatásáról biztosította a királyiak szurkolóit, minden spanyolhoz odament, és felemelt kézzel jelezte, hogy nem a városi rivális továbbjutásáért szorít.
Az alábbi videóban elképzelt liverpooli „elspanyolosodás” a keddi képek alapján hirtelen nem is volt olyan elképzelhetetlen, főleg a meccsen látottak tükrében…
Hős az őrök árnyékábanA spanyol edzők párharcát főleg a spanyol játékosoknak volt esélyük eldönteni, és ami külön érdekesség, hogy a hazai „vörösök” mezében többen futottak ki a kezdőcsapatban az Ibériai-félszigetről (szám szerint négyen), mint az onnan érkező Real Madrid hófehér szerelésében. A meccsre induló szurkolók próbálták felbőszíteni a spanyolokat: a Real Madrid városi riválisának számító Atlético sáljában (közös csoportból kvalifikálták magukat a tavaszra) és spanyol Torres-ereklyékben sétáltak az Anfield felé.
A hivatalos programfüzet hátulján a két csapat teljes kerete olvasható volt, fájdalom, hogy sem Németh Krisztiánt, sem Szalai Ádámot nem nevezte edzője az angliai visszavágóra. Mint ahogy a Bernabéu teljes népét elszomorító Joszi Benajunt sem, aki a kezdő sípszó előtt néhány perccel nyolc biztonsági ember gyűrűjében tette meg a parkoló és a stadion közötti húsz métert.
De hírességekben amúgy sem volt hiány, a lelkesen fotózó szurkolók között felfedeztük többek között a Domino korábbi, a román vízilabda-válogatott jelenlegi edzőjét, Kovács Istvánt is. Rajta és családján kívül is rengeteg magyar döntött úgy, hogy élőben szeretné végigizgulni a 90 percet. A hivatalos ajándékboltban és a stadion környékén is percenként lehetett magyar szót hallani, mint később megtudtuk, mintegy 200 honfitársunk foglalt helyet az Anfielden.
Ők voltak azok, akik nem döntöttek rosszul!
Raúl már csak labdát szedMár a bevonulás alatt félelmetes volt a hangulat a stadionban, a klub himnusza, a You’ll never walk alone alatt még egy kicsit az is Liverpool szurkolóvá válik, aki, mondjuk, a dolgos hétköznapokon egyébként a legádázabb ellenfélért, a Manchester Unitedért él-hal. A 40 ezer torokból énekelt dal páratlan atmoszférát teremt, amely csak fokozódik a meccs iramát látva. A találkozó a tétnek megfelelően remekül kezdődött, és talán még jobban folytatódott. Fernando Torres úgy érezte, elszámolnivalója van a Reallal, hiszen mégiscsak Atlético-nevelés, és ezen a meccsen még a mindig megfontolt és higgadt spanyol fiatalembert is hatalmába kerítették az indulatok. Perlekedett, veszekedett az ellenféllel és néha a bíróval is, de ami sokkal fontosabb, nem felejtett el a játékra koncentrálni.
Igaz, a belga bírónak nem ez volt élete alakítása, ám ez sem kisebbítheti a „vörösök” érdemeit, hiszen a földbe gyalulták a vendégeket. A játék minden elemében felülmúlták a spanyolokat, akik ijedt nyúlként futballoztak a tökéletes minőségű gyepen. Míg állva várták az átadásokat, mindig megelőzték őket a lendületesebb és erőtől duzzadó angolok. Torres gólja már-már eldöntötte a továbbjutást, ennek ellenére a Pool nem állt le, és erődemonstrációt tartott az évekig mintacsapatként „mutogatott” Real Madrid ellen. Gerrard dupláját a végén még meg is toldották a frissen beállt Dossena góljával, így kiütéses lett a végeredmény, pláne összesítésben!
Csak néhány momentum a meccsről: Raúlt azért tapsolta meg többször is a publikum, mert alázatosan elfutott az elgurult labdáért, amit aztán Reina elé tett a kirúgásokat meggyorsítandó, míg Iker Casillas összekulcsolt kézzel és lehorgasztott fejjel láthatóan elkeseredve állt 20 méterre a kapujától sajátjai tehetetlenségét látva, de ezen kívül még számos elem volt, amely a Pool egyeduralmát jellemzi.
Angol egyeduralomA néhány ezer vendégszurkoló annak ellenére megtapsolta a végén kedvenceit, hogy az idén mindössze epizódszerep jutott nekik a Bajnokok Ligájában, és rúgott gól nélkül estek ki a tavasszal (az angoloktól azért megkapták az Adiós, adiós kezdetű nótát!). Nekik tehát megvolt a maguk baja, a hazai szurkolók közül azonban legfeljebb a térdproblémával küszködők szenvedhettek a találkozó alatt, az ülőhelyek ugyanis olyan szűkek, hogy állva is kényelmesebb lett volna végigizgulni a nyolcaddöntőt.
A meccs utáni interjúk során a vendégek részéről elsősorban egyik legjobbjukat, Diarrát faggatták az angol újságírók (de lehet, hogy őt a Portsmouthban töltött idő alatt magára szedett angol tudása miatt részesítették előnyben), a Liverpool részéről pedig az est két főszereplőjét, Gerrardot és Torrest. Utóbbi jókora kötéssel a jobb bokáján jelent meg a zsurnaliszták előtt, de nyilván ez sem veszélyezteti majd a Liverpool következő nagy feladatában a részvételét, szombaton az Old Traffordon való pályára lépést. Benítez Casillast nevezte meg a meccs legjobbjaként, mert ha nincs az Európa-bajnok kapus, katasztrofális véget érhetett volna a meccs a Real számára.
A mai lapok már azzal foglalkoznak, hogy sikerül-e (ismét) végrehajtani azt a páratlan bravúrt, hogy mind a négy angol csapat a BL legjobb nyolc együttese közé kerüljön. Ennek megválaszolására szerda estig kell várni, akkor végérvényesen eldől, hogy Rómában sikerül-e az Arsenalnak megőriznie az előnyét, José Mourinho pedig tényleg mumusa-e a Manchester Unitednek?
Szóval: irány Manchester!