MLSZ: alapos előkészítő munka előzte meg az európai Szuperkupa-meccset

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.09.15. 10:41
null
A Puskás Aréna az európai Szuperkupa-mérkőzésre készül (Fotó: Földi Imre)
Rendkívül alapos előkészítő munka előzte meg a jövő csütörtöki Bayern München-Sevilla európai Szuperkupa-mérkőzést a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) szóvivője szerint.

 

Sipos Jenő az M1 aktuális csatornának kedden elmondta: az elmúlt napokban az európai szövetség (UEFA) több delegációja járt Budapesten.

„A szervezés rendkívül alapos előkészítő munkát igényelt, figyelni kellett többek között az utaztatásra, a határon és a stadionba történő beléptetésre, ott a biztonsági előírások és egészségügyi követelmények betartatására" – fogalmazott. Az UEFA szakembereivel egyeztetve a mentőszolgálat, a rendőrség, valamint a biztonságért, közlekedésért felelős szervek is részt vettek az egyeztetéseken.

Leszögezte: a létesítmény megfelel az UEFA szigorú előírásainak és a szurkolók igényeinek is. A legfontosabbnak a szigorú járványügyi előírások betartását nevezte Sipos Jenő.

A stadion nézőtéri kapacitásának harminc százalékában lehetnek szurkolók, ez 20 ezer nézőt jelent. Mindkét csapat részére 3-3 ezer jegyet biztosított az UEFA, a fennmaradó jegyek megvásárlására a lehetőséget pedig kisorsolta a beérkező több tízezer igénylésből. Mint az MLSZ szóvivője elmondta, sok magyar drukkernek jutott jegy a találkozóra.

Kitért a Magyar Kupára is, amelynek küzdelmei 128 csapat részvételével kezdődnek meg a hétvégén. Sipos Jenő kiemelte: az elmúlt években „presztízsében és méreteiben is fejlődött”Európa egyik „legidősebb” kupasorozata, és most új arculatot kap, mint Mol Magyar Kupa.

Hangsúlyozta: a főtábla hétvégén kezdődő küzdelmeiben az ország összes régiójában lesznek mérkőzések, és nagy érdeklődésre számítanak, különösen az olyan találkozókon, amelyeken egy élvonalbeli együttes látogat egy kisebb településre.

A szóvivő kifejtette, az egymérkőzéses párharcokon bármi megtörténhet, a korábbinál nagyobb esélye van bravúrt elérni a kisebb csapatoknak. Mint mondta, minden esetben az alacsonyabb osztályú együttes lesz a pályaválasztó, döntetlen esetén pedig hosszabbítás, majd tizenegyesek döntenek a továbbjutásról. Az Európa-liga-szereplésről döntő finálét a tervek szerint 2021 kora nyarán rendezik a Puskás Arénában.

A szóvivő fontosnak nevezte a járványügyi szabályok betartását, így a többi között a távolságtartást, maszkviselést minden résztvevő számára, és fegyelmezett viselkedést kért a szurkolóktól is.

Legfrissebb hírek

Öt éve bénította meg a világot a koronavírus-járvány

Egyéb egyéni
17 órája

Dupla csapás a Bayern Münchenre, Alphonso Davies és Dayot Upamecano is hosszú időre kidőlt

Német labdarúgás
2025.03.26. 10:31

Hayes-Davis utolsó másodperces triplája döntött – bejutott a férfi kosár Euroliga rájátszásába a Fenerbahce

Kosárlabda
2025.03.25. 23:17

Franck Ribéry elárulta, majdnem amputálták a lábát

Francia labdarúgás
2025.03.23. 09:52

Koszorúzás az MLSZ centenáriumi emlékművénél az 1000. válogatott meccs után

Magyar válogatott
2025.03.22. 13:38

Engedély nélkül vett részt a Beckenbauer-kupán, felbontották a BL-győztes játékos szerződését

Minden más foci
2025.03.20. 17:21

NB I: egy nappal előbb játszik Diósgyőrben a KTE

Labdarúgó NB I
2025.03.18. 11:17

Játékvezetői csúcstalálkozót tartanak Budapesten

Labdarúgó NB I
2025.03.17. 18:31
Ezek is érdekelhetik