Atlético: „Ha nincs Diego Costa, lesz Adrián, és ő lő gólt”

2014.04.09. 13:23
Az Atlético Madrid–Barcelona BL-negyeddöntő ma esti visszavágója előtt (az első meccs 1–1-gyel zárult) a többséget alighanem az tartja leginkább lázban, hogy a fővárosiak nem teljesen egészséges labdarúgója, a szezonban rendkívül gólerős formában futballozó Diego Costa játszhat-e vagy sem, illetve Diego Simeone megkockáztatja-e a játékát a kezdőben. Az argentin szakvezető nyilatkozatában jól palástolta aggodalmait, ha vannak neki egyáltalán…
„A csapatnak olyan játékosokra van szüksége, akik legalább kilencvenszázalékos állapotban vannak. Diegónak is erre a szintre kellene eljutnia szerda estére, bár tegnap még ő, Godín és Miranda sem volt több ötvennél” – mondta Simeone, ami önmagában azt feltételezi, hogy a spanyol válogatottba meghívott brazil támadó bevetésére aligha kerül sor este, de legalábbis nem ő lesz a főszereplő. Edzőjének mindenesetre van alternatívája…„Ha nem lesz játékra képes állapotban, akkor Adrián játszik, aki sokat segített már nekünk eddig is, és biztos nagy lehetőségként éli meg a mérkőzést. Én mindenesetre bízom benne, és abban is, hogy gólt szerez.”Dicséretes Simeone önbizalma, amit játékosával is éreztet, ám azt jegyezzük meg, hogy Adrián a szezonban 17 bajnokin kapott lehetőséget, mindössze kétszer kezdőként. A legutóbbi öt Atlético-bajnokin négyszer a keretbe sem került be. A Getafe elleni novemberi, kiütéses siker (7–0) alkalmával gólt szerzett és gólpasszt adott, viszont előtte és azóta sem volt eredményes. A BL-ben picit jobb a mutatója, ott hat meccsen – háromszor volt kezdő – hozta a gólt/gólpasszt. Előbbit a Zenit ellen idegenben, utóbbit az Austria Wien ellen otthon. A most zajló BL-szezon kieséses szakaszában eddig tíz percet kapott, a milánói 1–0-s győzelem alkalmával a hajrában állt be.Azért Diego Costától alighanem jobban tartanak a katalánok: a center 30 bajnokin 25 gólt szerzett, hat BL-meccsen pedig hetet.